Radote klaidą svetainėje?
2017-10-23
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0011625658
Mero pavedimai
0000411134
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Į MMC pamatus įkasė simbolinę laiko kapsulę


nuotr. S. Žiūros
Trečiadienio ryte Modernaus meno centras (MMC) oficialiai paskelbė antro naujos kultūrinės erdvės statybų etapo pradžią. Stebint Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui, MMC steigėjams Viktorui ir Danguolei Butkams bei komandai ir projekto vystytojams į būsimo muziejaus pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Joje MMC ateities kartoms išsaugojo kūrybiškus vaikų linkėjimus.
 
 
„Modernaus meno centras – didžiausias filantropijos projektas Vilniuje. Dėkoju projekto mecenatams Viktorui ir Danguolei Butkams ir džiaugiuosi, kad su Modernaus meno centro atsiradimu ši ypatinga miesto erdvė atgims ir taps nauju kultūros centru, nauja laisvalaikio zona su patraukliomis veiklomis vilniečiams ir meno mylėtojams iš Lietuvos bei užsienio“, – projektą sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Kaip statybų aikštelėje susirinkusiems kalbėjo MMC direktorė Milda Ivanauskienė, kapsulės įkasimas įprasmina ne tik muziejaus statybas, bet ir kitus šiuo metu MMC vykdomus projektus.
 
 
„Vasarį, prasidedant statybų pasiruošimo darbams, miestiečius kvietėme į specialų renginį „Susitikimo pradžia“. Susitikimus šiuo metu sėkmingai tęsia naujas MMC projektas „Keliaujantis muziejus“. Projekto metu lankomės Vilniaus miesto ir rajono mokyklose ir bendruomenėse, kur rengiame netradicines pamokas, kviečiame atvirai diskutuoti apie meną ir kultūrą. Būtent šių susitikimų metu kilo mintis pasidalinti linkėjimais būsimam muziejui. Dešimtys šių linkėjimų šiandien išsaugoti ir galbūt po daugelio metų taps įdomia istorine žinute ateities kartoms“, – sako M. Ivanauskienė.
 
Nauja kultūrinė erdvė Vilniaus centre svečių lauks 2018 rudenį. Iki to laiko statybų aikštelėje 5 dienas per savaitę intensyviai dirbs profesionali komanda. Nuo vasario iki kovo mėn. MMC statybvietėje vyko kino teatro „Lietuva“ griovimo ir teritorijos valymo darbai. Šiuo metu vykdomi archeologiniai tyrinėjimai. Iki rudens planuojama sumontuoti stogo konstrukcijas. Žiemą, baigus stogo įrengimo darbus, bus vykdomi vidaus apdailos darbai.
 

 
Muziejus įsikurs 3658 kv.m. ploto pastate. Pirmame MMC aukšte išsidėstys holas su universalios paskirties sale, knygų parduotuvė, kavinė, saugyklos. Antrame aukšte veiks mažoji parodų salė bei skaitykla, taip pat įsikurs administracinės patalpos. Pagrindinė ekspozicijų salė bus įrengta trečiame aukšte. Muziejaus svečiai galės lankytis atviroje stogo terasoje bei skvere.
 
MMC statybos finansuojamos išskirtinai privačiomis filantropų V. ir D. Butkų lėšomis. Tai pirmas tokio masto kultūros mecenatystės projektas, įgyvendinamas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Naujos kultūrinės erdvės mieste sukūrimas mokslininkų šeimai atsieis daugiau nei 10 mln EUR. Į šią sumą neįtrauktos lėšos, skirtos sukaupti MMC meno kūrinių kolekciją.
Vilniaus širdyje iškilsiantį unikalios architektūros pastatą suprojektavo tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų  valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, projekto rangovas – „Naresta“.
 
 
Nuo 2009 m. iki atidarymo MMC veikia kaip „muziejus be sienų“ – įgyvendina visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus („Literatų gatvė“, „Vilniaus kalbančios skulptūros“, „Keliaujantis muziejus“), leidžia meno edukacijai skirtas knygas. Būsimo muziejaus pagrindą sudaro nuosekliai kaupiama Lietuvos meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekcija. Šiuo metu joje yra daugiau nei 4300 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažintų menininkų kūrinių. Daugiau apie MMC: www.mmcentras.lt.
 
Daugiau informacijos: Ringailė Papartytė, ringaile.papartyte@mmcentras.lt, 861585707.
FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Vilniaus sporto festivalis 2017

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112