Radote klaidą svetainėje?
2017-01-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems

 

Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencija
Vilniaus miesto savivaldybė siekdama atitikti gyventojų poreikius, kaip viešųjų paslaugų teikėjas, nuolat gerina paslaugų teikimą, o įgyvendindama korupcijos prevencijos priemones užtikrina skaidresnę, efektyvesnę ir viešesnę Savivaldybės veiklą.

Kaip rodo sociologiniai tyrimai, gyventojai korupcijos reiškinį suvokia plačiau, nei jis apibrėžiamas teisės aktuose. Tuo pačiu žmonės nemato didelio skirtumo tarp korumpuotos institucijos ir prastai valdomos ir administruojamos institucijos. Žmogus, paklaustas, ar institucija yra korumpuota, atsako „taip“ vien todėl, kad su juo ten buvo netinkamai elgiamasi: nebuvo suteikta išsami informacija, nebuvo geranoriškai išaiškintos procedūros, nebuvo suteikta pagalba. Tad norint kovoti su sistemine korupcija, reikia sisteminio darbo modelio ir radikalių pokyčių. Nėra abejonės, kad kovos su korupcija programa, korupcijos rizikos analizė, teisės aktų antikorupcinis vertinimas, kovos su korupcija padalinio įkūrimas ir sėkminga veikla turi didelę įtaką mažinant korupcijos mastą. Tačiau geriausia prevencija efektyvus Vilniaus miesto savivaldybės administravimas ir kokybiškų paslaugų teikimas. Tai turi būti atliekama geriau nei tai daro šešėlinis (nelegalių tarpininkų) administravimas, kur procedūros yra kur kas paprastesnės. Be to, į antikorupcinės programos įgyvendinimą būtina įtraukti ir gyventojus. Jie geriausiai žino, kurios sritys ar lygmenys yra labiausiai korumpuoti. Visuomenei turi būti suteikta galimybė išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus.

Todėl raginame Jus pranešti apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, veiksmus, kurie sudarytų tarnybinio nusižengimo ar darbo drausmės pažeidimo sudėtį, nederamą ar nemandagų ir neteisišką Savivaldybės darbuotojų elgesį su Jumis. Informacijos anonimiškumas ir konfidencialumas garantuojamas.

Savo pranešimą galite pateikti:


Gautus pranešimus apie korupciją nagrinėja Personalo departamento Korupcijos ir nusižengimų prevencijos skyrius. Pranešimai fiksuojami elektroninėje laikmenoje ir jų pagrindu gali būti inicijuotas tarnybinis ar kitoks patikrinimas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo (darbuotojo), Savivaldybės biudžetinės ar viešosios įstaigos, įmonės, organizacijos vadovo atžvilgiu. Tai nustato Savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. kovo 20 d. įsakymu Nr. 40-79 patvirtinto Vilniaus miesto savivaldybės veiklos dokumentų valdymo ir interesantų aptarnavimo reglamento 48(1) punktas. Pareiškėjams pageidaujant ir pateikiant kontaktinius duomenis, jie informuojami apie patikrinimo rezultatus teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.


Kviečiame susipažinti su Savivaldybės korupcijos prevencijos programomis ir kitais dokumentais:

Korupcijos prevencijos programos »

Tarnybinė etika »

Taikomos kovos su korupcija priemonės »

Antikorupcijos komisija »

Privačių interesų deklaracijos »

Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažymos »

Viešųjų ir privačių interesų konflikto išvengimo rekomendacijos »

 

 


Direktoriaus padėjėja
Ina Bernotaitė
ina.bernotaite@vilnius.lt
(8 5)  211 2604

 

Edvardas Varoneckas

Pagrindiniai metų veiklos uždaviniai

Teisės departamento direktorius
edvardas.varoneckas@vilnius.lt
(8 5)  211 2018

Direktoriaus pavaduotoja
Jekaterina Mickevičienė
jekaterina.mickeviciene@vilnius.lt
(8 5) 211 2602

L. e. direktoriaus pavaduotojo pareigas
Dovilė Mikalajūnė
dovile.mikalajune@vilnius.lt 
(8 5) 211 2492

Vyriausioji specialistė
Diana Pilipienė
diana.pilipiene@vilnius.lt
(8 5)  211 2003

Trumpasis informacijos nr. 1664

 

stop
Korupcijos prevencija

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška