Radote klaidą svetainėje?
2018-05-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems

 

 

Leidimų važiuoti Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis (jų junginiais) išdavimas

Paslaugos aprašymas Ši paslauga apima leidimų važiuoti Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabaritėms ir (ar) sunkiasvorėms Lietuvos Respublikoje ir užsienio šalyse įregistruotoms kelių transporto priemonėms (jų junginiams), kurių matmenys su kroviniu ar be jo viršija leidžiamus, ir (ar) viršijama leidžiama ašies (ašių) apkrova ir (ar) transporto priemonės (jų junginio) bendroji masė, išdavimą.

Prašymas gauti leidimą važiuoti didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) gali būti pateikiamas elektronine forma prisiregistravus elektroniniame tinklalapyje www.vilnius.lt, bendruoju Vilniaus miesto savivaldybės elektroniniu paštu e.vicemeras@vilnius.lt, paštu arba pristatant į Miesto ūkio ir transporto departamento Interesantų aptarnavimo skyrių.

Pateikti prašymus internetu galite tik tuo atveju, jeigu važiuojate didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) Vilniaus miesto ribose.


Kai važiuojate už Vilniaus miesto ribų, prašymus teikite  Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos: tiesiogiai atvykus į Inspekciją, prašymą atsiuntus paštu ar per pasiuntinį, pasirašyto prašymo kopiją atsiuntus faksu ar elektroniniu paštu arba elektroniniu paštu, pasirašius saugiu elektroniniu parašu.

Leidimai išduodami tik tada, kai pareiškėjas (vežėjas) įvykdo leidimo išdavimo sąlygose nurodytus reikalavimus: pateikia apmokėjimo už važiavimą Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) kopiją, važiavimo maršrutą suderina su nurodytomis institucijomis. 

Jei didžiagabaritė ir (ar) sunkiasvorė transporto priemonė (jų junginys) su kroviniu ar be jo viršija bent vieną iš išvardytų parametrų (plotis – 5 m, aukštis – 4,9 m, ilgis – 28 m, svoris – 80 t), prašymo pareiškėjas kroviniui vežti kartu su užpildyta prašymo forma pateikia parengtą maršruto ir eismo organizavimo projektą.

Paslauga teikiama trečiu interaktyvumo lygiu. Pareiškėjas gali užpildyti elektroninę paslaugos užsakymo formą, tačiau paslaugos rezultatas (leidimas) pristatomas / atsiimamas ne elektronine forma.

Paslauga teikiama internetu
Paslaugos kategorija Žemės ir aplinkos darbai; transportas; laidojimas; komunaliniai mokesčiai
Paslaugos suteikimo trukmė 30 d.
Paslaugos gavėjas fizinis/juridinis asmuo
Atsakingas dalinys Eismo organizavimo skyrius
Paslaugos vadovas Tomas Kamaitis tel. 211 2142
Paslaugos vykdytojas Oksana Daraškevičienė tel. 211 2122
Prašymo forma (-os) Prašymas.doc
Prašymas.pdf
Prašymas.odt
Aprašymas interesantui Pateikiami šie dokumentai:
1. prašymas;
2. asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
3. įgaliojimas, jeigu prašymą ir dokumentus pateikia įgaliotas asmuo.
PASTABA: paslauga gali būti suteikta, jeigu bus kreiptasi ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatomos važiavimo dienos.
Reglamentuojantys teisės aktai 1. Kelių eismo taisyklės (Nr.1950, 2002 m. gruodžio 11 d. su pakeitimais ir papildymais)
2. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2010-09-08 įsakymas Nr. 30-1736 „Dėl leidimų važiuoti Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis (jų junginiais) išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“
3. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. vasario 18 d. įsakymas Nr. 3-66 „Dėl maksimalių leidžiamų transporto priemonių matmenų, leidžiamų ašies (ašių) apkrovų, leidžiamos bendrosios masės patvirtinimo“ (su pakeitimais)
4. Lietuvos Respublikos kelių įstatymas (su pakeitimais)
5. Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymas (su pakeitimais)
6. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 21 d. nutarimas Nr. 447 „Dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo įgyvendinimo"
7. Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. kovo 29 d. įsakymas Nr. 1-93 „Dėl elektros tinklų apsaugos taisyklių tvirtinimo“
8. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. balandžio 23 d. įsakymas Nr. 3-289 „Dėl leidimų važiuoti Valstybinės reikšmės keliais didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis išdavimo ir mokesčio už važiavimą valstybinės reikšmės keliais tokiomis transporto priemonėmis mokėjimo, administravimo ir kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“
Informacija

1. Ar reikia mokėti už leidimą?
Leidimas yra nemokamas. Mokamas yra važiavimas didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) Vilniaus miesto gatvėmis.

2. Kiek reikia mokėti už važiavimą didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) miesto gatvėmis?
Mokestis apskaičiuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 21 d. nutarime Nr. 447 „Dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo įgyvendinimo“ patvirtintas įkainiais.


Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška