Radote klaidą svetainėje?
2018-04-19
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014337276
Mero pavedimai
0000507129
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus meras susitiko su Panerių seniūnijos gyventojais


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vietos bendruomenių metais Vilnius atsigręžia į seniūnijas – vis daugiau dėmesio skiriama ne centre įsikūrusiems rajonams. Šiandien istorinio Trakų Vokės dvaro teritorijoje surengtas jau septintasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas – šįkart su Panerių seniūnijos gyventojais. Anot sostinės mero, tokie susitikimai su vietos bendruomenėmis padeda suprasti realias seniūnijų gyventojų problemas ir planuoti būsimus darbus.

„Panerių seniūnija yra labai savita – pagal teritoriją yra pati didžiausia, o pagal gyventojų skaičių – pati mažiausia. Džiugu, kad čia yra toks kultūrinis objektas kaip Trakų Vokės dvaro sodyba, savivaldybė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad ši sodyba ir jos parkas būtų atnaujinti bei sutvarkyti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Susitikimo metu buvo gvildenamos ir seniūnijos problemos, gyventojai sostinės merui uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė savo pasiūlymus. Vilniaus meras patikino, kad gatvės, kuriose yra intensyvesnis eismas, jomis važinėja viešasis transportas, bus sutvarkytos, įrengti šaligatviai, sutvarkytos viešojo transporto stoteles, gatvių apšvietimas.


Galimybė pasinaudoti parama
„Problemos, kamuojančios bendrijas, yra labai panašios visur, pačias opiausias mes imsimės spręsti, o gyventojus noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama, kai pusė lėšų kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros darbams atlikti savivaldybė apmoka pusė sumos“, – sakė sostinės meras, pridurdamas, kad vadinamoji 50 ir 50 parama galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padėtų atsinaujinti seniūnijos aplinkai.

Plėtros klausimais gyventojai galės konsultuotis su architektais
Nuo šiol visos sostinės seniūnijos turės sau priskirtą architektą: taip gyventojai galės aktyviau įsitraukti į savo gyvenamojo rajono problemų sprendimą, turės galimybę spręsti įvairius su rajono teritorijos plėtra ir infrastruktūros gerinimu susijusius klausimus. Panerių seniūnijos gyventojai šiais klausimais galės konsultuotis su miesto plėtros specialistu Rimantu Mockumi, kuris savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Klientų aptarnavimo skyriuje 1-ame aukšte, 24 ir 25 darbo vietos, priešais Vilniaus jaunimo informacijos centrą) konsultuos kiekvieną penktadienį nuo 9 val. iki 12 val.


Trakų Vokės dvaro sodybos ir parko sutvarkymas
Panerių seniūnija gali didžiuotis savo Trakų Vokės dvaru, istoriniu architektūros paminklu. Šiuo metu SĮ „Vilniaus planas“ rengia  Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkybos projektinius pasiūlymus. Trakų Vokės dvaro sodybos parko teritorijos tvarkymui planuojama numatyti iki 913 655,85 Eur ES Sanglaudos fondų lėšų. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicinis projektas.

Planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus
Šįmet Panerių seniūnijoje planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus J. Tiškevičiaus, Trampolio ir Juodšilių gatvėse. Iš viso bus atnaujintas 1 km. 230 kv. m. kelio ruožas. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.


Dviračių takas su Lazdynais
Dar šiemet iš Gariūnų į Lazdynus bus galima saugiai nuvažiuoti ir dviračiu – čia planuojama nutiesti naują 1 km. dviračių taką. Šiuo taku ateityje bus galima pasiekti ir Trakus.

Tai – jau septintasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai ragina vis daugiau dėmesio skirti ne centre įsikūrusiems rajonams, jų gyventojams. Klausiama gyventojų nuomonės, bendruomenės kviečiamos susiburti, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti savo seniūnijų gyvenime.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sostinė iki 20 proc. padidino vilniečių medikų atlyginimus (2)
Vilnius vienintelis Lietuvoje imasi skatinti medikus pasilikti dirbti namuose ir neišvykti svetur – skyrė papildomų savivaldybės biudžeto lėšų Vilniuje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir kartu su jais dirbančių slaugytojų atlyginimams didinti.
Sostinės medikams – mero R. Šimašiaus padėkos ir didėsiantys atlyginimai
Pasaulinę sveikatos dieną sostinės Rotušėje išdalyti tradiciniai „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai.
Sostinės švietimo įstaigos atsinaujina – darbams skiriama daugiau nei 16 mln. eurų (6)
Dalis Vilniaus mokyklų jau kitus mokslo metus galės pradėti atsinaujinusios ir kur kas modernesnės – sostinės savivaldybė 2018 m. investicinėje programoje numato skirti daugiau nei 16 mln. eur. naujų švietimo įstaigų statybai bei atnaujinimui.
Atvira ir greita sostinė: seniūnai su vilniečiais bendrauja ir feisbuke!
Sostinės seniūnijos tapo dar artimesnės vilniečiams – dvidešimt vienas virtualus seniūnijų priimamasis įsikūrė socialiniame tinkle „Facebook“, kur vilniečiai betarpiškai bendrauja su savo seniūnais, pirmieji susižino savo rajono naujienas, gauna atsakymus į užduotus klausimus.
Kanuose pasirašytas memorandumas dėl naujo rekreacijos parko Vilniuje (3)
Vakar didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasirašė susitarimo memorandumą su tarptautinio nekilnojamojo turto holdingo „Vastint Holding B.V.“ tarybos nariu Steen Sodemann bei grupei Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Vastint Lithuania“ direktoriumi Kęstučiu Vedeckiu.
Vilniaus triumfas Kanuose: atsiėmėm Europos ateities miesto apdovanojimą! (2)
Šiandien didžiausioje pasaulio nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM 2018” Kanuose, vykusiuose apdovanojimuose, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atsiėmė Vilniaus miestui skirtus apdovanojimus.
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Vienuolikai sostinės moksleivių šimtmečio kovo 11-oji išties ypatinga ir įsimintina – Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimus daugiausiai pasiekusiems sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse.
Vilnius sieks įamžinti iškilius rusų demokratus
Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien priėmė sostinėje besilankančius žymius Rusijos demokratus.
Vilniuje mažėja savižudybių – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai
Šiandien Vilniaus Tarybos nariai patvirtino atnaujintą savižudybių prevencijos planą iki 2019 metų – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai gerinti.
„Financial Times“: Vilnius – ateities miestų trejetuke
Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.
Atgal
Patogus Vilnius: tiesiama 20 km naujų šaligatvių, dar 16 km remontuojami

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277