Radote klaidą svetainėje?
2018-03-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013940392
Mero pavedimai
0000493391
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Per Vilniaus gimtadienį išdalyti Šv. Kristoforo apdovanojimai


nuotr. Sauliaus Žiūros
Nauja tradicija sostinėje – jubiliejiniai 20-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai šiemet išdalyti ne tradiciškai gruodį, o sausio 25-ąją, per Vilniaus gimtadienį. 10 vilniečių šiandien ypatingai pagerbti už savo nuopelnus Vilniui kultūros, mokslo, meno, sporto, visuomeninėse ir kitose srityse. Vilniaus miesto ir visų keliaujančiųjų globėjo Šv. Kristoforo statulėles tradiciškai įteikė sostinės meras Remigijus Šimašius.
 
 
„Džiaugiuosi, kad Vilnius turtingas tokiais žmonėmis, kurie apsiima sunkią Kristoforo naštą, kurios neprivalėjo nešti, bet tai yra gražu ir prasminga. Ir dar gražiau, kad šiandien mes turim dešimt iškiliausių žmonių, kuriems mes galime įteikti Šv. Kristoforo statulėles – kaip simbolį Vilniaus, kaip simbolį tos naštos, kurią žmonės nebijo atsakingai apsiimti ir nešti net ir tada, kai būna labai sunku. Būdamas puikiausio miesto meru, šiandien turiu privilegiją viso miesto ir miestiečių vardu jiems padėkoti, kad jūs keičiate sostinės veidą“,– renginio metu kalbėjo Vilniaus meras. 
 
Šiemet apdovanojimams pasiūlyta daugiau kaip 50 kandidatų, daugiausiai – kultūros ir meno sričių atstovų, iš kurių tradiciškai atrinkta 10 labiausiai nusipelniusių.
 
 
Pasaulio jaunimo ir Lietuvos čempionė bei rekordininkė lengvaatletė Airinė Palšytė apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už savo nuopelnus sportui. Praėję metai sportininkei buvo išties sėkmingi: pagerino šalies rekordą bei pasiekė geriausia sezono rezultatą pasaulyje, ji įveikė 2 m aukštį. Kovo mėnesį antrą kartą tapo geriausia senojo žemyno lengvaatlete. 2017 m. A. Palšytė tapo pirmąja Lietuvos atstove, kuri iškovojo aukso medalį Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Belgrade (Serbija), peršokusi į aukštį 2.01 m ir pasiekusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Taip pat buvo išrinkta geriausia 2017 m. Lietuvos lengvaatlete.
 
 
Kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorei ir ilgametei organizatorei Dainai Urbanavičienei Šv. Kristoforo statulėlė įteikta už iniciatyvas, keičiančias miesto veidą. Veikli ir pilna energijos Daina jau vienuoliktus metus iš eilės gyvena tuo, kad sostinė būtų gyva kultūra, kad vilniečiai ir svečiai atrastų meną, įsitrauktų ne tik jį stebėdami, megztų dialogą su menininkais. Dainos iniciatyva 2013 m. „Kultūros naktis“ buvo priimta į tarptautinį „La Nuit Blanche“ tinklą, jungiantį geriausius pasaulio kultūros nakties festivalius. Nuo 2007 m. D. Urbanavičienė organizuoja „Gatvės muzikos dienas“.
 
 
VšĮ „Tarptautinis maratonas“ įkūrėjas, aktyvus maratono propaguotojas ir maratonų bėgikas Ignas Staškevičius buvo apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už verslo nuopelnus Vilniaus miestui. I. Staškevičiaus iniciatyva 2001 m. buvo įkurtas Masinis bėgimas, kurio metu bėgimo lenktynėse buvo įveiktas 10 km atstumas. Nuo 2004 m. bėgamas maratono nuotolis.
 
 
Už didžiulį indėlį, tobulinant Lietuvos naujagimių ir vaikų sveikatos priežiūros sistemą, mažinant naujagimių ir kūdikių sergamumą, mirtingumą buvo apdovanota prof. dr. Nijolė Drazdienė. Profesorė rengė ir dalyvavo vykdant Lietuvos Respublikos SAM Perinatologijos ir paveldimų ligų programą, vadovavo Lietuvos Respublikos SAM Perinatologijos programos koordinavimo tarybai, parengė Valstybinę Motinos ir vaiko sveikatos programą. N. Drazdienė populiarina pediatrijos ir neonatologijos mokslo pasiekimus skaitydama paskaitas renginiuose tėvams, radijo ir TV laidose, yra žurnalų tėvams „Naujagimis“ redkolegijos narė, knygos tėvams „Laukiame naujagimio“ konsultantė. Kartu su tėvų organizacijomis „Neišnešiotukas“, „Pagava“ organizuoja renginius neišnešiotų naujagimių ir neprigirdinčių vaikų tėvams.
 
 
Šv. Kristoforo statulėlė už Vilniaus architektūros sklaidą įteikta viešajai įstaigai „Architektūros fondas“. Daugiau nei dešimt metų veikianti įstaiga architektūros, švietimo, kultūros srityse, aktyviai įgyvendina visas savo sumanytas iniciatyvas. Fondas jungia aktyvius architektus: A. Ambrasą, A. Karalių, G. Klimavičių, G. Čaikauską, S. Kuncevičių, D. Osteiką, R. Paleką, S. Pamerneckį, M. Šaliamorą, P. Trimonį, L. Tuleikį, - drauge organizavusius parodą „Žvilgsnis į save” (2003 m.) Kiekvienas jų Vilniaus architektūros gido („Vilnius 1900-2016. Architektūros gidas“) leidimas skatina pažinti vis naujus, neišsenkančius miesto istorijos klodus. „Architektūros fondo“ organizuojamą festivalį „Open House Vilnius“ jau spėjo pamėgti daugelis vilniečių – atviros architektūros šventė ir šį pavasarį pakvies visus susipažinti su įdomiausias Vilniaus pastatais ir jų istorijomis.
 
 
Už tradicijų ir bendruomeniškumo puoselėjimą šiais metais apdovanotas Lenkų dainų ir šokio meno ansamblis „Wilia“. Tai seniausias lenkų ansamblis, įkurtas 1955 metais lenkų mokyklų absolventų iniciatyva. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, garsindamas ne tik lenkų tautinės mažumos Vilniaus krašte, bet ir Lietuvos valstybės vardą.
 
 
Mirgai Gražinytei-Tylai įteikta Šv. Kristoforo statulėlė už nuopelnus muzikai. Dirigentė yra pirmoji moteris, tapusi Birmingemo (Jungtinė Karalystė) simfoninio orkestro muzikos direktore ir meno vadove. Gruodį įtakingas leidinys „Politico“ įtraukė Mirgą Gražinytę-Tylą į 2018 metų svarbiausių Europoje žmonių sąrašą. Dirigentė jame 27-oji tarp labiausiai savo sprendimais ir veiksmais šiuos metus Europoje paveiksiančių ir pasižymėsiančių žmonių! M. Gražinytė-Tyla vadinama pasaulio reitinguose pristatoma, kaip užsienio talentas iš Lietuvos. Kadangi pati Mirga atvykti šįkart negalėjo, statulėlę atsiėmė aktorė, režisierė Birutė Marcinkevičiūtė.
 
 
Šv. Kristoforo statulėlę už nuopelnus kultūrai ir menui apdovanota Mūza Rubackytė Golay. Tarptautinį pripažinimą pelniusi lietuvių pianistė, pedagogė ir kultūros veikėja, tarptautinių konkursų laureatė ir steigėja, įvairiose savo veiklos srityse daug dėmesio skirianti Lietuvos muzikos propagavimui ir pozityvaus valstybės bei Lietuvos sostinės įvaizdžio formavimui užsienio šalyse. Menininkės inicijuotas „Vilniaus fortepijono festivalis“ praėjusiais metais šventė jau 5-ąjį gimtadienį.
 
 
Dar vienas apdovanojimas įteiktas Filosofijos fakulteto dr. docentui ir psichologui Pauliui Skruibiui už socialinę ir pilietinę veiklą. 20 metų ėjęs „Jaunimo linijos“ direktoriaus pareigas, nuo 2016 m. pavasario prisideda prie pirmosios Lietuvoje savižudybių prevencijos strategijos kūrimo. Moderavo diskusiją pirmą kartą vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Įrodymais grįsti savižudybių intervencijos metodai praktikoje“, kurią surengė Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Valstybiniu psichikos sveikatos centru, Vilniaus universitetu ir VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru. Kūrė Vilniaus miesto savižudybių prevencijos 2016–2019 metų strategiją. 
 
 
Už pasiekimus moksle Šv. Kristoforo statulėle apdovanota Vilniaus universiteto studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“. Šie jaunieji mokslininkai 2017 m. lapkritį perrašė Lietuvos gyvybės mokslų istoriją. Vos trečią kartą dalyvaudami prestižiniame, didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“, VU studentai iškovojo konkurso didįjį prizą aplenkdami daugiau nei 300 stipriausių universitetų komandų pasaulyje. „Vilnius-Lithuania iGEM“ projektas sužavėjo ne tik teisėjų komisiją, bet ir kitus konkurso dalyvius bei sintetinės biologijos mokslininkus. Jie sukūrė lanksčią skirtingų plazmidžių grupių kopijų kiekio valdymo sistemą, pavadintą „SynORI“. Plazmidės yra apskritos formos DNR struktūros, kuriomis į mikroorganizmus pernešama įvairi genetinė informacija ir keičiamos ląstelių funkcijos.
 
Visus kandidatus apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėms jau 20-ąjį kartą siūlė patys vilniečiai – aktyvūs miesto gyventojai, įvairios organizacijos, bendruomenės.
 
 
Tradiciškai teikiamus apdovanojimams siūlymus vertino Komisija: Edita Tamošiūnaitė – Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja; Gediminas Gelgotas – kompozitorius, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NI&Co) įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas; Ieva Pakarklytė – Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja; Lina Kačiušytė – olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narė, Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė; Linas Naujokaitis – architektas, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas; Arminta Saladžienė – vertybinių popierių biržos akcinės bendrovės „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių paslaugų vadovė; Vytautas Mitalas – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas; dr. Česlovas Venclovas – Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Bioinformatikos skyriaus vedėjas; Edmundas Jakilaitis – žurnalistas, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų vedėjas; Kęstutis Štaras – viešosios įstaigos Centro poliklinikos direktorius; Valdemaras Kaupinis – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos direktorius; Renata Brasel – Lietuvos–lenkų kultūros ir visuomenės veikėja; Alina Pūrienė – Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė.
 
 
Šventišką nuotaiką kūrė ir renginį vedė aktorius Rolandas Kazlas, svečiams ir laureatams dainavo „The Amazing cello“, Jurga Šeduikytė, grupė „Subtilu Z“, kurie specialiai sukūrė ir atliko kūrinį apie Vilniaus miesto kūrimąsi, taip pat specialų numerį atliko solistė Dovilė Kazonaitė ir akardeonistas Tadas Motiečius.
 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atvira ir greita sostinė: seniūnai su vilniečiais bendrauja ir feisbuke!
Sostinės seniūnijos tapo dar artimesnės vilniečiams – dvidešimt vienas virtualus seniūnijų priimamasis įsikūrė socialiniame tinkle „Facebook“, kur vilniečiai betarpiškai bendrauja su savo seniūnais, pirmieji susižino savo rajono naujienas, gauna atsakymus į užduotus klausimus.
Kanuose pasirašytas memorandumas dėl naujo rekreacijos parko Vilniuje (3)
Vakar didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasirašė susitarimo memorandumą su tarptautinio nekilnojamojo turto holdingo „Vastint Holding B.V.“ tarybos nariu Steen Sodemann bei grupei Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Vastint Lithuania“ direktoriumi Kęstučiu Vedeckiu.
Vilniaus triumfas Kanuose: atsiėmėm Europos ateities miesto apdovanojimą! (2)
Šiandien didžiausioje pasaulio nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM 2018” Kanuose, vykusiuose apdovanojimuose, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atsiėmė Vilniaus miestui skirtus apdovanojimus.
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Vienuolikai sostinės moksleivių šimtmečio kovo 11-oji išties ypatinga ir įsimintina – Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimus daugiausiai pasiekusiems sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse.
Vilnius sieks įamžinti iškilius rusų demokratus
Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien priėmė sostinėje besilankančius žymius Rusijos demokratus.
Vilniuje mažėja savižudybių – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai
Šiandien Vilniaus Tarybos nariai patvirtino atnaujintą savižudybių prevencijos planą iki 2019 metų – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai gerinti.
„Financial Times“: Vilnius – ateities miestų trejetuke
Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.
Pradėta statyti Vilniaus kogeneracinė jėgainė kurs švaresnę aplinką sostinėje ir Lietuvoje
Šiandien, pažymint oficialią naujosios Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbų pradžią, Jočionių g. esančiame jėgainės sklype buvo įmūryta atminties kapsulė.
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku!
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku: Senamiesčio restoranai ir kavinės jau puošiasi 1918-ųjų iškabomis ir reklamomis, vaišina to meto patiekalais, mieste vyksta istorinės ekskursijos Valstybės atkūrimo takais.
Vilniaus meras naujai atvertame turizmo informacijos centre konsultavo turistus
Senamiesčio širdyje šią savaitę pradėjęs veikti naujas Vilniaus turizmo informacijos centras miesto svečiams pasiūlys ne tik patarimus, bet ir galimybę pailsėti ir išgerti kavos.
Atgal
Vilnius skaičiuoja 631 savivaldos metus

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277