Radote klaidą svetainėje?
2018-02-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013511174
Mero pavedimai
0000478035
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus meras susitiko su Panerių seniūnijos gyventojais


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vietos bendruomenių metais Vilnius atsigręžia į seniūnijas – vis daugiau dėmesio skiriama ne centre įsikūrusiems rajonams. Šiandien istorinio Trakų Vokės dvaro teritorijoje surengtas jau septintasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas – šįkart su Panerių seniūnijos gyventojais. Anot sostinės mero, tokie susitikimai su vietos bendruomenėmis padeda suprasti realias seniūnijų gyventojų problemas ir planuoti būsimus darbus.

„Panerių seniūnija yra labai savita – pagal teritoriją yra pati didžiausia, o pagal gyventojų skaičių – pati mažiausia. Džiugu, kad čia yra toks kultūrinis objektas kaip Trakų Vokės dvaro sodyba, savivaldybė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad ši sodyba ir jos parkas būtų atnaujinti bei sutvarkyti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Susitikimo metu buvo gvildenamos ir seniūnijos problemos, gyventojai sostinės merui uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė savo pasiūlymus. Vilniaus meras patikino, kad gatvės, kuriose yra intensyvesnis eismas, jomis važinėja viešasis transportas, bus sutvarkytos, įrengti šaligatviai, sutvarkytos viešojo transporto stoteles, gatvių apšvietimas.


Galimybė pasinaudoti parama
„Problemos, kamuojančios bendrijas, yra labai panašios visur, pačias opiausias mes imsimės spręsti, o gyventojus noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama, kai pusė lėšų kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros darbams atlikti savivaldybė apmoka pusė sumos“, – sakė sostinės meras, pridurdamas, kad vadinamoji 50 ir 50 parama galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padėtų atsinaujinti seniūnijos aplinkai.

Plėtros klausimais gyventojai galės konsultuotis su architektais
Nuo šiol visos sostinės seniūnijos turės sau priskirtą architektą: taip gyventojai galės aktyviau įsitraukti į savo gyvenamojo rajono problemų sprendimą, turės galimybę spręsti įvairius su rajono teritorijos plėtra ir infrastruktūros gerinimu susijusius klausimus. Panerių seniūnijos gyventojai šiais klausimais galės konsultuotis su miesto plėtros specialistu Rimantu Mockumi, kuris savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Klientų aptarnavimo skyriuje 1-ame aukšte, 24 ir 25 darbo vietos, priešais Vilniaus jaunimo informacijos centrą) konsultuos kiekvieną penktadienį nuo 9 val. iki 12 val.


Trakų Vokės dvaro sodybos ir parko sutvarkymas
Panerių seniūnija gali didžiuotis savo Trakų Vokės dvaru, istoriniu architektūros paminklu. Šiuo metu SĮ „Vilniaus planas“ rengia  Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkybos projektinius pasiūlymus. Trakų Vokės dvaro sodybos parko teritorijos tvarkymui planuojama numatyti iki 913 655,85 Eur ES Sanglaudos fondų lėšų. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicinis projektas.

Planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus
Šįmet Panerių seniūnijoje planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus J. Tiškevičiaus, Trampolio ir Juodšilių gatvėse. Iš viso bus atnaujintas 1 km. 230 kv. m. kelio ruožas. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.


Dviračių takas su Lazdynais
Dar šiemet iš Gariūnų į Lazdynus bus galima saugiai nuvažiuoti ir dviračiu – čia planuojama nutiesti naują 1 km. dviračių taką. Šiuo taku ateityje bus galima pasiekti ir Trakus.

Tai – jau septintasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai ragina vis daugiau dėmesio skirti ne centre įsikūrusiems rajonams, jų gyventojams. Klausiama gyventojų nuomonės, bendruomenės kviečiamos susiburti, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti savo seniūnijų gyvenime.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
„Financial Times“: Vilnius – ateities miestų trejetuke
Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.
Pradėta statyti Vilniaus kogeneracinė jėgainė kurs švaresnę aplinką sostinėje ir Lietuvoje
Šiandien, pažymint oficialią naujosios Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbų pradžią, Jočionių g. esančiame jėgainės sklype buvo įmūryta atminties kapsulė.
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku!
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku: Senamiesčio restoranai ir kavinės jau puošiasi 1918-ųjų iškabomis ir reklamomis, vaišina to meto patiekalais, mieste vyksta istorinės ekskursijos Valstybės atkūrimo takais.
Vilniaus meras naujai atvertame turizmo informacijos centre konsultavo turistus
Senamiesčio širdyje šią savaitę pradėjęs veikti naujas Vilniaus turizmo informacijos centras miesto svečiams pasiūlys ne tik patarimus, bet ir galimybę pailsėti ir išgerti kavos.
Per Vilniaus gimtadienį išdalyti Šv. Kristoforo apdovanojimai
Nauja tradicija sostinėje – jubiliejiniai 20-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai šiemet išdalyti ne tradiciškai gruodį, o sausio 25-ąją, per Vilniaus gimtadienį.
Kaip Vilnius minės Laisvės gynėjų dieną
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, pagerbdami sausio 13-ąją žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, visi savivaldybės darbuotojai vienu metu uždegė languose po žvakę.
Vilniaus mokslininkai pasauliui pristatė mažiausią pasaulyje Kalėdų prakartėlę
Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ komanda kartu su partneriais pagamino mažiausią pasaulyje Kalėdų prakartėlę.
Sostinės Taryboje – dar vienas žingsnis Koncertų salės projekto įgyvendinimo link (1)
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdžio metu po pateikimo buvo priimtas siūlymas kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos vadovą prašant paimti visuomenės poreikiams žemės sklypą, esantį V. Mykolaičio-Putino g. 5.
Kalvarijų turgavietė skelbia rekonstrukcijos darbų pabaigą
Vilniaus meras Remigijus Šimašius istorinės turgavietės rekonstrukciją įamžinančios lentelės atidengimu simboliškai atvėrė atsinaujinusią Kalvarijų turgavietę.
Sostinėje dar viena šventė – prasidėjo žydų Chanuka
Šį vakarą Vinco Kudirkos aikštėje susirinkusi žydų bendruomenė kartu su Vilniaus meru uždegė Didžiąją Chanukiją.
Atgal
Vilnius kviečia aplankyti 100-mečio varpą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277