Radote klaidą svetainėje?
2018-05-28
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014918020
Mero pavedimai
0000527605
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

VVT nuostolius keičia pelnu


nuotr. Sauliaus Žiūros

UAB "Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) per 2016 m. metus uždirbo 3,4 mln. eurų  neaudituoto grynojo pelno, kai 2015 metais buvo patirtas 1,2 mln. eurų nuostolis. Bendrosios pajamos 4,3 proc. sumažėjo iki 47,5 mln. eurų dėl mažėjusių keleivių srautų, tačiau pelnas augo mažinant išlaidas.

Veiklos sąnaudos per 2016 metus sumažėjo 2,4 proc. arba 1,4 mln. eurų palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Dėl vykdomos bendrovės reorganizacijos per 2016 metų II pusmetį darbuotojų skaičius sumažėjo 102. Planuojama, kad struktūrinė įmonės veiklos pertvarka 2017 m. padės papildomai sutaupyti iki 1,5 mln. eurų.

Pasak VVT valdybos pirmininko Arūno Šikštos, reorganizacija parodė, kad įmonėje yra rezervų mažinti operacines išlaidas. „Rezultatai rodo, kad  VVT tampa progresyviai valdoma bendrove, o jos potencialas dar neišnaudotas. Dabar svarbu siekti rezultatyvaus balanso tarp keleivių aptarnavimo kaštų ir būtinų investicijų ilgalaikei veiklai užtikrinti. Pokyčiams reikšmingos įtakos turėjo ir Vilniaus savivaldybės pradėtos grąžinti skolos už ankstesnius metus. Tai leido įmonei susikoncentruoti į svarbiausius strateginius ir operacinius tikslus“, –  sakė Arūnas Šikšta.

„VVT pertvarka jau davė rezultatų. Atsisakius dubliuojančių funkcijų, centralizavus veiklas, įvedus atskirų procesų kontrolę, pasiekėme teigiamą finansinį rezultatą. Vien sąnaudos degalams sumažėjo iki 450 tūkst. eurų. Siekiame kuo skaidresnių pirkimų, kuo didesnės tiekėjų konkurencijos, aukštos darbų bei medžiagų kokybės. Praėjusių metų antrą pusmetį investavome 80 tūkst. eurų į būtinus techninius įrengimus ir dirbtuves, geriname remonto darbuotojų darbo sąlygas. 2017 metais be transporto priemonių parko atnaujinimo, didžiausią dėmesį skirsime keleivių aptarnavimo kokybės ir vairuotojų darbo kultūros esminiam pokyčiui“, – sakė VVT generalinis direktorius Gintaras Maželis.

Per 2016 m. „Vilniaus viešasis transportas“ į šalies biudžetą sumokėjo apie 7,5 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, „Sodrai“ – 11,3 mln. eurų.

VVT keleivius veža 88 miesto ir priemiesčio maršrutais taip pat 18 troleibusų maršrutų. Kasdien viešuoju transportu važiuoja daugiau nei 0,5 mln. keleivių. Bendrovėje dirba 2093 darbuotojai. VVT patenka į didžiausių Baltijos šalyse keleivių vežimo autobusais trejetą.

Papildoma informacija: Rasa Norkienė, VVT komunikacijos vadovė, 8698 06982.FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniaus dovana – nemokamas viešasis transportas sostinėje Vasario 16-ąją
Vilnius kviečia švęsti Valstybę ir į gausybę 100-mečio renginių mieste patogiai atvykti viešuoju transportu nemokamai.
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vadovaus Rimantas Markauskas
Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) valdyba išrinko naująjį įmonės vadovą.
Vilnius perka 150 modernių „Solaris“ autobusų (2)
VVT perka 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių naujų autobusų! Atnaujinama beveik pusė autobusų parko. Šiandien „Vilniaus viešojo transporto“ ir „Solaris Bus&Coach S.A.“ vadovai Vilniuje pasirašė tai numatančią sutartį.
5 masiškiausių sostinės renginių dalyviams – viešojo transporto lengvatos (1)
Jau greitai 5 didžiausių sostinės švenčių (pvz., Dainų šventės ir pan.) dalyviai galės pasinaudoti viešojo transporto lengvatomis – važiuoti į renginius nemokamai arba sumažinta kaina.
Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte – nuo rugsėjo 1 d.
Vilniaus viešasis transportas pasiruošęs pasitikti rudens sezoną: nuo rugsėjo 1 d. (penktadienio) viešasis transportas pradės dirbti pagal rudens–žiemos sezono eismo tvarkaraščius.
Naujasis Vilniaus viešojo transporto skambučių centro numeris – 1848 (1)
Skambučių centras leis išklausyti, atsakyti ir padėti didesniam skaičiui žmonių, kurie iki šiol reikiamos informacijos ar pagalbos ieškodavo skirtingais kanalais, pradedant dispečerinėmis ir baigiant direktoriumi.
Nuo balandžio 1 d. Vilniuje – naujos viešojo transporto stotelės, keisis dalis tvarkaraščių
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad nuo 2017 m. balandžio 1 d. keičiami 4G, 27, 37, 55, 63, 73 maršrutų autobusų ir 12, 14, 21 maršrutų troleibusų tvarkaraščiai. Tvarkaraščiai tikslinami dėl viešojo transporto vėlavimų ir atsižvelgiant į keleivių siūlymus.
Į Vilniaus knygų mugę – nemokamais autobusais
Sostinės savivaldybė pasirūpino, kad vilniečiams pasiekti Knygų mugę būtų paprasčiau – kas 20 minučių nuo Katedros aikštės iki „Litexpo“ ir atgal kursuoja specialūs nemokami autobusai. Šiais autobusais nemokamai gyventojai galės važiuoti iki pat sekmadienio – 18-osios Vilniaus knygų mugės pabaigos.
Per didžiąsias metų šventes viešasis transportas važiuos ilgiau
Per didžiąsias metų šventes Vilniuje viešasis transportas važiuos ilgiau. Taip tikimasi sudaryti geresnes sąlygas ilgiau mieste užsibuvusiems vilniečiams ir sostinės svečiams namo grįžti autobusais ir troleibusais.
Debesų technologijos – vairuotojų kasdienybė
Didžiausioje Lietuvoje keleivių vežimo bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) nuo gruodžio mėnesio įdiegta inovatyvi biometrinė alkoholio patikra.
Atgal
Pergalė prieš ilgai vešėjusį godumą – žemė palei Nerį grįžo vilniečiams

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277