Radote klaidą svetainėje?
2018-01-16
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012919652
Mero pavedimai
0000456856
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės


nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiandien sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo  algoritmą ir eksperimentavo – čia atidaryta jauki mikrokompiuterių erdvė, kurioje skirtingais mikrokompiuteriais vaikai galės kasdien mokytis programuoti, kurti įvairius loginius, meninius projektus, unikalius kūrinius.


Vilniaus mero iniciatyva panašios erdvės atsiras kiekvienoje sostinės mokykloje. Atviras ir greitas Vilnius pirmasis pradėjo pilotinį projektą – daugiau nei 30 vaikų jau yra išdalinti micro:bit mikrokompiuteriai, su kuriais moksleiviai pradėjo kurti įvairiausius projektus - naudojasi išmaniaisiais telefonais, ar kompiuteriais su „Bluetooth“ jungtimi, programuoja ne tik rašydami tekstinį programos kodą, bet ir dėlioja vizualinius blokelius. Pasak mero patarėjo Povilo Poderskio, vieno iš projekto „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ sumanytojų ir įgyvendintojų, visoje Lietuvoje jau daugiau kaip 100 vaikų gavo po mikrokompiuterį.

Sostinės meras pirmasis Lietuvoje  artimiausiu metu išleis potvarkį, kuriuo paves visoms mokykloms, dienos centrams, bibliotekoms įkurti vaikams atviras saugias erdves dirbti su mikrokompiuteriais, kad mokiniai per petraukas, pamokas ar po pamokų galėtų laisvai naudotis programavimui skirta erdve.


„Tai yra demonstracinė aplinka,  kaip tai turėtų atrodyti ir kiekvienoje mokykloje, bibliotekoje, dienos centre. Mūsų tikslas – kad vaikai būtų raštingi įvairia technologijų prasme, todėl kompiuterinės klasės turi tapti atviros vaikams. Projektas ir labai paprastas ir kartu ambicingas, tereikia atviro požiūrio ir skatinti vaikus domėtis mikrokompiuteriais.  Įpareigojame mokyklas įkurti specialias erdves, skirtas darbui su mikrokompiuteriais, neuždaryti kompiuterių klasių, o pačius mikrokompiuterius kartu su iniciatyvių rėmėjų pagalba visiems penktokams planuojame išdalinti kaip dovaną”, – pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.Vakar dovanų gautą mikrokompiuterį „Genio” progimnazijos penktokas Marius sakėsi išbandęs vos tik grįžęs namo po pamokų ir džiaugėsi, kad šis turi galybę įvairių funkcijų  - galima orą, žemę matuoti ir dar daug ką.


Visi, kas tik turi noro sukurti kažką įdomaus ir modernaus nuo šiol yra laukiami atviroje erdvėje, kur galės atsinešti savo mikrokompiuterį arba pasiskolinti vieną iš mūsų parodėlės - joje eskponuojami septyni skirtingi mikrokompiuteriai.

Pasak P. Poderskio, tai nėra didelės kapitalinės investicijos - tereikia peržiūrėti esamus resursus  ir padaryti programavimo erdves atviras visiems moksleiviams. Tai reiškia, kad į informatikos kabinetą po pamokų galės ateiti vaikai, taip pat turės būti sudaromos sąlygos technologijų kabinetuose. Specialiai pirkti įrangą ir ypatingai įrenginėti patalpas  tikrai nebūtina.


„Jaunimo informacijos centre įdiegėme šešias patogias darbo vietas, atnešėme kompiuterių ir stengiamės sudaryti vaikams galimybes per žaidimus mokytis ir kurti. Mikrokompiuterį savo pamokose gali naudoti kiekvienas – ne tik matematikos ar informacinių technologijų mokytojai, bet ir dailės ir kt. Mokiniai programuodami mikrokompiuteriu išmoks paprasčiausių algoritmų, kurie ateityje jiems labai pravers“, – sakė P.Poderskis.

Jaunimo informacijos centras (Savivaldybės pirmajame   aukšte)   jaunųjų programuotojų lauks darbo dienomis, nuo 14 iki 18 val. (rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tel. 8 640 10996).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Penktokai programavimo mokysis kurdami termometrus, pritūpimų matuoklius ar išmanias daugybos lenteles (1)
Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – sostinėje jau dalinami nemokami iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ miokrokompiuteriai.
Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes
Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų.
5 mokykloms išdalinta 110 micro:bit kompiuteriukų
Savivaldybėje- atvira mikrokompiuterių erdvė
Atgal
Signatarų sentencijos papuošė Vilniaus viešąjį transportą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277