2018-01-21
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Šiandien Grigiškėse rengiamos civilinės saugos pratybos


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniečių saugumas – vienas iš svarbiausių savivaldybės uždavinių. Šiandien savivaldybės administracijos darbuotojams neįprasta diena – vyksta civilinės saugos pratybos, kurių tikslas įvertinti kaip savivaldybės administracijos darbuotojai yra pasirengę organizuoti Vilniaus miesto gyventojų ir svečių evakuaciją iš miesto galimos nelaimės atveju. Pratybų metu dirba už ekstremaliųjų situacijų likvidavimą atsakingi subjektai: gyventojų evakavimo ir priėmimo komisija, ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, vienas iš gyventojų surinkimų punktų, įkurtas Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijoje.

Šių mokymų esmė – įvertinti, ar esame pasiruošę masiniam gyventojų evakavimui, ar turime pakankamai žmogiškųjų ir materialinių resursų, ar pakankamai geras tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Tam savivaldybė dalyvauti pratybose pakvietė Vilniaus mieste veikiančių civilinės saugos sistemos pajėgų (Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM ir VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotis) atstovus. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ paprašyta pagalbos vykdant gyventojų (pratybų dalyvių) transportavimą į pagal pratybų scenarijų numatomą saugią teritoriją – Trakų rajono savivaldybę.

Malonu, kad evakuojamų gyventojų vaidmenį panoro išbandyti per 250 vilniečių, tarp kurių Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai, Lietuvos jaunųjų ungiagesių sąjungos nariai, bendruomenių atstovai, taip pat ir savivaldybės administracijos darbuotojai, kuriems suteikta proga įvertinti skubiai išvykstančių iš pavojingos teritorijos gyventojų poreikius ir savijautą.

Ką būtina žinoti realios evakuacijos atveju:
- informacija apie vykdomą evakuaciją būtų skelbiama visomis savivaldybės turimomis gyventojų perspėjimo ir informavimo priemonėmis:
Radijos stoties „Radiocentras“ transliuojamų programų metu;
Įjungiant garso sirenas;
Siunčiant trumpuosius pranešimus į mobiliuosius telefonus (gpis.vpgt.lt).
- gyventojai turėtų evakuotis savarankiškai savivaldybės nurodyta kryptimi arba atvykti į gyventojų surinkimo punktus, iš kurių jie būtų evakuojami centralizuotai. Informacija apie veikiančius surinkimo punktus taip pat būtų paviešinta visuomenės informavimo priemonių pagalba;
- išvykstant į saugią teritoriją reikėtų pasiimti savarbiausius daiktus (dokumentus, vaistus, ryšio priemones ir kt.)
- vykdyti evakuaciją organizuojančių savivaldybės darbuotojų ir jiems padedančių pareigūnų nurodymus, nes jų tikslas yra jums padėti.

Daugiau informacijos civilinės saugos klausimais Jums suteiks Savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Civilinės saugos skyriaus darbuotojai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška