Radote klaidą svetainėje?
2018-01-16
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012919652
Mero pavedimai
0000456856
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Jaunimo centras Naujojoje Vilnioje padeda ir dėkingas už paramą

Dažnai iš jaunų žmonių galima išgirsti, kad nėra kur praleisti laisvalaiko. Ar taip yra ištikrųjų, ar tai tiesiog nuvalkiota frazė, naudojama paaiškinti ir pateisinti ne visai tinkamą jaunų žmonių elgesį?

- Kartais jaunimas norėtų surasti kokį užsiėmimą, bet tam jiems trūksta lėšų, kadangi visi būreliai yra mokami arba tiesiog trūksta informacijos apie tai kur galima turiningai praleisti laiką - sako Anastasija Olenkovič, Naujosios Vilnios atviros jaunimo erdvės koordinatorė.

Šiuo metu jaunimo erdvė yra įsteigta iš dalies renovuotame pastate Pergalės g. 13. Be to, jaunimas turi ten sporto zoną, biliardą, stalo tenisą. 

- Mes esame labai dėkingi mūsų remėjams, kurie prisimena apie mūsų įstaigą. Įranga kolkas yra kukli, bet mums svarbiausia yra sukurti draugišką atmosferą vietiniam jaunimui, kurie praleis čia savo laisvalaikį. Jaunimo centro durys yra atviros nuo pirmadienio iki penktadienio 16-20 val. visiems 14-29 metų asmenims, kuriems reikalinga pagalba, kuriuos vargina problemos. Prie arbatos puodelio aptariame įvairias temas, stengiamės išklausyti, suprasti... Padedame esant galimybei - pasakoja Anastasija Olenkovič, kuri taip pat dirba su jaunimu JGI projekte "Atrask save".

Projektas, kuris prasidėjo Vilniuje spalio 1 d. yra skirtas 15-29 m. amžiaus jaunimui. Projekto koordinatorių tikslas yra aktyvus bendradarbiavimas su jaunais žmonėmis, kurie nesimoko, nedirba ir nėra užregistruoti darbo biržoje. Tokios rūšies bendradarbiavimas suteikia pagalbos ieškant tinkamo užsiėmimo - darbo arba tęsti mokslus. 

- Kai gavome šias patalpas, jos buvo prastos būklės. Šiukšlės, voratinkliai, apdraskytos sienos. Pusė metų skyrėm patalpos remontui. Iš rėmėjų gavome dažų ir teptukų. Kartu dažėme sienas, ant kurių atsirado net autoriniai paveikslai. Galėtume žinoma pasamdyti darbuotojus, bet tada neturėtume to pasitenkinimo, kad viską padarėme savo jėgomis. Dabar yra žymiai maloniau čia būti, bet dar daug ką reikės padaryti. - tęsia Anastasija.

Šiuo metu didžiausiu prioritetu yra kambarių renovacija pirmame aukšte ir rūsyje.

- Pradėjome nuo bendro centro kūrimo koncepcijos - patogaus išdėstymo pirmame aukšte. Tada bus galima organizuoti mokymus, seminarus, žiūrėti filmus. Taip pat, planuojama įsigyti kompiuterius,  rašomasius stalus, kur bus galima ieškoti patarimų, informacijos. Pritaikyti rūsyje sportines veiklas, įrengti rubines, dušo kambarį, WC - pasakoja Anastasija Olenkovič.

Berniukams, didžiausia atrakcija yra sporto salė, kuri kolkas yra tik kukliai įrengta.

- Rašau ir išsiuntinėju projektus įvairioms įmonėms. Kartais, kas nors mus išgirsta, džiaugiamės, kad yra žmonių kuriems svarbu, kad mūsų centras vystytųsi. Materialiniai dalykai yra labai svarbus, tačiau mūsų prioritetas yra sukurti draugiškus santykius su jaunimu, padėti savirealizacijai - sako erdvės koordinatorė.

Diskutuojant, turėsime galimybę pažinti jaunų žmonių interesus ir pomėgius ir esant galimybėms padėti juos realizuoti.

- Viena mergina svajoja apie medicinos studijas. Surinkome jai nemažai reikiamos informacijos. Suorganizavome net vizitą į psichiatrijos ligoninę, siekiant sužinoti daugiau informacijos apie gydytojo profesiją. Vienas berniukas papasakojo apie ketinimą pradėti savo verslą, bet nežinojo nuo ko turėtų pradėti. Nukreipėme jį į darbo biržą, su kuria bendradarbiaujame, o dabar berniukas jau užsiima individualia veikla - centro koordinatorė džiaugiasi savo globotinių sėkme.

Be to, kartą per savaitę vyksta susitikimai su paauglių tėvais ir atskiros diskusijos tik su mergaitėms. Projektus koordinuoja taip pat ir kiti centro darbuotojai. Iš jų yra penki, įskaitant profesionalų psichologą, socialinį darbuotoją, trenerį, kuris dirba su jaunimu nemokamai. 

Įmonės Galvanta, FTG Baltic, UAB "HCTC", UAB „Miromax“  bendradarbiauja ir remia Naujosios Vilnios jaunimo centro "Mes" veiklą.

Šių įmonių finansinės paramos dėka buvo realizuota 10 jaunų žmonių iš jaunimo centro išvyka į motyvuojančią konferenciją "NO LIMITS" su Nick'u Vujicic Kaune. Visi liko sužavėti susitikimu su australų, kuris gimė be rankų ir kojų, bet nepasidavė ir veda aktyvų gyvenimo būdą.

Taip pat įrenginėjama sporto salė ir įgyvendinamos drąsiausios jaunimo iniciatyvos bei svajonės. 

- Jaunimo erdvė Naujojoje Vilnioje yra labai dėkinga už paramą. Su viskuo patys nesusitvarkysime. Todėl nuolat ieškome „ partnerių ˮ, kurie yra socialiai atsakingi ir taip pat pasiruošę padėti jaunimui ir žmonėms dirbantiems su paaugliais - pažymi Anastasija Olenkovič. 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Signatarų sentencijos papuošė Vilniaus viešąjį transportą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277