2014 m. lapkričio 1 d. šeštadienis 5:47
Paieška
Lietuviškai English
France Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems
0007586444
0000007499
0000033642

Pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galios keliuose mikrorajono darželiuose


BFL nuotr.

Iki šiol galiojusi tvarka, pagal kurią pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galiojusi dažniausiai viename-dviejuose konkrečiam adresui priskirtuose darželiuose pakeista patogesne ir paprastesne – pirmumas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą galios daugelyje mikrorajono darželių. Sostinės taryba patvirtino miesto mikrorajonų ir jiems priskiriamų darželių sąrašą.

Pavyzdžiui, anksčiau visi, deklaravę gyvenamąją vietą Gabijos gatvėje, galėjo pirmumo teise pasinaudoti tik lopšelyje-darželyje „Gabijėlė“ (lietuvių kalba) bei „Vėjelis“ (lietuvių, lenkų ir rusų kalbos). Pagal naująją tvarką, Pašilaičiuose esančios Gabijos gatvės gyventojams pirmumo teisė galios dar 7 Pašilaičiuose ir Viršuliškėse įsikūrusiuose darželiuose.

Naujas teritorinis priskyrimas įsigalioja nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, tad šiuo metu formuojamoms ir rugsėjo 1 pradėsiančioms veikti grupėms šis priskyrimas negalios.

Vilniaus savivaldybė birželį taip pat patvirtino naująją priėmimo į miesto darželius tvarką, pagal kurią priimant į darželius pildomas tik vienas prašymas ir taip įgyvendinta centralizuoto priėmimo sistema. Prašyme galima nurodyti iki 5 pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.

Darželių eilės bus sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis.

Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.

Prašymai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra priimami Vilniaus savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), nuo rugpjūčio 1 dienos prašymą į darželį bus galima pateikti internetu.

Šiuo metu sostinės darželiuose baigiamos formuoti grupės, duomenys įvedami į naująją sistemą. Rugpjūčio 10 dieną bus paskelbtos laisvos vietos naujai formuojamose grupėse ir bus galima pateikti prašymą į šias vietas.

Prašymai į kiekvienų metų rugsėjį formuojamas grupes priimami nuo tų metų sausio 1 iki birželio 1 dienos. Pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas darželį pradėtų lankyti 2013 metų rugsėjį, jie prašymą galės pateikti nuo 2013 metų sausio iki birželio. Į laisvas vietas prašymai priimami nuolat.

Jau pateikę prašymus tėvai, norintys, kad jų vaikai pradėtų lankyti darželį nuo 2013 ir vėlesnių metų, nuo kitų metų sausio turės atnaujinti savo prašymą ir surašyti pageidaujamus lankyti darželius prioriteto tvarka. Prašymo nepateikę tėvai galės jį užpildyti nuo kitų metų sausio.

Darželių teritorinio susiskirstymą galite rasti čia (.pdf, 78.5 kb).

 

Anton Nikitin, el. p. vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Be priežasties mėnesį darželio nelankantys vaikai praras vietas (2)
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė mokesčio už vaiko išlaikymą sostinės mokyklose nustatymo tvarkos pakeitimui - nuo šiol įstaigos vadovas turi teisę pašalinti darželinuką iš sąrašo, jei vaikas be pateisinamos priežasties nelanko ugdymo įstaigos ilgiau kaip 1 mėnesį. Vadovas prieš tai turi įspėti vaiko tėvus raštu.
"Čiauškučio" dienos centro atidarymas
Vilniuje remontuojamos 65 ugdymo įstaigos, statomas naujas darželis
Informacijos patikslinimas dėl naujų grupių darželiuose (3)
Žiniasklaidoje pasirodžius netiksliai informacijai, Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad daroma viskas, kad tik kuo daugiau vaikų galėtų lankyti darželius.
Lietuvos darželių komandos susirungs finalinėse „Mažųjų olimpiados 2014“ varžybose
Sekmadienį, gegužės 18 d., arenoje „Sportima“ (Ažuolyno g. 5, Vilnius) nuo 12 val. vyks „Mažųjų olimpiada 2014“ finalinės varžybos. Dar kovo mėnesį aštuoniasdešimt komandų pradėjo varžytis dėl stipriausiųjų vardo. Finaliniame renginyje – estafečių rungtyse – pasirodys dvylika stipriausių.
Priekaištai dėl maisto sostinės darželiuose – bandymai daryti įtaką konkursui
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad kiekvienas darželis per metus patikrinamas 2 kartus. Jeigu gaunami tėvų skundai, iš karto atliekami neeiliniai patikrinimai.
Apklausoje dėl strigusios registracijos į darželius beveik 66 proc. tėvų pateikė savo siūlymus bei patarimus
2014 metams į darželius jau užregistruota apie 7000 vaikų, tai yra 93 proc., iš jų – apie 90 proc. internetu. Dėl pirmosiomis registracijos dienomis iškilusių nesklandumų, Vilniaus meras Artūras Zuokas išsiuntė laiškus problemų turėjusiems tėvams, apgailestaudamas dėl techninių nesklandumų ir prašydamas pagalbos bei patarimo, kokias nuobaudas pritaikyti specialistams, nesugebėjusiems užtikrinti sklandžios registracijos.
Atgal
 
Vaizdo naujienos

„Skaiteks“ griovimo ir teritorijos tvarkymo darbai

Vilniuje atidarytas naujas finansinių paslaugų centras

„Skaiteks“ griovimo ir teritorijos tvarkymo darbai
Evangelijos komentaras
Renginių kalendorius
P A T K Pn. Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lapkritis
    2014     


Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis numeris 1664
piktnaudžiavimai soc.parama (8 5) 211 2040

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas 188710061
PVM kodas LT887100610
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
el. p. e.vicemeras@vilnius.lt
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija Privatumo politika