Radote klaidą svetainėje?
2018-06-18
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0015236922
Mero pavedimai
0000538959
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Pristatoma nauja knyga apie motociklininkus tarpukario Lietuvoje

Pristatoma nauja knyga apie motociklininkus tarpukario Lietuvoje

Atėjus karštai motociklininkų vasarai, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, Vilniuje, ryt bus pristatyta nauja Vida Grigoraičio knyga apie tarpukario motociklininkus ,,Motociklu per XX a. Lietuvą“. Knygos sutiktuvės bus palydėtos istorinių motociklų paroda šalia muziejaus, Pilies gatvėje.

Leidinyje rasime daug Lietuvos motociklininkų istorijų, faktų apie motociklininkų klubų renginius Vilniuje, Kaune , Klaipėdoje ir Šiauliuose, vaizdų iš jų kelionių po artimas ir tolimas šalis, – nuo Druskininkų iki Šanchajaus ar nuo Kauno iki Indijos, kartu pasidžiaugsime su lenktynių motociklais ,,Aplink Lietuvą“ nugalėtojais. Susipažinsime su Lietuvos motociklų ženklų atsiradimo ir jų kaitos istorija nuo XX a. pradžios iki valstybei netenkant valstybingumo bei kitomis istorijomis.

,,Demokratiška judėjimo priemonė – motociklas, viliojo visų socialinių sluoksnių asmenis – nuo valstiečio iki studento, nuo inžinieriaus iki lakūno, daugiau ar mažiau pasiturinčius sėsti už motociklo vairo ir patraukti į kasdienybės dulkes nupučiantį kelionių vėją, – sako knygos autorius Vidas Grigoraitis. – Ir tai buvo pasiekiamas tikslas, kuris pagyvino pilką žemdirbiškos šalies kelio peizažą.“

Leidiniui iliustruoti panaudotos anksčiau neskelbtos šalies ir užsienio istorinės atminties saugyklų, muziejų ir privačių asmenų kolekcijose saugomos nuotraukos, pateikiama pagrindinių šalies įvykių, susietų su motociklų istorija, chronologija, o apibendrinimas skaitytojui pateikiamas lietuvių, anglų, prancūzų  bei rusų kalbomis.

Pusiau nerimtai:

Žinoma dar tai, kad karštos vasaros džiaugsmai visiškai atsitiktinai sutapo su knygos apie Lietuvos motociklininkus pristatymu, tad šalyje pagrįstai pavyko išvengti kokios nors komisijos sudarymo dėl įtakos knygos atsiradimui ar dėl nežinomų jos sąsajų su karšto oro judėjimu, o taip  atradus laiko – imti knygą į rankas ir skaityti.

Vidas Grigoraitis

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Tarp Kanados ir Lietuvos: Snaigė ir Antanas Šileikos pristato savo kūrybą
Šiandien, gegužės 31 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje vyks Kanados lietuvių Snaigės ir Antano Šileika kūrybos vakaras. Bus atidaryta Snaigės Šileika instaliacijų paroda „Reliktai“ bei pristatoma nauja, ką tik į lietuvių kalbą išversta Antano Šileikos knyga „Basakojis bingo pranešėjas“. Paroda vyks iki liepos 1 dienos.
Birželio 29 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus požemio galerijoje Kristijono Sipario parodos „[Ne]Ataušę pėdsakai po Vilniumi“ atidarymas
Birželio 29 d. (ketvirtadienį), 18 val. kviečiame į Kristijono Sipario parodos „[Ne]Ataušę pėdsakai po Vilniumi“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus požemio galerijoje.
Nepraleiskite galimybės įsiamžinti savo mieste!
Kultūros naktį, birželio 16 d., nuo 18 iki 24 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus rūsiuose (Pilies g. 40), asambliažų parodoje „[Ne]Ataušę pėdsakai po Vilniumi“ prabils bei savo istorijas pasakos jas menantys daiktai.
Birželio 6 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje Artūro Braziūno tapybos parodos atidarymas
Paroda vyks iki birželio 30 d.
Atgal
Kultūros naktis 2018

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277