Radote klaidą svetainėje?
2018-05-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014826724
Mero pavedimai
0000524365
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinės garbės piliečiui Tomui Venclovai – vilniečių sveikinimai Rotušėje 80–mečio proga


nuotr. Sauliaus Žiūros

Šįvakar miesto Rotušėje vilniečiai pasveikino savo miesto garbės pilietį profesorių Tomą Venclovą 80-mečio sukakties proga. Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo T. Venclovai už meilę ir kūrybą Vilniui.

Vilnius neatsiejamas nuo T. Venclovos kūrybinės veiklos. Kūrinių sostinei – visa puokštė: „Vilnius: vadovas po miestą“, vadovo po Vilnių tęsinys – „Vilniaus vardai“, „Vilnius. Miestas Europoje“, „Vilnius: asmeninė istorija“. 2013 m. už nuopelnus Vilniui T. Venclovai buvo suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

„Vilnius – Jūsų miestas. Man garbė ir džiaugsmas iš visų jėgų stengtis, kad Vilnius būtų toks, kokį jį nori matyti čia gyvenantys žmonės ir Jūs – tolerantišką, atvirą ir žengiantį į priekį. Vienoje Jūsų knygų apie Vilnių yra nuostabi metafora, kad mūsų miestas – kaip Trispalvė: geltonas mūras, žali medžiai, raudoni Senamiesčio stogai. Vaikščiodamas mieste labai dažnai prisimenu Jus ir šį nuostabų, taiklų poeto pastebėjimą,“ – įteikdamas profesoriui skulptoriaus Martyno Gaubo kurtą „Rūpintojėlį“ sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prisimindamas patirtis ir bendravimą su didžiaisiais Lietuvos ir užsienio kūrėjais, bičiuliais iš įvairių kraštų, Tomas Venclova sakė supratęs, kad „Menas – gyvas daiktas, jo dalys negali egzistuoti atskirai ir viena kitai būtinos. Ypač, kai prieštarauja ir nesutaria. Įsijungti į šią grandinę, tapti lašu šioje nuolat atsinaujinančioje meno ir kultūros terpėje, yra geriausia, kas duodama rašančiam žmogui“.

Šventinio vakaro metu pristatyta ir naujausia autobiografinių pokalbių su amerikiečių poete Ellen Hinsey knyga „Nelyginant šiaurė magnetą“, kuri aprėpia keturis poeto gyvenimo dešimtmečius Lietuvoje, Maskvoje ir keturis dešimtmečius Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasveikinti Tomą Venclovą jubiliejaus proga Vilniaus rotušėje susirinko iškilūs Europos akademinės ir kultūrinės visuomenės nariai, vaikystės ir mokyklos laikų bičiuliai, poetai, amerikiečių poete Ellen Hinsey.

Iki rugsėjo 30 d. Rotušėje veiks Tomo Venclovos fotografijų ir poezijos leidinių iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paroda. Parodoje bus eksponuojamos Algimanto Aleksandravičiaus, Arūno Baltėno, Audronio Žygavičiaus, Gedimino Zemlicko, Džojos Gundos Barysaitės, Jono Jakimavičiaus, Juozo Budraičio, Mariaus Baranausko, Ramūno Danisevičiaus, Ramūno Katiliaus, Vlado Braziūno fotografijos.

Renginio „Tomas Venclova: taip artėja žodis“ organizatoriai – Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, partneriai – leidykla „Apostrofa“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, Šiuolaikinio meno centras , Gėtės institutas ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Už prasmingus darbus Vilniui – 100 sostinės mero padėkų
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Nuo penktadienio Vilniuje kursuos Kalėdų traukinukas (4)
Jau penktadienį, gruodžio 5 d., nuo 13 val. į Vilniaus centrines gatves ir Senamiestį išriedės išpuoštas Kalėdų traukinukas. Traukinukas šiemet vežios vilniečius ir svečius visa savaite ilgiau, nei praėjusiais metais – iki kitų metų sausio 11 d.
Pasveikinti geriausi Vilniaus abiturientai
Dešimtą kartą Vilniaus rotušėje susitiko beveik pusė tūkstančio būsimų mamų
Tradiciškai gegužės mėnesį vykstančio nėštukių renginio metu Vilniaus Rotušės Didžioji salė būna sausakimša – čia susirenka iki pusės tūkstančio būsimų mamyčių, kurios bendrauja, dalinasi įspūdžiais, sveikatos ypatumais, ateities planais.
"Kino pavasaris" svečių pagerbimas
Ant Rotušės sienos atidengta lenta primins, kad Vilnius buvo 2009 m. Europos kultūros sostine
Vilniaus rotušės sienoje atidengta lenta, skirta „Vilniui – Europos kultūros sostinei 2009“ atminti, kuri vilniečiams ir miesto svečiams primins: Vilniuje buvo surengta 1500 renginių, juose apsilankė 1,5 mln. žmonių, atidarymo renginiuose dalyvavo per 200 tūkst. vilniečių ir miesto svečių, vien atidarymo renginiuose apsilankė daugiau nei 200 tūkst. Lt.
Vilniaus rotušėje - šventinis Klaipėdos muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių koncertas
Spalio 29 d., antradienį, 17 val. Vilniaus rotušėje vyks šventinis „Muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių“ koncertas-susitikimas su Klaipėdos miesto jaunaisiais muzikais ir svečiais-kraštiečiais.
Atgal
Festivalis PaVINGiuojam

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277