Radote klaidą svetainėje?
2017-02-25
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems

 

Efektyvūs energijos taupymo patarimai gyventojams

Lietuvoje vartotojai ir verslas stokoja žinių energijos efektyvumo srityje. Vartotojai energijos efektyvumo nesieja su aplinkos apsaugos kriterijais, neįvertina šiltnamio efektą sukeliančių priežasčių. Verslo subjektai taip pat neįvertina vartotojų švietimo efektyvumo klausimais poreikio: sąskaitose ir kitose viešos informacijos priemonėse vengia nurodyti šaltinius, kuriais gali naudotis vartotojai siekdami elektros energiją vartoti efektyviau.

Visuomenei taip pat trūksta žinių energetikos sektoriuje, daugiausia klausimų kyla dėl šilumos kainų ir tarifų nustatymo, šilumos apskaičiavimo ir paskirstymo, elektros energijos tiekėjo pasirinkimo, ginčų tarp vartotojų ir tiekėjų nagrinėjimo tvarkos. Europos Sąjungos kontekste Lietuvos vartotojų požiūris į elektros energijos sektorių įvertintas prasčiau už ES vidurkį.

“Kasmet pastebime, jog vartotojų susidomėjimas energijos taupymo sprendimais auga, vartotojai  tampa atsakingesni rinkdamiesi buitinius prietaisus, analizuodami sąskaitas užšilumos energiją, tačiau teorinių ir praktinių žinių vis dar trūksta. Nevykdomos tęstinės vartotojųšvietimo programos, informacijos yra daug, tačiau ji nesusisteminta. Todėl, rengdami video atmintines vartotojams, siekėme supažindinti vartotojus su pagrindinėmis jų teisės, pasidalinti praktiniais patarimais, atsakyti į dažniausiai energetikos ir daugiabučių namų administravimo srityje kylančius klausimus.“ – patirtimi dalijasi Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, bendradarbiaudama su Energetikos ministerija, Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija, Valstybine energetikos inspekcija, Vilniaus miesto savivaldybe, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra, Vilniaus miesto savivaldybe ir AB “Energijos skirstymo operatorius” parengė 3 informacines vaizdo atmintines elektros ir šilumos energijos vartotojams bei daugiabučių namų gyventojams, kurias galite pamatyti Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos svetainėje www.vartotojuteises.lt bei partnerių svetainėse.


“ES pradedamos diskusijos dėl energijos efektyvumo nuostatų, kuriomis būtų siekiama iki 2020 metų elektros energijos suvartojimą sumažinti iki 30 proc. Tik informuoti ir sąmoningi vartotojai gali prisidėti prie ES energijos taupymo tikslų įgyvendinimo!“ – tikisi Alvita Armanavičienė.

Vartotojų švietimo projekto rėmėjas LR Teisingumo ministerija. Projekto veiklos yra remiamos iš LR valstybės biudžeto lėšų.


Daugiau informacijos:
Edita Sinkevičė
(mob.: +370 67107711; edita@vartotojai.eu)

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal

Direktoriaus pavaduotojas
Antanas Mikalauskas
antanas.mikalauskas@vilnius.lt
(8 5)  211 2157

Vyriausioji specialistė
Ligita Byčienė
ligita.byciene@vilnius.lt
(8 5) 211 2156

Vyriausioji specialistė
Orinta Skardžiuvienė
orinta.skardziuviene@vilnius.lt
(8 5) 211 2778

Vyriausioji specialistė
Virgilija Stankevičienė
virgilija.stankeviciene@vilnius.lt
(8 5) 211 2180

Trumpasis informacijos nr. 1664

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška