2018-05-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje

Vilniaus projektai »

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje

 

Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurse UAB „Axis industries“, praėjusių metų gruodį pateikė preliminarų pasiūlymą.  

Projekto komisija remdamasi Projekto konkurso sąlygomis, atlikusi preliminaraus pasiūlymo atitikimo konkurso sąlygų reikalavimams vertinimą, teigiamai įvertintą preliminarų pasiūlymą pateikusį dalyvį pakvies teikti išsamų pasiūlymą: Daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarą.

 


Dažniausiai užduodami klausimai:

Kodėl pasirinktas koncesijos būdas?
Šis būdas yra labiausiai paplitęs statant panašaus pobūdžio objektus: projektas finansuojamas viešais pinigais, tačiau jį įgyvendina privatus verslas, kuris mainais į tam tikro viešo objekto kūrimą gauna teisę operuoti objektu, šiuo atveju stadionu (gauti komercinę naudą jį nuomojant komerciniams renginiams: varžyboms, koncertams, spektakliams).Tačiau konkurso sąlygose numatyta, kad statytojas sukuria toje pačioje teritorijoje ne tik stadioną, bet ir ne komercinės paskirties objektus: biblioteką, vaikų darželį, bendruomenės salę ir pan.Kas įgyvendina Daugiafunkcio komplekso (DK) projektą?
Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu . Projekto komisija sudaryta iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Vidaus reikalų ministerijos narių, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ekspertų.

Kokiam laikotarpiui pasirašoma sutartis?
Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

Koks yra finansavimo šaltinis?
Pagrindinis finansavimo šaltinis yra ES lėšos, kurios bus skirtos Vyriausybės, pateikus paraišką gauti ES finansavimą. Projektą planuojama įgyvendinti už 80 mln. Eur.

Kokios procedūros šiuo metu vykdomos?
Šiuo metu vykdoma koncesininko atranka. Vienam iš dviejų konkurso dalyvių pavėlavus pateikti preliminarų pasiūlymą, kaip numatyta konkurso sąlygose, elektroniniu būdu, vyksta AB „Axis Industries” preliminaraus pasiūlymo vertinimas. Vertinimą planuojama atlikti iki vasario 10 dienos. 

Kodėl statomas ne tik stadionas, bet visas Daugiafunkcinis kompleksas su vaikų darželiu, treniruočių aikštynais, krepšinio salėmis ir t.t.?

Toks Daugiafunkcis kompleksas statomas statomas norint padidinti Vilniaus miesto Šiaurinės tikslinės teritorijos integraciją į miesto urbanistinę struktūrą, pagerinti jos patrauklumą investicijoms didinti bendruomenės fizinį aktyvumą ir kultūrines iniciatyvas, pagerinti formaliojo ir neformaliojo ugdymo paslaugų teikimą gyventojams, užtikrinti gyventojų socializacijai, bendruomeniškumui ir dalyvavimui darbo rinkoje palankią viešųjų paslaugų pasiūlą, užtikrinti galimybę organizuoti didelius  bendruomenės renginius.

Ar buvo galima panaudoti toje pačioje vietoje anksčiau statytas stadiono konstrukcijas?
Konkurso dalyvis gali naudoti esamas konstrukcijas, tačiau  prieš tai turi įvertinti ar esamos konstrukcijos patikimos ir nekelia pavojaus viso statinio tvarumui.

Kodėl iš konkurso pašalintas antrasis dalyvis - UAB Villniaus nacionalinis stadionas?
Konkurso dalyviui nepavyko laiku pateikti preliminaraus pasiūlymo per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, kaip to buvo reikalauja Konkurso sąlygose. Komisija kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Centrinę projektų valdymo agentūrą, kurios pažymėjo, kad UAB Vilniaus nacionalinis stadionas" pasiūlymas buvo pateiktas netinkamu būdu (t.y. popieriniame voke, o ne per centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą) dėl to tolimesniame konkurso etape dalyvauti negali. 

Kodėl pasirinkta statyti būtent 15 tūkst. vietų stadioną? Ar tai ne per mažai?

15 tūkst. stacionarių vietų stadioną nuspręsta statyti atsižvelgiant į renginių lankytojų skaičių. 

Kaip planuojama spręsti automobilių parkavimo aplink kompleksą klausimą?

Įgyvendinat projektą, konkurso sąlygose yra nustatyta sukurti ne mažiau 1500 automobilių stovėjimo vietų, bei nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takus. Taip pat siekiant užtikrinti saugų ir patogų gyventojų atvykimą į kompleksą ir grįžimą namo viešuoju transportu bus sukurtos papildomos autobusų sustojimo vietos.

Kada numatyta pasirašyti sutarti su investuotoju?
Koncesijos sutartį numatoma pasirašyti pasibaigus deryboms t.y. kitų metų vasarą. 2019 metų pradžioje taip pat bus pradėta rengti paraiška ES paramai gauti. DK statybos turės būti pradėtos ne vėliau kaip iki 2020 metų pabaigos, o objektą planuojama pastatyti per 3 metus.

Koks bus daugiafunkcis kompleksas?
Tai paaiškės dėl koncesijos sąlygų galutinai susiderėjus su privačiu investuotoju. Savivaldybė siekia, kad būtų pastatytas kompleksas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Iki šiol stadiono statyboms buvo išleista dešimtys milijonų eurų, tačiau stadionas taip ir nepajudėjo iš mirties taško. Kodėl? 

Tarptautinio, nacionalinio sporto komplekso projektas ant Šeškinės kalvų su 25 tūkst. vietų futbolo stadionu ir atletikos takeliais buvo suplanuotos dar 1985 m. Per šešerius metus (1987 -1993 m.)   buvo pakloti pamatai, tačiau dėl lėšų stygiaus statybų darbai buvo sustabdyti.  2006 m. buvo priimtas sprendimas darbus pabaigti pagal atnaujintą projektą, todėl statybų darbai ant esamų pamatų buvo iš naujo pradėti 2007 m., tačiau projektas 2010 m. dėl finansavimo trūkumo vėl buvo sustabdytas. 

 


Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška