Radote klaidą svetainėje?
2018-06-18
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0015236922
Mero pavedimai
0000538959
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilnių atranda vis daugiau turistų iš Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos


nuotr. Sauliaus Žiūros

Turistų skaičiaus augimas Vilniuje nepraranda pagreičio. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Vilnius sulaukė 7,5 proc. daugiau svečių nei pernai šiuo laikotarpiu. Daugiausiai – virš 40 proc. – išaugo keliautojų srautas iš Vokietijos.

Statistikos departamento paskelbtais  apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenimis, 2018 m. pirmąjį ketvirtį Vilniuje apsistojo 209,5 tūkstančio svečių, kurie čia praleido 389,5 tūkstančius naktų. Palyginti su 2017 metų tuo pačiu laikotarpiu nakvynių skaičius padidėjo 4,3 proc.

76,8 proc. visų į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvykusių svečių buvo užsieniečiai (160,9 tūkst.). Lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu užsieniečių atvyko 6,4 proc. daugiau. Daugiausiai turistų sulaukta iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir  Vokietijos.

Palyginti su pernai metais, didžiausias turistų skaičiaus augimas buvo iš Vokietijos (40,1 proc.), Latvijos (14,9 proc.), Lenkijos (14,7 proc.) ir Estijos (13,6 proc.).

„Tikslinėse Vilniaus turizmo rinkose vykdoma nuosekli rinkodara duoda vaisių – statistika patvirtina, kad turistų skaičiai iš visų mūsų prioritetinių šalių auga. Labai džiugina beveik perpus išaugęs Vokietijos turistų srautas. Paskutiniu metu Vilniuje stebime veržliai augantį svečių iš Latvijos skaičių – pirmąjį metų ketvirtį šios šalies piliečiai netgi įkopė į Vilniaus turistų top trejetuką, -  sakė miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo skyriaus ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė. – Siekdami, kad žinia apie Vilnių pasiektų kuo daugiau užsieniečių, bendradarbiaujame su tokiais kelionių gigantais kaip „Lonely Planet“ ir „Expedia“, nuolat miestą pristatome turizmo parodose ir socialiniuose tinkluose, žinias apie įdomiausius miesto renginius ir naujienas skleidžiame užsienio šalių žiniasklaidai, miestą rodome užsienio žurnalistams ir tinklaraštininkams.“

Šią savaitę Vilnių į labiausiai šiemet rekomenduojamų aplankyti Europos vietų dešimtuką įtraukė didžiausias pasaulyje kelionių gidų leidėjas „Lonely Planet“. Bendradarbiaujant su „Go Vilnius“ Lietuvos sostinė kaip savaitgalio kelionės kryptis neseniai buvo pristatyta 5 milijonams didžiausio Prancūzijos kanalo „TF1“ žiūrovams. Turistams patraukliausi sostinės renginiai nuosekliai pristatomi Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos žiniasklaidoje.

---
Papildoma informacija: http://vilnius-tourism.lt/media/turizmo-statistika/miesto-turizmo-statistika/

Daugiau informacijos: Gintarė Kavaliūnaitė, „Go Vilnius“ viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 617 45202, el.p. gintare.kavaliunaite@vilnius.lt
„Go Vilnius“ – oficiali Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra.
www.govilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniuje turistus pasitinka keli šimtai savanorių
Daugiau nei pustrečio šimto žmonių atsiliepė į Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ kvietimą tapti šimtmečio savanoriais.
Kvietimas vilniečiams: tapkite šimtmečio savanoriais!
Miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ atnaujina tradicinę savanorių programą ir savo miestą mylintiems vilniečiams siūlo unikalią galimybę tapti šimtmečio turizmo savanoriais.
Vilnius – milijonų prancūzų dėmesio centre
Savaitgalį Vilnius atsidūrė prancūzų, svarstančių, kurį miestą pasirinkti kelionei, dėmesio centre.
Užsienio kompanijos kviečiamos „pasimatuoti“ sostinę: pristatyta programa „Workation Vilnius“
Vilnius aktyviai varžosi su kitais Europos miestais siekiant pritraukti investicijas.
Vilnius pristatė žemėlapį kavos gurmanams
Šiandien Vilniuje pristatytas „Geros kavos žemėlapis“ – gidas po kokybišką kavą siūlančias miesto kavines.
Vilniaus NT projektai – pasaulio investuotojų akiratyje
Šiandien Kanuose prasideda didžiausia pasaulyje nekilnojamojo turto paroda „MIPIM 2018“, kurioje po kelių metų pertraukos prisistato ir Vilnius.
Ekskursija po Vilnių kvies pasinerti į lemtingus valstybės atkūrimo įvykius
Vasario 15, 16 ir 17 dienomis Lietuvos valstybės atkūrimo švenčių proga vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami Lietuvos valstybės atkūrimui skirtose ekskursijose dalyvauti nemokamai.
Tarptautinės renginių industrijos žvaigždės Vilniuje nemokamai dalinsis patirtimi
Kiekvienas, savo darbe susiduriantis su didesnių ar mažesnių verslo renginių organizavimu, vasario mėnesį turės unikalią galimybę Vilniuje nemokamai išgirsti šios srities patarimų iš pasaulinio lygio profesionalų.
Vilniaus turistai negailėjo komplimentų sostinės kalėdinei programai
Vilniuje kalėdinių švenčių laikotarpiu lankęsi užsienio turistai puikiai įvertino miesto šventines puošmenas ir Kalėdų miestelius.
„Convene“ Vilnių atveria tarptautinių renginių organizatoriams
Vasario 14–15 dienomis Vilniuje lankysis daugiau nei pusantro šimto didžiausių Europos renginių organizatorių, besidominčių galimybėmis mūsų regione organizuoti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus renginius.
Atgal
Kultūros naktis 2018

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277