Radote klaidą svetainėje?
2017-11-23
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012092916
Mero pavedimai
0000427599
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus meras susitiko su Panerių seniūnijos gyventojais


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vietos bendruomenių metais Vilnius atsigręžia į seniūnijas – vis daugiau dėmesio skiriama ne centre įsikūrusiems rajonams. Šiandien istorinio Trakų Vokės dvaro teritorijoje surengtas jau septintasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas – šįkart su Panerių seniūnijos gyventojais. Anot sostinės mero, tokie susitikimai su vietos bendruomenėmis padeda suprasti realias seniūnijų gyventojų problemas ir planuoti būsimus darbus.

„Panerių seniūnija yra labai savita – pagal teritoriją yra pati didžiausia, o pagal gyventojų skaičių – pati mažiausia. Džiugu, kad čia yra toks kultūrinis objektas kaip Trakų Vokės dvaro sodyba, savivaldybė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad ši sodyba ir jos parkas būtų atnaujinti bei sutvarkyti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Susitikimo metu buvo gvildenamos ir seniūnijos problemos, gyventojai sostinės merui uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė savo pasiūlymus. Vilniaus meras patikino, kad gatvės, kuriose yra intensyvesnis eismas, jomis važinėja viešasis transportas, bus sutvarkytos, įrengti šaligatviai, sutvarkytos viešojo transporto stoteles, gatvių apšvietimas.


Galimybė pasinaudoti parama
„Problemos, kamuojančios bendrijas, yra labai panašios visur, pačias opiausias mes imsimės spręsti, o gyventojus noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama, kai pusė lėšų kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros darbams atlikti savivaldybė apmoka pusė sumos“, – sakė sostinės meras, pridurdamas, kad vadinamoji 50 ir 50 parama galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padėtų atsinaujinti seniūnijos aplinkai.

Plėtros klausimais gyventojai galės konsultuotis su architektais
Nuo šiol visos sostinės seniūnijos turės sau priskirtą architektą: taip gyventojai galės aktyviau įsitraukti į savo gyvenamojo rajono problemų sprendimą, turės galimybę spręsti įvairius su rajono teritorijos plėtra ir infrastruktūros gerinimu susijusius klausimus. Panerių seniūnijos gyventojai šiais klausimais galės konsultuotis su miesto plėtros specialistu Rimantu Mockumi, kuris savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Klientų aptarnavimo skyriuje 1-ame aukšte, 24 ir 25 darbo vietos, priešais Vilniaus jaunimo informacijos centrą) konsultuos kiekvieną penktadienį nuo 9 val. iki 12 val.


Trakų Vokės dvaro sodybos ir parko sutvarkymas
Panerių seniūnija gali didžiuotis savo Trakų Vokės dvaru, istoriniu architektūros paminklu. Šiuo metu SĮ „Vilniaus planas“ rengia  Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkybos projektinius pasiūlymus. Trakų Vokės dvaro sodybos parko teritorijos tvarkymui planuojama numatyti iki 913 655,85 Eur ES Sanglaudos fondų lėšų. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicinis projektas.

Planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus
Šįmet Panerių seniūnijoje planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus J. Tiškevičiaus, Trampolio ir Juodšilių gatvėse. Iš viso bus atnaujintas 1 km. 230 kv. m. kelio ruožas. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.


Dviračių takas su Lazdynais
Dar šiemet iš Gariūnų į Lazdynus bus galima saugiai nuvažiuoti ir dviračiu – čia planuojama nutiesti naują 1 km. dviračių taką. Šiuo taku ateityje bus galima pasiekti ir Trakus.

Tai – jau septintasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai ragina vis daugiau dėmesio skirti ne centre įsikūrusiems rajonams, jų gyventojams. Klausiama gyventojų nuomonės, bendruomenės kviečiamos susiburti, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti savo seniūnijų gyvenime.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sostinės savivaldybė kviečia menininkus kurti Vilnių – skirs pusę milijono
Sostinei bei jos viešosioms erdvėms neabejingi menininkai norintys, kad Vilnius pasipuoštų unikaliais meniniais projektais nuo šiandien gali prisidėti prie miesto gražinimo.
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Vilniaus TE-3 jėgainė perduota „Lietuvos energijai“ (1)
Valstybės valdoma energetikos bendrovė „Lietuvos energija“ ir „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) šiandien pasirašė Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) pardavimo sutartį.
Vilniaus mokytojams – šventinis koncertas ir metų mokytojų apdovanojimai (1)
Tarptautinės mokytojų dienos proga Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė sostinės mokytojus į šventinį koncertą „Siemens“ arenoje ir apdovanojo metų geriausiuosius.
Savivaldybėje – iš paukščio skrydžio įamžinta sostinė
Šiandien sostinės savivaldybėje atidaryta ypatinga fotografijų paroda „Vilnius ViršVisko“, kurioje apsilankę gyventojai bei miesto svečiai gali pasigrožėti iš paukščio skrydžio užfiksuotomis gražiausiomis Vilniaus miesto bei apylinkių vietomis.
Meras Rygoje su kitais ES sostinių vadovais diskutuoja apie Europos ateitį
Vilniaus meras Remigijus Šimašius dalyvauja kasmetiniame Europos sostinių vadovų susitikime Rygoje. Į susitikimą Latvijos sostinėje atvyko daugiau kaip 19-os Europos Sąjungos šalių sostinių vadovai arba jų atstovai
Vilnius sveikina Donatą Katkų – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovui 75-eri!
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasveikino visų mylimą profesorių, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovą Donatą Katkų, rytoj švęsiantį 75-erių metų jubiliejų!
Japonijos finansų inovacijų bendrovė „The NEM.io Foundation“ tapo pagrindine Vilniaus „Lietuvos ryto“ rėmėja (1)
Paaiškėjo, kas tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ generaliniu rėmėju – Japonijos bendrovė „The NEM.io Foundation”. Įmonė sostinės klubui skirs daugiau nei 500 tūkst. eurų paramos.
Kviečiame susipažinti su savivaldybės kontroliuojamų įmonių ataskaita
Galime pasidžiaugti tikrai įspūdingais įmonių veiklos rezultatais: nuostolingos įmonės nustojo būti našta ir uždirba lėšas vilniečių poreikiams tenkinti, mažinami paslaugų įkainiai, plečiamos darbų apimtys, sumažėjo veiklos sąnaudos.
Pėstiesiems draugiškoje A. Savičiaus gatvėje savaitgalį bus ribojamas transporto eismas (5)
Nauju traukos centru ir „gyvąja“ gatve po rekonstrukcijos praminta A. Savičiaus gatvė savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems.
Atgal
Moderniai apšviečiami Vingio parko takai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112