Radote klaidą svetainėje?
2018-04-19
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014337276
Mero pavedimai
0000507129
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Savivaldybė teisme laimėjo ginčą – toliau taikys didesnius mokesčius už apleistus žemės sklypus


nuotr. Sauliaus Žiūros

Teismas nusprendė, kad sostinės savivaldybė teisėtai taiko didesnius žemės mokesčius nenaudojamų žemės sklypų savininkams, norėdama paskatinti gyventojus labiau rūpintis savo nuosavybe ir sumažinti nenaudojamų žemės sklypų skaičių Vilniuje. Laimėjusi bylą Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme prieš Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje, Vilniaus savivaldybė įrodė, kad kriterijai, kuriais remdamasi nustato, ar konkretus žemės sklypas yra naudojamas ar nenaudojamas, yra teisėti.

Nuo kitų metų įsigalioja naujas žemės mokesčio tarifas, kuris pakilo nuo 3 proc. iki 4 proc. – jis bus net 33 kartais didesnis nei Tarybos patvirtintas 2017 metų 0,12 proc. žemės mokesčio tarifas.

Taikydama didesnius tarifus netvarkantiems savo turimo turto, savivaldybė surinks papildomų pajamų į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą. Kitais metais jos gali siekti keletą milijonų eurų. Per pastaruosius trejus metus papildomos pajamos iš nenaudojamų žemės sklypų apmokestinimo išaugo nuo 6 tūkst. Eur iki 500 tūkst. Eur.

Po teisme laimėtos bylos, bus išvengta daugybės ginčų dėl tam tikrų sklypų priskyrimo naudojamiems ar nenaudojamiems, be to, žemės mokesčio mokėtojai, kurių sklypai yra nenaudojami, nebegalės išvengti prievolės mokėti didesnį žemės mokestį.  Šiais metais nenaudojamų sklypų savininkai iš savivaldybės gavo 91 pranešimą dėl padidinto tarifo taikymo. Tikimasi, kad iki rugsėjo savo žemės neprižiūrintys savininkai ją susitvarkys ir tokiu būdu išvengs gerokai didesnių mokesčių už žemę.  Praėjusiais metais Vilniuje buvo aptikti 75 nenaudojami sklypai. Po įspėjimų, 20 savininkų savo sklypus susitvarkė ir išvengė padidinto 3 proc. žemės mokesčio tarifo.


Prašome gyventojų, kurie savo kaimynystėje pastebėjo apleistų, nenaudojamų ir visiškai neprižiūrimų žemės sklypų, ar sklypų, kuriuose vykdoma nelegali statyba, pranešti apie tai Finansų departamento Mokesčių skyriaus vedėjai Klaudijai Leonei Tel. (8 5) 211 2230 arba el. paštu Klaudija.Leone@vilnius.lt.Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Patogus Vilnius: tiesiama 20 km naujų šaligatvių, dar 16 km remontuojami

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277