2018-01-21
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Vilnius ir „Velomaratonas” tęs bendrą darbą


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miestas ir didžiausia Lietuvoje riedėjimo šventė „Velomaratonas” tęs bendrus darbus dviračių ir visų žmogaus jėga varomų judėjimo priemonių labui. Tai prieš aštuntojo „Velomaratono” pradžią patvirtino šventę organizuojantis „Nacionalinis automobilių klubas” ir miesto savivaldybės vadovai.


„Dviračiai – labai svarbi miesto judumo sistemos dalis. Juo patogiau ir saugiau, tuo daugiau laimi miestas – ekologija, sveikatingumas ir kiti dalykai. Džiugu,  kad Vilniuje sparčiai  daugėja draugiškų dviratininkams gatvių. Pastaruoju metu be dviračių vis didesnį vaidmenį vaidina ir paspirtukai, riedučiai, riedlentės. Siekiame, kad visi judumo sistemos nariai draugiškai papildytų vieni kitus. Labai džiaugiamės, kad „Velomaratonas“ prisideda prie šio siekio ir išjudina miestą”, - sakė Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.
 
„Velomaratono” sumanytojas, „Nacionalinio automobilių klubo” vadovas Benediktas Vanagas pabrėžė, jog per aštuonerius metus „Velomaratonas” ženkliai pakeitė dviračių bendruomenę. Išaugo kultūra, sąmoningumas, atsakomybė. Didžiulį vaidmenį vaidino ir miestas, nuolat plėsdamas infrastruktūrą, gerindamas sąlygas. Ypatingas dėmesys buvo ir yra skiriamas dviratininkų saugumui bei judėjimo patogumui.


„Šiais metais „Velomaratonas” vienija įvairias žmogaus jėga varomų susisiekimo priemonių bendruomenes. Drauge su dviračiais atsiranda paspirtukai, riedlentės ir riedučiai. Matome dar daug bendro darbo. Bendruomenes dar reikia šviesti, ugdyti jų sąmoningumą ir atsakomybę, toleranciją vieni kitiems. Kalbu ne tik apie dviratininkus, riedutininkus ar riedlentininkus. Labai svarbu, kad jie rastų bendrą kalbą miesto gatvėse su automobilių vairuotojais, pėsčiaisiais”, - sakė B.Vanagas.
 
Šiais metais Velomaratonas labai išsiplėtė: bus dviratininkų sportininkų ir mėgėjų važiavimai, riedučių, paspirtukų ir riedlenčių paradas. Taip pat veiks improvizuota trasa, kurioje eismo saugumo mokys sertifikuoti „KET Ekspertų” instruktoriai, vyks įvairūs konkursai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška