Radote klaidą svetainėje?
2018-04-23
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems
Informacijos tel. 1664    


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014395604
Mero pavedimai
0000509219
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Jau 3000 vaikų pamatė 100-mečio spektaklį apie Vilnių – „Žalia gyva“


nuotr. Sauliaus Žiūros

100 mečio proga sostinės moksleiviai gavo šaunią dovaną – po Vilniaus mokyklas keliauja „Teatriuko“ spektaklis vaikams – „Žalia gyva“. Nuo vasario 16-osios nemokamą spektaklį apie sostinės ir Lietuvos istoriją pamatė jau 13 mokyklų – apie 3300 vaikų! Šiemet „Teatriukas” apsilankys dar 11-oje sostinės mokyklų ir dar 2 tūkstančiams vaikų įdomiai pasakos apie svarbiausias istorinius daugiataučio Vilniaus įvykius, mažųjų vilniečių gyvenimą mieste.

„Džiaugiuosi, kad šis Lietuvos šimtmečio minėjimo projektas yra dar vienas puikus pavyzdys kaip Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaudama su kultūros organizacijomis skatina mažųjų vilniečių įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą“, – įsibėgėjusiu projektu džiaugėsi sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius atsakingas už Šimtmečio minėjimą Vilniuje.

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios. Savo idėja ir betarpišku „Teatriuko“ aktorių D. Mikoliūnaitės ir Žilvinas Ramanausko bendravimu spektaklis sukuria tikrą šventę mokyklose, taip pažymint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.

Per savaitę spektaklis Vilniuje parodomas net dvejose skirtingose mokyklose. Spektaklis sulkaukė puikių atsiliepimų: mokytojai džiaugiasi, kad spektaklis informatyvus ir  tuo pat metu įdomus, žaismingas, muzikalus –  traukiantis vaikus.

Pasak aktorės ir „Teatriuko“ įkūrėjos Dalios Mikoliūnaitės, spektaklis ne tik įdomiai nupasakoja daugiataučio Vilniaus istoriją nuo Gedimino laikų iki šių dienų, bet ir išskirtinis savo skleidžiama idėja – kiekvienas mūsų kasdieną nešiojamės kažką „žalia gyva“: prisiminimą, rūpestį ir meilę savo miestui.

„Tai – pats geriausias būdas švęsti Nepriklausomybės šimtmetį! Jaustis savo miesto gyva dalimi, kur kiekvienas kasdien kuriame istoriją. Ir visai nesvarbu, jei ta kūryba prasideda nuo žaidimo – juk žalia gyva ir yra senasis žaidimas, kurį žaisdavo pokario vaikai Vilniuje,“ – apie spektaklį pasakojo D. Mikoliūnaitė.

Spektaklis „Žalia gyva“ yra sukurtas pagal Gražinos Mareckaitės prisiminimų knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“.

Spektaklio režisierė – Agnė Sunklodaitė, scenografė –Giedrė Brazytė. Vaidina aktoriai D. Mikoliūnaitė ir Ž. Ramanauskas.

Spektaklio pastatymą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 2016 m. vykusiame VII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šis spektaklis buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
5000 moksleivių pamatys spektaklį apie Vilnių – „Žalia gyva“ (1)
Artėjant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, sostinės savivaldybėje vaikai buvo pakviesti į nemokamą spektaklį „Žalia gyva“.
Sostinės darnesnio judumo idėjos – jau kūrybinėse dirbtuvėse
Šiandien į savivaldybėje vykstančias kūrybines dirbtuves gausiai susirinko aktyvūs vilniečiai, įvairių organizacijų, įmonių, asociacijų, bendruomenių atstovai, taip pat sveikos gyvensenos entuziastai.
Prieš Kalėdas Viršuliškėse atidaryta atnaujinta prekyvietė
Nuo šiandien Viršuliškių gyventojai gali džiaugtis dar viena visiškai rekonstruota erdve – Viršuliškių g. 30, šalia prekybos centro „Maxima“, atidaryta prekyvietė, kurioje galės prekiauti visi norintys.
Vilniuje – nauji atliekų vežėjai ir mažesnės kainos už šiukšlių išvežimą (7)
Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“.
Nyderlandų karalystės ambasadoriaus dovana – tulpės Lietuvos šimtmečiui pažymėti
Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui, šiandien Lietuvos respublikos Vyriausybėje įvyko renginys, kurio pagrindinis akcentas buvo ypatinga Nyderlandų karalystės ambasadoriaus Berto van der Lingeno dovana – tulpių svogūnėliai „Gintarinė Lietuva“.
Vilniaus seniūnaičiai Savivaldos dienos proga rungėsi protų mūšyje
Šįvakar drąsiausi pasivaržyti nusiteikę sostinės seniūnaičiai rinkosi pasitikrinti žinių apie Vilnių ir jo įdomybes.
Dovana Vilniui – atnaujintos viešosios erdvės Justiniškėse (1)
Kviečiame užsukti į Justiniškes apžiūrėti naujų modernių erdvių bendruomenės susibūrimams – Taikos gatvėje skveruose įrengti nauji suoliukai-mikroinstaliacijos. Už šią dovaną Vilniui gyventojai dėkingi kaimynams lenkams – Varšuvos Adomo Mickevičiaus institutui („Culture.pl“) ir Lenkijos institutui Vilniuje
Vicemeras L. Kvedaravičius paskelbė „Baltic Chain Tour 2017“ startą (1)
Šiandien Vilniaus Europos aikštėje iškilmingai startavo „Baltic Chain Tour 2017“ varžybos, prasidėję dviratininkų paradu. Iki pat sekmadienio komandos važiuos per tris Baltijos šalis ir finišuos Suomijos sostinėje Helsinkyje.
Vietoje Lazdynų baseino iškils daugiafunkcis centras su 2 naujais baseinais
Savivaldybei išasfaltavus Varnės gatvę, Pilaitės bendruomenė surengė šventę (10)
Šiandien Pilaitės rajone – šventė:
Atgal
Vilniaus meras populiarina ploggingą - šiukšlių rinkimą bėgant

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277