Radote klaidą svetainėje?
2018-03-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013940392
Mero pavedimai
0000493391
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilnius sieks įamžinti iškilius rusų demokratus


nuotr. Kastyčio Mačiūno

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien priėmė sostinėje besilankančius žymius Rusijos demokratus, tokius kaip Daniil Konstantinov  – vienas iš opozicijos atstovų, gavęs prieglobstį Lietuvoje, šiuo metu Rusų Europos judėjimo direktorius, Vsevolod Chernozub  –  blogeris, kolumnistas, gavęs prieglobstį Lietuvoje; Irina Kalmykova – protestų ir solidarumo akcijų organizatorė, šiuo metu gavusi prieglobstį Lietuvoje, Evgeni Titov – buvęs „Novaya gazeta“ žurnalistas, rusakalbį darželį įkūrę Yulia Bashinova ir Veniamin Dmitroshkin.


Viena svarbiausių susitikimo temų –  kaip ir kokioje erdvėje Vilniuje galėtų  būti įamžintas prieš 3 metus Maskvoje nužudyto politiko Boriso Nemcovo ir kitų didžių demokratų atminimas.  Sostinės meras pasiūlė drauge aptarti idėją – įkurti Rusijos demokratų skverą  Žvėryne, priešais Rusijos Ambasadą. Jaukioje erdvėje su tvenkiniais galėtų atsirasti ir meniniai akcentai, ir vardinis simbolinis tiltas per tvenkinį, pavadintas Boriso Nemcovo vardu, ir vardiniai suoliukai arba medeliai, pavadinti garsių demokratų, režimo aukų, tokių kaip Ana Politkovskaja, Borisas Nemcovas ir kitų žuvusių nuo politinių represijų vardais. Rusijos demokratijos skveras būtų dedikuotas ir visiems tiems Rusijos gyventojams, kurių pusė milijono po sausio 13-osios išėjo į gatves mūsų palaikyti.

 
„Kalbėjome apie Rusijos demokratijos kovotojų ir pirmiausiai Boriso Nemcovo įamžinimą, kuris buvo Lietuvos draugas, dažnai joje lankydavosi ir palaikė mus sausio 13–osios įvykių metu ir vėliau. Vilniuje galėtų atsirasti skveras prieš Rusijos ambasadą Latvių gatvėje, kuris aiškiai parodys, kad mes tvirtai pasisakome už demokratijos vertybes ir esame labai dėkingi tiems Rusijos žmonėms, kurie kovoja už tas demokratijos vertybes ir taiką visame regione. Skvere galėtų atsirasti tiltelis, skirtas nužudytojo Lietuvos draugo ir Rusijos demokrato Boriso Nemcovo atminimui. Tiltas jungia, traukia ateiti ir pabūti. Ant tilto Maskvoje buvo nušautas Borisas Nemcovas,” – siūlė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Rusijos demokratai pritarė galimoms Boriso Nemcovo ir kitų iškilių Rusijos demokratų įamžinimo idėjoms, dėkojo Vilniaus miesto savivaldybei už iniciatyvą.


 „Esame dėkingi savivaldybei už dialogą. Žinodami, kad pagal egzistuojančią tvarką Vilniuje vardai gatvėms ar kitoms miesto erdvėms paprastai suteikiami praėjus 10 metų po žmogaus mirties, tačiau mes šiandien radome ir kitų alternatyvių galimybių, kaip įamžinti jo atminimą, sutarėme dėl bendros darbo grupės ir nors šiandien dar nežinome kokį simbolinį ar meninį B. Nemcovo įamžinimą pasirinksime, svarbiausia, kad Lietuvoje, Vilniuje, mes radome galimybę realizuoti savo iniciatyvą .“ – sakė Daniil Konstantinov  – vienas iš opozicijos atstovų, gavęs prieglobstį Lietuvoje, šiuo metu Rusų Europos judėjimo direktorius.
 
„Susitikimas buvo labai geranoriškas. Man labai patiko B. Nemcovo vardo tilto skvere  idėja. Todėl galima toliau ją vystyti.“ – sakė Irina Kalmykova, protestų ir solidarumo akcijų organizatorė, gavusi prieglobstį Lietuvoje.


Pasak Yulios Bashinovos,  iš pradžių atidaryti Rusijos demokratijos skverą  su vardiniais demokratų  suoliukais yra puiki mintis, greitai realizuojama idėja, o prabėgus 10-iai metų po Boriso Nemcovo minties, bus galima pagalvoti ir apie kitokį įamžinimą, papildyti skverą dar kokiais nors simboliais.
 
Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos narys Audronis Imbrasas  pritarė, kad tai būtų atvira skvero koncepcija, kuri suteikia galimybes – jame galės būti arba suoleliai, arba kiti simboliai, tokia atvira ir gyva koncepcija bus gyva per ateinančius dešimtmečius.

Susitikime taip pat aptarta demokratų pozicija boikotuoti artėjančius Rusijos prezidento rinkimus, taip pat sunkumai, su kuriais susiduriama tvarkant migracijos dokumentus.  Pasak Vilniaus mero, labai norisi, kad Vilnius Rusijos demokratams taptų  ne tik laikinu prieglobsčiu, bet ir jaukūs namai, kuriuose žmonės jaučiasi laukiami ir mylimi.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atvira ir greita sostinė: seniūnai su vilniečiais bendrauja ir feisbuke!
Sostinės seniūnijos tapo dar artimesnės vilniečiams – dvidešimt vienas virtualus seniūnijų priimamasis įsikūrė socialiniame tinkle „Facebook“, kur vilniečiai betarpiškai bendrauja su savo seniūnais, pirmieji susižino savo rajono naujienas, gauna atsakymus į užduotus klausimus.
Kanuose pasirašytas memorandumas dėl naujo rekreacijos parko Vilniuje (3)
Vakar didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasirašė susitarimo memorandumą su tarptautinio nekilnojamojo turto holdingo „Vastint Holding B.V.“ tarybos nariu Steen Sodemann bei grupei Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Vastint Lithuania“ direktoriumi Kęstučiu Vedeckiu.
Vilniaus triumfas Kanuose: atsiėmėm Europos ateities miesto apdovanojimą! (2)
Šiandien didžiausioje pasaulio nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM 2018” Kanuose, vykusiuose apdovanojimuose, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atsiėmė Vilniaus miestui skirtus apdovanojimus.
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Vienuolikai sostinės moksleivių šimtmečio kovo 11-oji išties ypatinga ir įsimintina – Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimus daugiausiai pasiekusiems sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse.
Vilniuje mažėja savižudybių – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai
Šiandien Vilniaus Tarybos nariai patvirtino atnaujintą savižudybių prevencijos planą iki 2019 metų – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai gerinti.
„Financial Times“: Vilnius – ateities miestų trejetuke
Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.
Pradėta statyti Vilniaus kogeneracinė jėgainė kurs švaresnę aplinką sostinėje ir Lietuvoje
Šiandien, pažymint oficialią naujosios Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbų pradžią, Jočionių g. esančiame jėgainės sklype buvo įmūryta atminties kapsulė.
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku!
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku: Senamiesčio restoranai ir kavinės jau puošiasi 1918-ųjų iškabomis ir reklamomis, vaišina to meto patiekalais, mieste vyksta istorinės ekskursijos Valstybės atkūrimo takais.
Vilniaus meras naujai atvertame turizmo informacijos centre konsultavo turistus
Senamiesčio širdyje šią savaitę pradėjęs veikti naujas Vilniaus turizmo informacijos centras miesto svečiams pasiūlys ne tik patarimus, bet ir galimybę pailsėti ir išgerti kavos.
Per Vilniaus gimtadienį išdalyti Šv. Kristoforo apdovanojimai
Nauja tradicija sostinėje – jubiliejiniai 20-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai šiemet išdalyti ne tradiciškai gruodį, o sausio 25-ąją, per Vilniaus gimtadienį.
Atgal
Vilnius skaičiuoja 631 savivaldos metus

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277