Radote klaidą svetainėje?
2018-04-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014344884
Mero pavedimai
0000507418
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinėje šventes pirmieji pasitiko bėgikai


nuotr. Sauliaus Žiūros
Šiandien Vilniaus centre kaip niekada daug veiksmo! Net 42-ąjį kartą rekordinis skaičius šventiškai nusiteikusių ir pasipuošusių bėgikų užplūdo sostinės gatves – buvo duotas „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ startas.
 

Pirmieji bėgikai startavo Vinco Kudirkos aikštėje, kur bėgimo dalyvius sveikino ir 12 km davė startą Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, susirinkusiems linkėdamas geros nuotaikos, nugalėti save ir įveikiant tuos dvylika kilometrų apmąstyti, kas įvyko per praėjusius dvylika mėnesių.
 
 

Tradiciniai Kalėdų Seneliai, snieguolės, nykštukai, originalumo nestokojantys gyvūnų kostiumai, vaikiškų filmukų personažai, elfai – tai personažai, kurie tradiciškai sostinės gatvėse pasitinka šventes ir skleidžia ypatingą nuotaiką bėgdami su dainomis ir kūrybingomis kostiumų idėjomis. Bėgikai šiemet atvyko ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir užsienio šalių.
 

Daugiau nei 3100 kostiumuotų bėgikų startavo keliose skirtingose distancijose: pirmieji buvo tradicinės 12 km distancijos dalyviai, vėliau startavo 6 km, 3 km, nemokamos 3 km „Fun Run“ bėgimo dalyviai ir mažieji 200m „Etno Nykštukų bėgimo“ bėgikai. Šiemet bėgime dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų komanda, kuri taip pat įveikė skirtingas bėgimo trasas.
 

Kaip ir kasmet, šiemet Kalėdinio bėgimo dalyviai taip pat atliko ir kilnią misiją – registruodamiesi į pasirinktą distanciją bėgikai taip pat aukojo mažųjų Adelės ir Pauliaus svajonių išsipildymui, arba „Raudonojo Kryžiaus“ globojamiems vienišiems seneliams.
 

Kalėdinis bėgimas šiemet vyko jau 42-ąjį kartą. Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus Nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – Kalėdinis bėgimas.
 

Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.

Tradiciškai bėgime dalyvavo ir nei vieno iki šiol dar nepraleidęs Kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius. Tradiciškai jis bėgo 12 km distanciją. Šių metų renginio globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

Pamatyti savo bėgimo rezultatus dalyviai gali http://kaledinisbegimas.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
 
 
FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sostinėje šventes pirmieji pasitiko bėgikai
Atgal
Patogus Vilnius: tiesiama 20 km naujų šaligatvių, dar 16 km remontuojami

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277