2018-05-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Duotas startas Nacionalinės koncertų salės projektui įgyvendinti


nuotr. Sauliaus Žiūros

Įgyvendinant Vyriausybės įsipareigojimą kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi pasirašė Ketinimų protokolą dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje. Planuojama projektą įgyvendinti iki 2023 m.

„Tai, kad Lietuva dar neturi koncertų salės, atitinkančios pasaulinius muzikos standartus, yra nedovanotina. Vyriausybė yra įsipareigojusi šią spragą užpildyti ir tai yra vienas iš prioritetinių kultūros srities darbų. Per gan trumpą laiką pavyko sutarti dėl geriausios vietos Vilniaus m. ir pasitinkame šimtmetį su dar vienu puikia žinia Lietuvos visuomenei ir kultūros bendruomenei – Vilnius turės aukščiausius standartus atitinkančią Nacionalinę koncertų salę“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. 

„Džiaugiuosi, kad su Kultūros ministerija rastas susitarimas dėl tinkamiausios vietos Nacionalinei koncertų salei Vilniuje. Simboliška, jog Susitarimas pasirašomas Lietuvai rengiantis švęsti šimtmetį. Tai – puiki dovana ir Lietuvos valstybės architektams – daktaras Jonas Basanavičius dar 1907 metais kartu su kitais šalies inteligentais iškėlė idėją, kad vieta ant Tauro kalno turi tapti visos Lietuvos kultūros centu. Šiandien J. Basanavičiaus žodžiai pildosi – savivaldybė jau pritarė žemės po buvusiais Profsąjungų rūmais perėmimui visuomenės poreikiams, derėsis ir su dabartiniais rūmų savininkais dėl jų išpirkimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kartu pasirašytas ir Susitarimo įgyvendinimo veiksmų planas, kuriame numatyta iki birželio Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje (toliau – Nacionalinė koncertų salė) urbanistinės, programinės ir akustinės galimybių studijos parengimas. Iki kitų metų rugsėjo bus parengta Nacionalinės koncertų salės tarptautinio architektūrinio konkurso techninė specifikacija, o rugsėjį planuojama skelbti Nacionalinės koncertų salės tarptautinį architektūrinį konkursą.

 

Planuojama salės statybos ir aplinkos tvarkybos darbus baigti iki 2023 m.

Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje įgyvendinimo  planas 2018 – 2022 m.   (dokumentas atsisiųsti)
 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniaus meras su Kultūros ministre aptarė Nacionalinės koncertų salės idėją (5)
Koncertų salė galėtų būti pastatyta ant Pamėnkalnio (Tauro kalno), taip pat svarstomas VRM Kultūros rūmų pritaikymas koncertų salei, trečia vieta - sklypas šalia Seimo, kur šiuo metu yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. 
Sutvarkytas Tauro kalnas – geriausia vieta Nacionalinei koncertų salei
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška