Radote klaidą svetainėje?
2017-11-17
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012010496
Mero pavedimai
0000424723
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Žiemos atostogų metu – moksleivių diskusijos apie meną

Gruodžio 28 d. – sausio 1 d. Vilniuje vyksta Moksleivių ateitininkų žiemos akademija „Ir tai buvo gera“, kurioje beveik 70 jaunuolių iš visos Lietuvos diskutuoja apie kūrybą, meną, grožį ir jo suvokimą.

Kodėl menas yra svarbus? Kaip nepasiklysti meno įvairovėje? Kaip suprasti ir kalbėti apie jį? Koks meno ir religijos santykis? Ieškoti atsakymo į šiuos klausimus paskaitų ir diskusijų metu moksleiviams padeda kviestiniai lektoriai: restauratorius, VU Kominikacijos fakulteto docentas dr. Juozapas Blažiūnas, dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas, „Modernaus meno centro” projektų vadovė Miglė Survilaitė, dailės terapeutė Sigita Kučikaitė, muzikologas dr. Jonas Vilimas, filosofijos mokytoja dokt. Sigita Šilingaitė.

Renginyje dalyvaujantys ateitininkai ir jų bičiuliai taip pat lankosi skirtinguose Vilniaus muziejuose ir galerijose, kūrybinių užduočių ir vakarų metu pristato savo požiūrį bei interpretacijas. Tradiciškai paskutinįjį Moksleivių ateitininkų žiemos akademijos vakarą renginio dalyviai kartu sutiks ir Naujuosius metus.

Norėdami pateikti į akademiją moksleiviai turėjo atlikti užduotį: parašyti rašinį ar meno kūrinio recenziją. „Rašinys padeda moksleivui pasiruošti akademijai. Kiekvienas vadovas skaito vaikų rašinius, kad geriau juos pažintų, suprastų, kaip jie mąsto, pasidžiaugtų vaiko mintimis, įdėtu darbu ir paskatintų daugiau domėtis duota tema“ – rašinių idėją pristato akademijos vyriausioji vadovė, studentė ateitininkė Julija Ladigaitė, kartu pastebėdama, kad viena iš šio renginio sėkmės priežasčių – savanoriškai moksleivių vadovais renginyje dirbantys daugiau nei dvidešimt studentų. „Jie dovanoja savo atostogas, rūpestį, buvimą kartu ne todėl, kad neturi, ką veikti, bet todėl, kad supranta (dalis ir patys yra patyrę), kiek daug moksleiviai praturtėja būdami čia, Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje“ – sako J. Ladigaitė.

Ateitininkai – viena gausiausių ir ilgiausiai Lietuvoje veikianti jaunimo organizacija, ugdanti stiprią tautinę ir katalikišką savimonę turinčius bei gebančius aktyviai ir kūrybiškai reikštis įvairiose gyvenimo srityse jaunuolius. Moksleivių ateitininkų akademijų tradicija Lietuvoje gyvuoja ilgiau nei dvidešimtmetį, per metus organizuojamos trys akademijos moksleivių atostogų metu.

Kontaktai: Julija Ladigaitė, akademijos vyr. vadovė, tel.  8 614 00245.
Daugiau informacijos: www.ateitis.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Moderniai apšviečiami Vingio parko takai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112