Radote klaidą svetainėje?
2017-07-26
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0010265728
Mero pavedimai
0000362594
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus meras susitiko su Panerių seniūnijos gyventojais


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vietos bendruomenių metais Vilnius atsigręžia į seniūnijas – vis daugiau dėmesio skiriama ne centre įsikūrusiems rajonams. Šiandien istorinio Trakų Vokės dvaro teritorijoje surengtas jau septintasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas – šįkart su Panerių seniūnijos gyventojais. Anot sostinės mero, tokie susitikimai su vietos bendruomenėmis padeda suprasti realias seniūnijų gyventojų problemas ir planuoti būsimus darbus.

„Panerių seniūnija yra labai savita – pagal teritoriją yra pati didžiausia, o pagal gyventojų skaičių – pati mažiausia. Džiugu, kad čia yra toks kultūrinis objektas kaip Trakų Vokės dvaro sodyba, savivaldybė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad ši sodyba ir jos parkas būtų atnaujinti bei sutvarkyti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Susitikimo metu buvo gvildenamos ir seniūnijos problemos, gyventojai sostinės merui uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė savo pasiūlymus. Vilniaus meras patikino, kad gatvės, kuriose yra intensyvesnis eismas, jomis važinėja viešasis transportas, bus sutvarkytos, įrengti šaligatviai, sutvarkytos viešojo transporto stoteles, gatvių apšvietimas.


Galimybė pasinaudoti parama
„Problemos, kamuojančios bendrijas, yra labai panašios visur, pačias opiausias mes imsimės spręsti, o gyventojus noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama, kai pusė lėšų kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros darbams atlikti savivaldybė apmoka pusė sumos“, – sakė sostinės meras, pridurdamas, kad vadinamoji 50 ir 50 parama galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padėtų atsinaujinti seniūnijos aplinkai.

Plėtros klausimais gyventojai galės konsultuotis su architektais
Nuo šiol visos sostinės seniūnijos turės sau priskirtą architektą: taip gyventojai galės aktyviau įsitraukti į savo gyvenamojo rajono problemų sprendimą, turės galimybę spręsti įvairius su rajono teritorijos plėtra ir infrastruktūros gerinimu susijusius klausimus. Panerių seniūnijos gyventojai šiais klausimais galės konsultuotis su miesto plėtros specialistu Rimantu Mockumi, kuris savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Klientų aptarnavimo skyriuje 1-ame aukšte, 24 ir 25 darbo vietos, priešais Vilniaus jaunimo informacijos centrą) konsultuos kiekvieną penktadienį nuo 9 val. iki 12 val.


Trakų Vokės dvaro sodybos ir parko sutvarkymas
Panerių seniūnija gali didžiuotis savo Trakų Vokės dvaru, istoriniu architektūros paminklu. Šiuo metu SĮ „Vilniaus planas“ rengia  Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkybos projektinius pasiūlymus. Trakų Vokės dvaro sodybos parko teritorijos tvarkymui planuojama numatyti iki 913 655,85 Eur ES Sanglaudos fondų lėšų. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicinis projektas.

Planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus
Šįmet Panerių seniūnijoje planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus J. Tiškevičiaus, Trampolio ir Juodšilių gatvėse. Iš viso bus atnaujintas 1 km. 230 kv. m. kelio ruožas. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.


Dviračių takas su Lazdynais
Dar šiemet iš Gariūnų į Lazdynus bus galima saugiai nuvažiuoti ir dviračiu – čia planuojama nutiesti naują 1 km. dviračių taką. Šiuo taku ateityje bus galima pasiekti ir Trakus.

Tai – jau septintasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai ragina vis daugiau dėmesio skirti ne centre įsikūrusiems rajonams, jų gyventojams. Klausiama gyventojų nuomonės, bendruomenės kviečiamos susiburti, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti savo seniūnijų gyvenime.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniaus meras abiturientus pakvietė studijuoti Vilniuje – kiekvienam parašė po laišką
Vilniaus meras Remigijus Šimašius parašė laiškus kiekvienam sostinės abiturientui, sveikindamas su vienu pirmųjų didžiausių iššūkių ir kviesdamas įgyvendinti savo idėjas Vilniuje
Daugiau kaip 4 tūkst. sostinės daugiabučių gyventojai patys pasirinks namo administratorių (6)
Metų pabaigoje gyventojai turės patys pasirinkti naujus administratorius. Savivaldybė jau rugpjūčio mėnesį pradės organizuoti daugiabučio namo administratoriaus rinkimus.
Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu (1)
Prieš 10 metų parengto miesto Bendrojo plano kai kurios nuostatos jau atgyveno, kviečiame vilniečius susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcija ir kartu kurti ateities miestą
Sekdami Vilniaus pavyzdžiu, Lietuvos miestai atvers gyventojams duomenis (1)
Greitas ir atviras Vilnius išmaniais sprendimais įkvepia ir kitas Lietuvos savivaldybes – Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų savivaldybės pasinaudos gerąja Vilniaus patirtimi sėkmingai atveriant duomenis
Vilnius švenčia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną: Rasose atkurtas paminklas garsiam Lietuvos knygnešiui
Pakvietėme vilniečius prie ką tik restauruoto koplytstulpio garsiam Lietuvos knygnešiui Mečislovui Davainiui-Silvestraičiui. Rasų kapinėse minim Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Mėgstamiausias vilniečių parkas atsinaujina ir kviečia – PaVINGiuojam! (2)
Vilniečių pamėgtas Vingis iš miško virsta tikru miestietišku parku
Dviratininkų patogumui – išsamus Vilniaus dviračių takų žemėlapis
Vilnius tampa dar patogesnis ir draugiškesnis dviračių entuziastams – išleistas išsamus Vilniaus dviračių takų žemėlapis, kuriame galima rasti visą svarbią informaciją apie esamą dviračių infrastruktūrą ir maršrutus, lankytinus Vilniaus objektus. Nemokamai žemėlapį ir atviruką su miesto mero sveikinimu gaus dviračius sostinėje įsigiję vilniečiai.
Penktame dviračių sezone Vilniuje laukiama milijoninės kelionės (1)
Balandžio 1 d. Vilniuje pradedamas penktasis dviračių sezonas. Dviračių sistemą „Cyclocity Vilnius“ įdiegusi ir administruojanti lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“ miesto gyventojams ir svečiams suteikia galimybę naudotis dviračiais dviem savaitėmis anksčiau.
Vilniaus meras: Joachimo Lelevelio mokykla taps ilgąja gimnazija
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Valdas Benkunskas susitiko su Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos tarybos atstovais, mokyklos vadovybe ir mokytojais.
Nauji vėjai išjudino sostinę – atidarytas 22-asis „Kino pavasaris“
Didžiausias Lietuvoje kino festivalis iškilminga ceremonija pradėjo dviejų savaičių kino šventę penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Atidaryme sostinės Filharmonijoje pasirodė ir ką tik Lietuvos atstovais „Eurovizijoje“ Kijeve tapusi grupė „Fusedmarc“. Kino mylėtojus jau su 22-uoju Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“ pasveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.
Atgal
Vilniuje pradedama rekonstruoti viena ilgiausių – Geležinio Vilko – gatvė

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112