2018-06-18
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Meras Remigijus Šmašius, CV

Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto merasGerbiu laisvus ir atsakingus žmones.

Gyvenime siekiu vadovautis principais – įsiklausyk, argumentuok, veik!

Vaikystė 19741992

Gimiau šaltą sausio 12 dieną, Tauragėje. Kartu su jaunesniuoju broliu augau vaistininkės ir elektriko šeimoje – pagarbioje, draugiškoje šeimoje. Mokiausi sustiprintos matematikos klasėje, per pertraukas mėgau su draugais žaisti šachmatais, po pamokų – krepšinį. Mokyklą baigiau sidabro medaliu. Šeimoje susiformavę vertybės tapo kertinėmis ir mano politiniame kelyje – įsiklausyti, argumentuoti, veikti.

Studijos 19922002

Rinkausi tarp filosofijos, miškininkystės ir teisės studijų. Įveikiau Vilniaus universiteto Teisės fakulteto konkursą, kuriame į vieną vietą pretendavo 12 žmonių. Čia įgijau magistro laipsnį, o vėliau – Lietuvos teisės universiteto (dabar – Mykolo Romerio universitetas) Teisės filosofijos katedroje Socialinių mokslų daktaro laipsnį. Disertacijos temą „Teisinis pliuralizmas“ pasirinkau siekdamas paneigti mitą, kad teisei atsirasti būtina valstybė. Šis požiūris buvo naujas lietuviškame ir tarptautiniame kontekstuose.

Vėliau savo Alma mater dėsčiau teisę, skatindamas savarankišką jaunimo mąstymą. Manau, kad teisė yra vienintelė socialinių mokslų disciplina, kuri puikiai tobulina loginį mąstymą.
 

Liberalai 1993 m. iki šiol

Buvau visuomeniškas, dalyvavau žaliųjų judėjime, o pradėjęs skaityti socialinės, filosofinės krypties knygas, užsikrėčiau liberaliomis idėjomis. Išgirdęs apie Lietuvos liberalaus jaunimo organizaciją, tapau aktyviu jos nariu, o 1997-aisiais – pirmininku. Buvau Lietuvos liberalų sąjungos valdybos narys, Teisingumo komiteto pirmininkas. Du kartus buvau Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Biudžeto ir finansų komiteto narys (20012006 m.).

Kurį laiką buvau nutolęs nuo politinės veiklos. 2008 m. Liberalų sąjūdžio buvau deleguotas į teisingumo ministrus ir naujai įsitraukiau į partinę veiklą. Šiandien esu Liberalų sąjūdžio pirmininkas. Džiaugiuosi, kad liberalai neužmiršta svarbiausio – kad dirbantys žmonės turėtų daugiau galimybių dirbti ir kurti, kad būtų daugiau teisingumo visiems.
 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas 19952008

Studijų metais dirbau ir naktiniu sargu, ir batų pardavėju, bet trečiame kurse jau buvau rekomenduotas Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI). Į jį dirbti atėjau kaip jaunas teisės ekspertas, o 2006-aisiais tapau LLRI prezidentu. Tai – skaidraus mąstymo, racionalios analizės, aukštų standartų mokykla, kuriai vadovauti buvo rimtas iššūkis. Tuo metu Institutas buvo išrinktas vienu iš penkių geriausių analitinių centrų Centrinėje ir Rytų Europoje.

Nevyriausybinių organizacijų konsultantas 19962005             

Kai dirbau Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro (NIPC) konsultantu, nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje buvo tik pradėję steigtis, trūko išmanymo, kaip reglamentuoti jų veiklą. Pasirinkęs šią naują ir svarbią temą studijų objektu, savo profesinio kelio pradžioje jau dalyvavau darbo grupėse, kurios rengė šios srities įstatymus, o 1999 m. išleidau knygą „Nevyriausybinės organizacijos: reguliavimas Lietuvoje ir Vakarų patirtis“.

Profesinė patirtis 19972004

1997 m. stažavausi prestižinio JAV politikos tyrimų ir analizės institute Heritage Foundation. Praktinių viešojo valdymo įgūdžių sėmiausi Frydricho Naumano fonde (Vokietija), o žinias apie konkurencijos ekonomiką gilinau Vidurio Europos universitete (CEU, Vengrija). Mėnesį, praleistą Ludwig von Mises instituto vasaros universitete (Alabama, JAV), laikau vienu turiningiausių patirties prasme: į kursus laikyti austrų ekonomikos pagrindų egzaminą susirenka apie 100, ryžtasi jį laikyti 30, o išlaiko – paprastai ne daugiau kaip 10 žmonių*. Šis atestatas man itin brangus.

Šeima 20042015

Su žmona Agne susipažinome Klaipėdoje vykusioje konferencijoje. Agnė  psichologė-psichoterapeutė, Vilniaus universiteto lektorė. Londono universitetas jai suteikė garbės tyrėjos vardą. Auginame tris vaikus – Uną, Anuprą ir Mortą. Su žmona esame sau aiškiai įvardiję: nesvarbu, kokį atsakingą darbą dirbtum, šeima ir vaikai yra tai, kam visada turi užtekti dėmesio ir energijos. Jie leidžia turėti tvirtą pagrindą po kojomis, matyti ateities perspektyvą. Man svarbu, kad vaikai augtų mylinčioje ir dėmesingoje aplinkoje, todėl visuomet randu laiko pasakai, pokalbiui, šachmatų partijai ar kelionei į gamtą su savo mažaisiais.

Teisingumo ministras 20082012 m.

Būdamas teisingumo ministru, išsikėliau tikslą sumažinti biurokratiją, sudaryti galimybes greičiau ir pigiau tvarkyti reikiamus dokumentus, padidinti valstybės įstaigų atvirumą ir atskaitingumą visuomenei, pradėjau daugelį metų užstrigusias reformas. Mano kadencijos metu informacija apie valdžios institucijų pirkimus tapo vieša – tai leido sutaupyti daug milijonų, buvo sumažintas verslo priežiūros institucijų skaičius, jų veiklą pradėjome sukti nuo baudimo link pagalbos, pasiekėme, kad įmonės galėtų būti steigiamos internetu, įtvirtinome galimybę už pirmą pažeidimą savanoriškai susimokėti pusę minimalios baudos. Būdamas ministru įgijau geros patirties, kaip dirbant atsakingai, sąžiningai ir kūrybingai net su mažais ištekliais galima pasiekti puikių rezultatų. Asmeniškai labai džiaugiuosi, kad pabaigėme beprasmes diskusijas ir įteisinome gyvybės langelius, kurie jau išgelbėjo daugiau nei pusės šimto kūdikių gyvybių.

Apdovanojimai 20112012

2011 m. gavau aukštą valstybinį Vengrijos apdovanojimą – Komandoro kryžių „Už nuopelnus“. Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu įtikinau Vengrijos valdžią nepataikauti Rusijai ir tęsti politiką, kurios rezultatas – komunistų nusikaltimus oficialiai pasmerkiantis dokumentas. 2012 m. pelniau Investuotojų forumo apdovanojimą už didžiausią indėlį ir sprendimus gerinant verslo aplinką.

Seimas 20122015 m.

Dirbdamas Seime kovojau už sveiko proto sprendimus. Kartu su kolegomis liberalais nuosekliai siekėme, kad mažėtų mokesčiai dirbantiems žmonėms, šeimoms, auginančioms vaikus, daugiau būtų investuojama į vaikų talentų ir gebėjimų ugdymą. Išreikalavome, kad Valstybinė darbo inspekcija supaprastintų deklaracijų pildymą. Mano iniciatyva priimtos Kino įstatymo pataisos, kai filmų indeksavimas pagal amžių yra rekomendacinis, o šeima pati sprendžia, ar jų vaikas gali tą filmą žiūrėti.

Šaulių sąjunga ir visuomeninė veikla 2000 m. iki šiol

Jei Lietuvos laisvei iškils grėsmė, noriu kuo sugebu prisidėti, kad ji būtų atremta, todėl šį pavasarį įstojau į Šaulių sąjungą, aktyviai joje dalyvauju ir raginu kitus pasielgti taip pat. Manau, kad Lietuva negali būti saugi, jei tai bus patikėta tik siauram profesionalų ratui.

Visuomet palaikiau pilietines ir savanorystės iniciatyvas: ketverius metus priklausiau „Transparency International“ Lietuvos skyriaus valdybai (skatinome pilietines antikorupcines iniciatyvas), esu liberalizmo intelektualus vienijančios tarptautinės asociacijos „Property and Freedom Society“ narys, prijaučiu ir dalyvauju labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas” veikloje ir rengiamose akcijose, turiu ir kitus skatinu įsigyti Donoro kortelę.

Laisvu nuo darbo metu bėgioju, žaidžiu krepšinį, meistrauju, lankau šaudyklą, atostogų metu su šeima keliauju gamtoje (pėsčiomis, dviračiu, anksčiau aktyviai užsiėmiau kalnų turizmu).

 

 


Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška