Radote klaidą svetainėje?
2018-04-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014348688
Mero pavedimai
0000507538
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Ką daryti, kad šventinis fejerverkas netaptų košmaru jūsų augintiniui?


nuotr. Sauliaus Žiūros
Paskutinės metų dienos palydimos petardų ir fejerverkų pokšėjimais, o Naujametė naktis yra tikras džiaugsmas švenčiančiųjų akims – ir košmaras tikras išbandymas keturkojams augintiniams. Neretai po tokio triukšmingo Naujų Metų sutikimo seka ilgos išsigandusių ir pabėgusių keturkojų paieškos. Ką daryti, kad šventinis fejerverkas jūsų augintiniams nevirstų košmaru?

Vilniaus gyvūnų globos namai Naujųjų metų naktį ir sausio pirmosiomis dienomis gauna bent dešimt skambučių apie pabėgusius panikos ištiktus gyvūnus, o pirmąją naujų metų dieną iš miesto kiekvienais metais parsiveža po 3-5 pasimetusius šunis. Tiesa, tokie pabėgėliai „Grindos“ prieglaudoje ilgėliau neužsibūna ir jau po kelių dienų sugrįžta namo.

„Katės klausa, palyginti su žmogaus, yra stipresnė tris kartus, o šuns – net keturis kartus. Galime tik įsivaizduoti, kokį stiprų garsą girdi mūsų keturkojai, kai pradeda pokšėti fejerverkai. Todėl gyvūnai, net būdami savoje aplinkoje ir savo namuose, patiria didžiulį stresą. Katės nuo fejerverkų garso slepiasi po lova ar tamsiame kamputyje, o štai šuns baimė būna paniška – jis blaškosi ieškodami ramesnės vietos, loja ar staugia. Stengdamiesi pabėgti nuo kurtinančio triukšmo, gyvūnai neretai ištrūksta ir pabėga“, – perspėja bendrovės „Grinda“ specialistė Agnė Stasiūnienė.

Visgi specialistai pastebi, kad fejerverkų išsigandęs šuo gali padaryti gerokai daugiau rūpesčių, nei vien įtraukti šeimininkus į jo paieškas.

„Lietuvoje kasmet petardos sukelia vidutiniškai apie dešimt gaisrų. Turint omenyje, jog švenčių vakarą gyventojai šunis dažniausiai palieka namuose vienus, gana realios situacijos, kad išgąsdinti šunys gali nuversti degančias žvakes ar šildytuvus. Yra tekę matyti, kad fejerverkų metu šuo išgyveno tikrą panikos priepuolį – isteriškai lojo ir blaškėsi, net nuvertė papuoštą eglutę. Iki nelaimės tebuvo vienas žingsnis“, - perspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė.

Tad ką daryti, kad šventės šeimininkui netaptų košmaru augintiniui? Pataria Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarė A. Stasiūnienė:

• Nepalikite augintinių vienų – net ir trumpai minutėlei.
• Pasirūpinkite, kad šuo turėtų kur saugiai pasislėpti. Tam pakaks palikti praviras spintos duris. Voljeruose laikomus šunis, jei tik yra galimybė, reikėtų įleisti į uždaras patalpas, kur sienos prislopins fejerverkų keliamą triukšmą.
• Jei švenčiate namuose, bendraukite su gyvūnu, glostydami jį raminkite – juk šeimininko rankos daro stebuklus.
• Jokiu būdu neveskite gyvūno į kiemą vidurnaktį. Patikėkite, šuniui tikrai mažiausiai rūpi kokios nuostabios spalvos šoka danguje.
• Jeigu vis dėlto atsitiks taip, kad išsigandęs šventinių fejerverkų jūsų augintis paspruks, ar Vilniaus mieste pastebėsite besiblaškantį pasimetusį gyvūną, bet kuriuo paros metu skambinkite trumpuoju numeriu 1355.
 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniečių apklausa: apie 60 proc. kelių priežiūrą įvertino teigiamai – tvarkomasi geriau nei kituose miestuose
Rinkos tyrimų bendrovė „Eurotela“ atsitiktinės atrankos būdu apklausė 1041 Vilniaus gyventoją. 58 proc. respondentų gatvių valymą šio sezono metu vertina teigiamai, t.y., 7-10 balų iš 10 galimų.
Savivaldybėje vyko vieša diskusija dėl nuotekynės rekonstrukcijos
Gruodžio 15 dieną bendrovė „Grinda“ surengė viešą diskusiją dėl projekto „T. Narbuto - Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstravimas su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu“.
Vilniuje baigiasi maudynių sezonas
Įpusėjus rugsėjui, darbus baigia 17 Vilniaus miesto paplūdimiuose dirbančių gelbėtojų – oficialiai skelbiama maudymosi sezono pabaiga.
Pasibaigusi vasara kelininkams buvo itin darbinga: „Grinda“ padengė net 25 km gatvių ir viršijo ankstesnių metų pasiekimus
Pasibaigus vasarai, skaičiuojama, kad Vilniaus mieste asfalto danga bendrovės „Grinda“ kelininkai padengė maždaug 25 km gatvių ir jau dabar gerokai viršijo ankstesnių metų pasiekimus.
Baigta rekonstruoti viena ilgiausių – Geležinio Vilko – gatvė (4)
Prieš mėnesį prasidėjusi vienos svarbiausių gatvių rekonstrukcija Vilniaus mieste – finišo tiesiojoje ir baigsis laiku – iki rugsėjo 1-osios.
Justiniškėse pakeistas 7 metrų gylyje sugniuždytas vamzdis
Taikos gatvėje, kur pastarąją savaitę vyko intensyvūs inžinerinių tinklų remonto darbai, savaitgalį jau galės judėti lengvieji automobiliai, o kitą savaitę - ir viešasis transportas.
Vilniaus miesto paplūdimiuose kabinami žalieji ženklai
Skolas įveikusi „Grinda“ išmoka dividendus: 1 mln. eurų grįžta gyventojams (2)
Bendrovė ne tik padengė ankstesniųjų laikotarpių nuostolius, sumokėjo daugiau nei 700 tūkst. eurų mokestinę paskolą Valstybinei mokesčių inspekcijai, bet ir grąžino akcininkui 333 tūkst. eurų dividendų skolą.
Vilniaus vairuotojai kviečiami sužymėti duobes (7)
Vilniaus miesto savivaldybė, sostinės gatves prižiūrinti bendrovė „Grinda“ ir „Bitė“ kviečia automobilių vairuotojus išmaniojoje navigacijoje „Waze“ žymėti gatvėse pastebėtas duobes, o „Grinda“ jas operatyviai sutvarkys.
„Grinda“ atsinaujino: moderni vadyba užaugino pelną
Atgal
Patogus Vilnius: tiesiama 20 km naujų šaligatvių, dar 16 km remontuojami

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277