2018-01-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Apdovanoti geriausi 2015 metų Vilniaus sportininkai


nuotr. Sauliaus Žiūros

Šįvakar Vilniaus rotušėje apdovanoti geriausi praėjusių metų sostinės sportininkai – pasaulio ir Europos čempionai, prizininkai, sporto renginių organizatoriai, neįgalieji ir karjerą jau baigę sportininkai, jaunimas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei jo pavaduotojas Linas Kvedaravičius visų vilniečių vardu padėkojo kiekvienam sostinę garsinančiam sportininkui bei apdovanojo atminimo prizais.

„Gera pradėti metus nuo apdovanojimų ir matyti miesto širdyje susibūrusią didžiulę sporto šeimą – komandas, veteranus, sportininkus su negalia, gabų jaunimą ir jų trenerius, legendas, didžiausius miesto sporto renginius suburiančius organizatorius. Jūsų visų pastangų, ryžto ir atkaklumo dėka Vilnius sporto žemėlapyje sugeba nuolat būti tarp lyderių“, – linkėdamas visiems džiaugtis sportu sakė meras R. Šimašius.


Metų sportininke vilniečiai išrinko Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato pirmos vietos laimėtoją, 2016 m. Rio de Žaneire vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių kelialapio savininkę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Dėkodamas už įvertinimą, penkiakovininkė Laura palinkėjo kolegoms dar skambesnių ir dar svarbesnių pasiekimų šiais metais.

Geriausio metų sportininko vardas atiteko irkluotojui Mindaugui Griškoniui, 2015-aisiais pasaulio čempionate pelniusiam bronzos medalį vienviečių varžybose. Mindaugas taip pat yra ir 2009, 2011 ir 2012 metų Europos čempionas, kuriam jau žadama sėkmė olimpinėse žaidynėse. Rio de Žaneire. Žinia apie laimėtą geriausio metų sportininko vardą Mindaugą Griškonį pasieks besitreniruojantį slidinėjimo stovykloje užsienyje, apdovanojimai perduoti jo treneriui Robertui Tamulevičiui.

Renginyje pasidžiaugta, kad sportuojantys vilniečiai yra atviri naujovėms ir irklentės populiarios jau ne tik Australijoje ar Havajuose – 2015 m. metų iniciatyva Vilniuje tapo irklenčių sportas. Pasidžiaugti šio sporto sėkme į sceną pakviestas jo iniciatorius Lietuvoje Gintas Lapėnas dėkojo savo žmonai, kad nupirko irklentę.

Praėjusių metų atradimas – kanojininkas Henrikas Žustautas, 2015 metais perrašęs šios sporto šakos favoritų sąrašą. Henrikas Žustautas tapo pasaulio čempionato 5 vietos, Europos žaidynių 1 vietos laimėtojas ir olimpinio kelialapio savininkas. Simboliška, kad metų atradimą sveikino būtent metų sporto legenda išrinktas sportininkas.

O metų sporto legenda už viso gyvenimo sporto laimėjimus, už Vilniaus vardo garsinimą pasaulyje tapo Vladas Česiūnas. 4 kartus pasaulio čempionas, prieš 43 metus Miuncheno olimpinėse žaidynėse iškovojęs auksą, kanojininkas Vladas Česiūnas metų atradimui Henrikui Žustautui palinkėjo palankaus vėjo.


Išrinkta ir sportiškiausia mokykla sostinėje – ja tapo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, kurios moksleiviai visus metus labai aktyviai ir sėkmingai dalyvavo įvairiose sporto varžybose, pelnė prizus ir iškovojo nugalėtojų vardus.

2015 metų geriausiu treneriu išrinktas Londono olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės čempionės ir Rio olimpinių žaidynių dalyvės Lauros Asadauskaitės treneris – Jevgenij Kliosov.

Pagerbti ir metų veteranai – Vilniaus sporto klubas „Statyba“ – 2015 m. užėmę pirmąją vietą Nicoje vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse virš 65 metų amžiaus grupės vyrų krepšinio varžybose.Geriausiu metų ne olimpinių sporto šakų sportininku, dar vadinamu valios čempionu, išrinktas 2015 m. greitųjų šaškių pasaulio čempionas Arūnas Norvaišas, kuris tais pačiais metais Pasaulio paprastųjų šaškių žaibo čempionate užėmė 18 vietą.

Už pelnytus pasiekimus apdovanotas metų sportininkas su negalia – Osvaldas Bareikis, 2015 m. pabaigoje Europos dziudo čempionate Portugalijoje užėmęs 5-ąją vietą, taip pat dalyvavęs IBSA pasaulio žaidynių dziudo imtynių turnyre, kuris savo valios stiprybe gali būti pavyzdžiu kiekvienam.

Geriausiu praėjusių metų sporto renginiu pripažintas bėgimas WE RUN VILNIUS, kuris tapo neatsiejama sportuojančio Vilniaus dalimi, užaugo iki tarptautinio renginio ir tūkstančiams bėgikų paliko pačius geriausius įspūdžius.

Metų komandos titulą pelnė irkluotojų Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio komanda, Pasaulio irklavimo čempionato 2 vietos ir Europos čempionato 5 vietos laimėtoja, besiruošianti dalyvauti ir nustebinti 2016 metų Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

2015 metų geriausius Vilniaus sportininkus išrinko Vilniaus miesto sporto mokymo įstaigų, Lietuvos olimpinio sporto centro, Lietuvos sporto federacijų sąjungos ir Savivaldybės atstovų taryba.

Visą nuotraukų galeriją rasite čia:

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Kaip Vilnius minės Laisvės gynėjų dieną
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, pagerbdami sausio 13-ąją žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, visi savivaldybės darbuotojai vienu metu uždegė languose po žvakę.
Sostinę garsinantys sportininkai Rotušėje apdovanoti „Vilniaus vilkais“
Vilniaus mokslininkai pasauliui pristatė mažiausią pasaulyje Kalėdų prakartėlę
Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ komanda kartu su partneriais pagamino mažiausią pasaulyje Kalėdų prakartėlę.
Sostinės Taryboje – dar vienas žingsnis Koncertų salės projekto įgyvendinimo link (1)
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdžio metu po pateikimo buvo priimtas siūlymas kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos vadovą prašant paimti visuomenės poreikiams žemės sklypą, esantį V. Mykolaičio-Putino g. 5.
Kalvarijų turgavietė skelbia rekonstrukcijos darbų pabaigą
Vilniaus meras Remigijus Šimašius istorinės turgavietės rekonstrukciją įamžinančios lentelės atidengimu simboliškai atvėrė atsinaujinusią Kalvarijų turgavietę.
Sostinėje dar viena šventė – prasidėjo žydų Chanuka
Šį vakarą Vinco Kudirkos aikštėje susirinkusi žydų bendruomenė kartu su Vilniaus meru uždegė Didžiąją Chanukiją.
Lazdynuose statomas naujas baseinas, gražinamos viešosios erdvės
Lazdynuose šį vakarą lankėsi ir apie nuveiktus bei planuojamus darbus miestiečiams pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Gedimino prospekte pradėta kurti erdvė „Live Square“ suvienys verslą, meną ir technologijas
Gedimino prospekte pradedama kurti atvirų minčių erdvė „Live Square“.
Sostinės savivaldybė kviečia menininkus kurti Vilnių – skirs pusę milijono
Sostinei bei jos viešosioms erdvėms neabejingi menininkai norintys, kad Vilnius pasipuoštų unikaliais meniniais projektais nuo šiandien gali prisidėti prie miesto gražinimo.
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška