Radote klaidą svetainėje?
2017-06-26
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0009806712
Mero pavedimai
0000346496
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus meras: erdvė nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės nepaliks abejingų


Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su pasaulinio garso architektu Daniel Libeskind, kurio vadovaujama „Studio Libeskind“ neseniai laimėjo tarptautinį architektų konkursą Vilniuje. Meras kartu su architektu apžiūrėjo vietovę dešiniajame Neries krante, kur planuojama statyti multifunkcinio komplekso „k18B“ kompleksą ir aptarė iššūkį architektams – sukurti svetingus, į aplinką integruotus verslo kvartalus, kurie skatins socialinius ryšius ir kurs miesto dvasią.

„Daniel Libeskind projektas, išsiskiriantis savitu stiliumi ir originaliais architektūriniai sprendimais, abejingų tikrai nepaliks. Miestui itin aktualu, kad tobulinant šį projektą iki jo realizavimo būtų atsižvelgta į vilniečių lūkesčius – kad naujasis kompleksas darniai įsilietų į aplinką, išsaugotų panoramą, padėtų suformuoti šiuolaikinio miesto centro dešiniajame Neries krante vaizdą ir sukurtų estetišką solidžią viešąją erdvę nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės, kuri taps kviečiančia miesto arterija“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Studio Libeskind” įkūrėjo, verslo pasaulis keičiasi ir prisitaiko prie XXI amžiaus žmonių gyvenimo būdo. Biurai ir verslo kvartalai nebėra tik darbui skirtos vietos – jie nuolat evoliucionuoja ir vis labiau integruojasi į kasdienį miesto gyvenimą. Baziniai sėkmingos modernios darbo aplinkos elementai yra komfortas, ryšys su išoriniu pasauliu ir kontaktai tarp žmonių.

„Tai nebus tiesiog pastatas, perkeltas į Vilnių. Kompleksas taps jungtimi tarp miesto gyvenimo ir laisvalaikio, prekybos bei pramogų, kultūros ir aplinkos, kuri leis pasijusti naujajame miesto centre. Dešinysis Neries krantas yra sėkmingai suprojektuoto verslo kvartalo pavyzdys. Šios miesto dalies papildymas unikaliu simboliniu objektu padės išbaigti architektūrinės verslo kvartalo „kalvos“ kompoziciją ir pakels modernaus Vilniaus miesto centro kokybę bei pagerins paslaugas ir padidins jo patrauklumą turistams, taps išskirtiniu orientyru, ikona, atspindinčia Vilnių“, – sakė architektas D. Libeskind.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Architektų Sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras bei multifunkcinį kompleksą k18B vystančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Meras padėkojo projekto vystytojams, kurie išgirdo savivaldybės kvietimą eiti vienu žingsneliu prieky – kelti kokybės standartą, ir suorganizavo tarptautinį konkursą. Ieškant architektūrinių sprendimų tokiose ypatingose urbanistiniu požiūriu teritorijose, kaip naujasis Vilniaus centras dešiniajame Neries krante, itin svarbu įvertinti pastatų poveikį senamiesčio apsaugai, miesto panoramoms, pėsčiųjų ir dviračių srautams, viešosioms miesto erdvėms.

„Esame pasiryžę įgyvendinti „Studio Libeskind“ projektą ir džiaugiamės, investuodami į Vilnių – sparčiausiai regione augantį miestą. Nuoširdžiai tikimės, kad šis objektas taps viena iš Vilniaus vizitinių kortelių“. – sakė investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Planuojama, kad naujojo verslo komplekso plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.

Šįvakar D. Libeskind Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje taip pat surengs viešą paskaitą „Augantis miestas“, kurioje dalysis savo įžvalgomis apie moderniausių pasaulio miestų, tarp jų ir Vilniaus, plėtros tendencijas. D. Libeskind yra Modernaus meno centro pastato Vilniuje, kuris iškils buvusio kino teatro „Lietuva“ vietoje, projekto bei aktyvaus laisvalaikio centro „Vilnius Beacon“ vizijos Liepkalnyje autorius.

Daniel Libeskind yra vienas žymiausių pasaulio architektų, kurio darbai puošia didžiausius pasaulio miestus. Tarp garsiausių jo darbų – Žydų muziejus Berlyne, Metropoliteno universiteto Doktorantūros centras Londone, M. Volio centras Barlano universitete Tel Avive ir daugelis kitų. 2003 m. D. Libeskind tapo vyriausiuoju Niujorko Pasaulio Prekybos Centro atstatymo architektu.

 Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu
Prieš 10 metų parengto miesto Bendrojo plano kai kurios nuostatos jau atgyveno, kviečiame vilniečius susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcija ir kartu kurti ateities miestą
Sekdami Vilniaus pavyzdžiu, Lietuvos miestai atvers gyventojams duomenis (1)
Greitas ir atviras Vilnius išmaniais sprendimais įkvepia ir kitas Lietuvos savivaldybes – Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų savivaldybės pasinaudos gerąja Vilniaus patirtimi sėkmingai atveriant duomenis
Vilnius švenčia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną: Rasose atkurtas paminklas garsiam Lietuvos knygnešiui
Pakvietėme vilniečius prie ką tik restauruoto koplytstulpio garsiam Lietuvos knygnešiui Mečislovui Davainiui-Silvestraičiui. Rasų kapinėse minim Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Mėgstamiausias vilniečių parkas atsinaujina ir kviečia – PaVINGiuojam! (2)
Vilniečių pamėgtas Vingis iš miško virsta tikru miestietišku parku
Dviratininkų patogumui – išsamus Vilniaus dviračių takų žemėlapis
Vilnius tampa dar patogesnis ir draugiškesnis dviračių entuziastams – išleistas išsamus Vilniaus dviračių takų žemėlapis, kuriame galima rasti visą svarbią informaciją apie esamą dviračių infrastruktūrą ir maršrutus, lankytinus Vilniaus objektus. Nemokamai žemėlapį ir atviruką su miesto mero sveikinimu gaus dviračius sostinėje įsigiję vilniečiai.
Penktame dviračių sezone Vilniuje laukiama milijoninės kelionės (1)
Balandžio 1 d. Vilniuje pradedamas penktasis dviračių sezonas. Dviračių sistemą „Cyclocity Vilnius“ įdiegusi ir administruojanti lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“ miesto gyventojams ir svečiams suteikia galimybę naudotis dviračiais dviem savaitėmis anksčiau.
Vilniaus meras: Joachimo Lelevelio mokykla taps ilgąja gimnazija
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Valdas Benkunskas susitiko su Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos tarybos atstovais, mokyklos vadovybe ir mokytojais.
Nauji vėjai išjudino sostinę – atidarytas 22-asis „Kino pavasaris“
Didžiausias Lietuvoje kino festivalis iškilminga ceremonija pradėjo dviejų savaičių kino šventę penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Atidaryme sostinės Filharmonijoje pasirodė ir ką tik Lietuvos atstovais „Eurovizijoje“ Kijeve tapusi grupė „Fusedmarc“. Kino mylėtojus jau su 22-uoju Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“ pasveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.
Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai (2)
Sostinės savivaldybės skelbtą atvirą tarptautinį vežėjų parinkimo konkursą vežti keleivius privežamųjų maršrutų grupėje nurodytais maršrutais laimėjo ūkio subjektų grupė, kurią sudaro dvi bendrovės – „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir UAB „Transrevis“. Šie vežėjai, kuriems priskirta apie 10 proc. visų maršrutų , atnaujins šeštadalį (daugiau kaip 15 proc.) dabartinio viešojo transporto autobusų parko.
Vilniečiams „įsikrauti” gerų idėjų ir veiksmo bus galima naktį
Kovo 10-osios naktį, ko gero, vieninteliame ir išskirtiniame naktiniame renginyje praleisti prasmingai siūlo šiemet jau penktasis renginys „240 minučių įkrovos“. Jame šį kartą dalyvių laukia patirtį sukaupusių verslo atstovų žinios, patarimai ir paslaptys, padėsiančios pritraukti vartotojų, ir būdai, kaip juos paversti savo klientais.
Atgal
Kas svetingiausi Vilniuje?
Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112