Radote klaidą svetainėje?
2018-02-25
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013521952
Mero pavedimai
0000478472
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Paaiškėjo 150 naujų autobusų sostinėje konkurso nugalėtojas


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniečiai ir miesto svečiai galės saugiai ir patogiai važiuoti viešuoju transportu – į sostinės gatves jau kitąmet išriedės dar 150 naujų autobusų. Atvirą tarptautinį konkursą laimėjo ūkio subjektų grupė: „Solaris Bus & Coach S.A.“ ir AB DNB Bankas.

Konkurse dalyvavo dvi ūkio subjektų grupės: UAB „Adampolis“ ir SIA „UniCredit Leasing“ bei „Solaris Bus & Coach S.A.“ ir AB DNB Bankas. Didžiausio Vilniaus viešojo transporto istorijoje tarptautinio konkurso rezultatai buvo vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijus: mažiausią pasiūlytą visų siūlomų įsigyti autobusų kainą, įskaitant finansavimo kaštus, autobusų degalų sąnaudas, papildomą garantinį aptarnavimą ir autobusų pristatymo terminus.

„Patogus susisiekimas mieste – vienas iš savivaldybės prioritetų, todėl tikimės, kad šie ženklūs pokyčiai paskatins dar daugiau vilniečių savo kelionėms rinktis viešąjį transportą. Neabejoju, kad tai prisidės ir prie modernaus Vilniaus veido sustiprinimo. Nuo šiol viešuoju transportu galima važiuoti ne tik saugiai, greitai, bet ir smagiai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Lizingo būdu bus įsigyta 150 naujų – 100 dviašių ir 50 triašių žemagrindžių autobusų. Nauji autobusai viešojo transporto keleiviams bus patogūs, nes juose veiks šildymo ir vėdinimo sistemos. Be to, visos transporto priemonės – žemagrindės, patogios įlipti ir išlipti, ypač – neįgaliesiems. Galiausiai, kelionės viešuoju transportu tikrai neužtruks – jų metu ne tik bus galima naudotis nemokamu belaidžiu internetu, bet ir įkrauti savo išmaniuosius prietaisus.

Visi nauji autobusai – ekologiški, atitinkantys EURO6 emisijos standartus. Autobusuose taip pat yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, aprėpsiančios ne tik saloną, bet ir įrašinėsiančios vaizdą autobuso priekyje. Didesnį saugumą užtikrins ir vairuotojo vietoje įrengtas alkoblokas – tik jį aktyvavus bus galima užvesti autobusą. Sutartį su konkursą laimėjusia ūkio subjektų grupe „Vilniaus viešasis transportas“ planuoja pasirašyti lapkritį. Pirmieji 30 autobusų į Vilniaus gatvės išvažiuos kitų metų balandį, likusieji – vasaros pabaigoje.

Tai ne vienintelis šiemet įvykęs Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo konkursas. Šį rudenį į sostinės gatves išriedėjo ir pirmieji privataus vežėjo autobusai. Pagal sutartį iki kitų metų pavasario privatus vežėjas iš viso turi išvažiuoti į gatves su beveik 100 naujų autobusų. Naujo vežėjo parinkimo konkursą, sudarytą iš dviejų etapų, laimėjo dviejų bendrovių – UAB „Transrevis“ ir Latvijos „Rīgas mikroautobusu satiksme“ – konsorciumas.

Savivaldybė atnaujina ne tik autobusų, bet ir troleibusų parką. Per ateinančius dvejus metus iš ES struktūrinių fondų lėšų ketinama įsigyti ir daugiau kaip 40 troleibusų.

Iš esmės atnaujinus viešojo transporto parką – įskaičiuojant tiek naujo vežėjo autobusus, tiek ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ perkamus autobusus, Vilniaus gatvėse kasdien važiuos daugiau kaip pusė naujų (53 proc.) viešojo transporto priemonių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Vilnius švenčia Estiją!

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277