Radote klaidą svetainėje?
2017-10-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0011614246
Mero pavedimai
0000410705
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinėje vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė


nuotr. Sauliaus Žiūros

Oskaras Milašius, Česlovas Milošas, Algirdas Julius Greimas, Marija Gimbutienė, Jonas Mekas, Jurgis Mačiūnas, Grigorijus Kanovičius, Tomas Venclova, Dalia Staponkutė.

Artėjanti, jau 18-oji, Vilniaus knygų mugė yra puiki vieta ir proga kalbėti apie tai, kiek reikšmingi šiandien mums ir pasauliui šie istoriniai kelių kultūrų vardai. Mugė padės atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje bei juos perskaityti, o tuo pačiu – pamatyti, kiek daug esame atradę, sukūrę, patyrę, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos.

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per 4 dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai ir rašytojai, bet erdves turės muzika, diskusijos, meno parodos:

• Vaikų literatūros salėje bus pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Vaikai čia taip pat galės žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyks specialiai įrengtoje scenoje.

• Dailininkės Sigutės Chlebinskaitės rengiamoje Kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ ir maži, ir dideli bus kviečiami dalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

• Forume-LRT studijoje nuolatinis mugės partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – tiesiogiai iš mugės transliuos radijo laidas, filmuos renginius ir interviu su rašytojais, kurs TV reportažus. Forume, kaip ir kasmet, susitiks ir diskutuos Diskusijų klubo dalyviai, garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės.


• Muzikos salėje Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA kviečia visus į jau tradicine tapusią muzikinę mugės erdvę, kurioje savo naujausius albumus, vinilo plokšteles, koncertinius turus pristatys garsiausi Lietuvos muzikantai. Mugės lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti naujausius muzikinius įrašus ar bilietus į koncertus, bet svarbiausia galės betarpiškai pabendrauti su mylimiausiais muzikos kūrėjais ir atlikėjais, kurie gerbėjų lauks savo stenduose ir muzikinių pokalbių metu.

• Bibliotekų erdvė, kuriama Lietuvos bibliotekininkų, pristatys atvirą ir kitokią biblioteką be sienų. Tai dar viena bendravimo, skaitymo ir renginių erdvė visiems mugės lankytojams.


2017 m. mugėje stendus turės 300 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Japonijos, Lenkijos, Čekijos, Indijos. Šiais metais į mugę atvyks 27 užsienio svečiai iš 12 pasaulio šalių ir 17 lietuviškų ženklų. Susitikimams su savo ištikimais skaitytojais jau ruošiasi ir visas būrys Lietuvos rašytojų.

Mugės darbo laikas:
Ketvirtadienis (vasario 23 d.) – BIČIULIŲ DIENA – 10.00-19.00 val.
Penktadienis (vasario 24 d.) – ILGASIS PENKTADIENIS – 10.00-21.00 val.
Šeštadienis (vasario 25 d.) – NEKASDIENIAI PASIMATYMAI – 10.00-21.00 val.
Sekmadienis (vasario 26 d.) – ŠEIMOS SEKMADIENIS – 10.00-17.00 val.

Renginių programą rasite čia:

Daugiau informacijos: http://vilniausknygumuge.lt/

Lankytojų patogumui – nemokami autobusai nuo Arkikatedros iki LITEXPO, kurių tvarkaraštį rasite čia:
http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=967

Vilniaus knygų mugės organizatoriai: LITEXPO, Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas. Vilniaus knygų mugę globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, mugės kultūrinę programą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija. Mugės partnerė – Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Remigijus Šimašius: Vilnius sieks tapti pasaulio knygų sostine
Meras A. Zuokas: „Žmogus per gyvenimą perskaito apie 2 tūkst. knygų, taigi Vilniaus knygų mugė puiki proga išsirinkti gerų knygų“
Vilniaus meras Artūras Zuokas šiandien apsilankė jubiliejinėje 15-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kur padėkojo mugės organizatoriams – Lietuvos leidėjų asociacijai ir Lietuvos parodų bei kongresų centro Litexpo vadovams, įteikdamas paveikslą su Vilniaus Arkikatedra.
Atgal
Vilniaus sporto festivalis 2017

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112