Radote klaidą svetainėje?
2018-02-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013510540
Mero pavedimai
0000478010
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniuje baigiasi maudynių sezonas


nuotr. Sauliaus Žiūros
Įpusėjus rugsėjui, darbus baigia 17 Vilniaus miesto paplūdimiuose dirbančių gelbėtojų. Nors ši vasarą karštomis dienomis džiugino retai, tačiau 5 oficialiuose Vilniaus miesto paplūdimiuose „Grindos“ gelbėtojai padėjo saugiai pasiekti krantą 35 skendusiems asmenims, iš jų – 17 vaikų. Gelbėtojai Valakupių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Žaliųjų ežerų paplūdimiuose dirbs iki rugsėjo 15 dienos.
 

 „Šią vasarą visi oficialūs Vilniaus miesto paplūdimiai pasitiko išties atsinaujinę: buvo atnaujinti tiltai ir kitas paplūdimių inventorius, atvežta 800 kubinių metrų šviežio smėlio. Tokias permainas vilniečiai tikrai įvertino: nors vasara karštomis dienomis nelepino, tačiau, kai termometro stulpeliai šaudavo aukštyn, paplūdimiuose kasdien apsilankydavo iki 6 tūkstančių poilsiautojų,“ – pasakoja paplūdimius prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.
 
 
Gelbėtojų darbo statistika išties džiuginanti – per pastaruosius 10 metų Vilniaus miesto paplūdimiuose neįvyko nė vienas tragiškas įvykis, o prireikus skubios medicininės pagalbos, ją nedelsdami suteikia budintys medikai. Šią vasarą skubi medicininė pagalba buvo suteikta 125 žmonėms, 60 iš jų – vaikai. Dažniausiai poilsiautojai skundėsi nudegimais saulėje, nubrozdinimais, bičių ar širšių įgėlimais. Bendrovės „Grinda“ darbuotojai ne tik rūpinosi poilsiaujančių saugumu vandenyje, bet ir tvarkė beveik 42 hektarų plotą užimančius pačius paplūdimius: šienavo žolę, valė aplinką, rinko šiukšles.
 
 
Per visą maudymosi sezoną buvo reguliariai atliekami vandens kokybės matavimai. Tyrimus kas dvi savaites atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Maudyklų vandenyje stebimi ir vertinami cheminiai-fizikiniai ir bakteriologiniai rodikliai. Šiais metais visuose penkiuose Vilniaus miesto paplūdimiuose maudynėms vanduo buvo tinkamas, nustatytos normos neviršytos, o švariausias vanduo pagal visus parametrus yra Žaliųjų ežerų paplūdimyje.
 

Deja, pasitaikė ir nemalonių incidentų. Paplūdimius prižiūrintys gelbėtojai dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir girtavimo į policijos pareigūnus kreipėsi 12 kartų, o liepos 25 naktį vandalai nusiaubė Salotės paplūdimį – taranavo 2 medines persirengimo kabinas, nulaužė metalinį informacinį stendą, suniokojo poilsiavietėje prekiaujančio verslininko laikinas patalpas ir jose buvusį turtą. „Tyrimas dėl šio įvykio policijoje tebevyksta,  tikimės, kad kaltininkai bus surasti ir atsakys už savo chuliganiškus veiksmus,“ – teigia K. Vaicekiūtis.
 
Vilniaus miesto paplūdimiuose dirbę gelbėtojai jau nuo kitos savaitės pradės ruoštis ateinančių metų maudynių sezonui: bus atnaujinami tiltai ir plaustai, stalai, suolai, šiukšliadėžės, aktyvaus poilsio ir grilio zonų įranga, informaciniai ženklai, remontuojamos ir perdažomos valtys ir plūdurai.

Maudynių sezonas visoje Lietuvoje oficialiai pradedamas birželio 1 d ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos.
 
FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Ką daryti, kad šventinis fejerverkas netaptų košmaru jūsų augintiniui?
Paskutinės metų dienos palydimos petardų ir fejerverkų pokšėjimais, o Naujametė naktis yra tikras džiaugsmas švenčiančiųjų akims – ir košmaras tikras išbandymas keturkojams augintiniams.
Savivaldybėje vyko vieša diskusija dėl nuotekynės rekonstrukcijos
Gruodžio 15 dieną bendrovė „Grinda“ surengė viešą diskusiją dėl projekto „T. Narbuto - Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstravimas su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu“.
Pasibaigusi vasara kelininkams buvo itin darbinga: „Grinda“ padengė net 25 km gatvių ir viršijo ankstesnių metų pasiekimus
Pasibaigus vasarai, skaičiuojama, kad Vilniaus mieste asfalto danga bendrovės „Grinda“ kelininkai padengė maždaug 25 km gatvių ir jau dabar gerokai viršijo ankstesnių metų pasiekimus.
Baigta rekonstruoti viena ilgiausių – Geležinio Vilko – gatvė (4)
Prieš mėnesį prasidėjusi vienos svarbiausių gatvių rekonstrukcija Vilniaus mieste – finišo tiesiojoje ir baigsis laiku – iki rugsėjo 1-osios.
Justiniškėse pakeistas 7 metrų gylyje sugniuždytas vamzdis
Taikos gatvėje, kur pastarąją savaitę vyko intensyvūs inžinerinių tinklų remonto darbai, savaitgalį jau galės judėti lengvieji automobiliai, o kitą savaitę - ir viešasis transportas.
Vilniaus miesto paplūdimiuose kabinami žalieji ženklai
Skolas įveikusi „Grinda“ išmoka dividendus: 1 mln. eurų grįžta gyventojams (2)
Bendrovė ne tik padengė ankstesniųjų laikotarpių nuostolius, sumokėjo daugiau nei 700 tūkst. eurų mokestinę paskolą Valstybinei mokesčių inspekcijai, bet ir grąžino akcininkui 333 tūkst. eurų dividendų skolą.
Vilniaus vairuotojai kviečiami sužymėti duobes (7)
Vilniaus miesto savivaldybė, sostinės gatves prižiūrinti bendrovė „Grinda“ ir „Bitė“ kviečia automobilių vairuotojus išmaniojoje navigacijoje „Waze“ žymėti gatvėse pastebėtas duobes, o „Grinda“ jas operatyviai sutvarkys.
„Grinda“ atsinaujino: moderni vadyba užaugino pelną
Nakties lijundra apsunkino eismo sąlygas Vilniuje: galimi viešojo transporto vėlavimai, gatvės barstomos papildomai (2)
Ketvirtadienio naktį prasidėjusi lijundra ledo sluoksniu padengė gatves, šaligatvius ir kontaktinius troleibusų tinklus. Esant prastoms oro sąlygoms, su eismo sunkumais susiduria viešasis transportas.
Atgal
Vilnius kviečia aplankyti 100-mečio varpą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277