2014 m. balandžio 20 d. sekmadienis 6:10
Paieška
Lietuviškai English
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems
Ekonomika
Miesto ūkis
Transportas
Švietimas
Socialiniai reikalai
Sveikata
Aplinkosauga
Kultūra ir sportas
Jaunimas
Vaizdo naujienos
Kitos naujienos
Statistika
Aptarnauta interesantų
0004709352
Mero pavedimai
0000007499
Suteikta e. paslaugų
0000033642

Pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galios keliuose mikrorajono darželiuose


BFL nuotr.

Iki šiol galiojusi tvarka, pagal kurią pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galiojusi dažniausiai viename-dviejuose konkrečiam adresui priskirtuose darželiuose pakeista patogesne ir paprastesne – pirmumas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą galios daugelyje mikrorajono darželių. Sostinės taryba patvirtino miesto mikrorajonų ir jiems priskiriamų darželių sąrašą.

Pavyzdžiui, anksčiau visi, deklaravę gyvenamąją vietą Gabijos gatvėje, galėjo pirmumo teise pasinaudoti tik lopšelyje-darželyje „Gabijėlė“ (lietuvių kalba) bei „Vėjelis“ (lietuvių, lenkų ir rusų kalbos). Pagal naująją tvarką, Pašilaičiuose esančios Gabijos gatvės gyventojams pirmumo teisė galios dar 7 Pašilaičiuose ir Viršuliškėse įsikūrusiuose darželiuose.

Naujas teritorinis priskyrimas įsigalioja nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, tad šiuo metu formuojamoms ir rugsėjo 1 pradėsiančioms veikti grupėms šis priskyrimas negalios.

Vilniaus savivaldybė birželį taip pat patvirtino naująją priėmimo į miesto darželius tvarką, pagal kurią priimant į darželius pildomas tik vienas prašymas ir taip įgyvendinta centralizuoto priėmimo sistema. Prašyme galima nurodyti iki 5 pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.

Darželių eilės bus sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis.

Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.

Prašymai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra priimami Vilniaus savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), nuo rugpjūčio 1 dienos prašymą į darželį bus galima pateikti internetu.

Šiuo metu sostinės darželiuose baigiamos formuoti grupės, duomenys įvedami į naująją sistemą. Rugpjūčio 10 dieną bus paskelbtos laisvos vietos naujai formuojamose grupėse ir bus galima pateikti prašymą į šias vietas.

Prašymai į kiekvienų metų rugsėjį formuojamas grupes priimami nuo tų metų sausio 1 iki birželio 1 dienos. Pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas darželį pradėtų lankyti 2013 metų rugsėjį, jie prašymą galės pateikti nuo 2013 metų sausio iki birželio. Į laisvas vietas prašymai priimami nuolat.

Jau pateikę prašymus tėvai, norintys, kad jų vaikai pradėtų lankyti darželį nuo 2013 ir vėlesnių metų, nuo kitų metų sausio turės atnaujinti savo prašymą ir surašyti pageidaujamus lankyti darželius prioriteto tvarka. Prašymo nepateikę tėvai galės jį užpildyti nuo kitų metų sausio.

Darželių teritorinio susiskirstymą galite rasti čia (.pdf, 78.5 kb).

 

Anton Nikitin, el. p. vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Taip pat skaitykite:
Priekaištai dėl maisto sostinės darželiuose – bandymai daryti įtaką konkursui
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad kiekvienas darželis per metus patikrinamas 2 kartus. Jeigu gaunami tėvų skundai, iš karto atliekami neeiliniai patikrinimai.
Apklausoje dėl strigusios registracijos į darželius beveik 66 proc. tėvų pateikė savo siūlymus bei patarimus
2014 metams į darželius jau užregistruota apie 7000 vaikų, tai yra 93 proc., iš jų – apie 90 proc. internetu. Dėl pirmosiomis registracijos dienomis iškilusių nesklandumų, Vilniaus meras Artūras Zuokas išsiuntė laiškus problemų turėjusiems tėvams, apgailestaudamas dėl techninių nesklandumų ir prašydamas pagalbos bei patarimo, kokias nuobaudas pritaikyti specialistams, nesugebėjusiems užtikrinti sklandžios registracijos.
Per 2 dienas savivaldybė į darželius užregistravo beveik 80 proc. vaikų
Per dvi dienas Vilniaus miesto savivaldybė į darželius užregistravo beveik 80 proc. vaikų, tai yra 5611 žmonių užregistravo savo vaikus į darželius 2014 metais, iš jų daugiau nei 96 proc. internetu. 421 vaikas užregistruotas savivaldybėje, kuomet savivaldybės specialistai padėjo užpildyti prašymą internetu ar raštu. Palyginimui, 2013 metais užsiregistravusių į darželius buvo 7590.
Po mero susitikimo su tėvų atstovais dėl darželių – pradeda veikti bendra tėvų ir savivaldybės atstovų darbo grupė
Vilniaus savivaldybėje pradeda dirbti miesto darželių klausimui skirta bendra tėvų ir savivaldybės atstovų darbo grupė.
Priėmimas į sostinės darželius: iki metų pabaigos planuojama vietų trūkumą sumažinti 70 proc.
Planuojama, kad įsteigus kelias naujas grupes, taip pat steigiant mišrias grupes ir laikinai į grupes priimant 3 vaikais daugiau, šiemet vietų deficitas sostinėje sumažės apie 70 proc.
Sostinės „Mažojo Trinapolio“ darželyje atidarytos naujos grupės, darželį nuo šiol lankys 80 daugiau vaikų
Netoli Verkių parko esantį darželį „Mažasis Trinapolis“ nuo šiandien gali lankyti 165 vaikai. Šią savaitę atidarytos keturios naujos grupės arba 80 vietų, iš kurių užpildyta tik apie 40, todėl dar 40 tėvų gali registruoti vaikus į šį darželį.
Savivaldybė skyrė patalpas darželiui įsteigti: Žolyno gatvėje įsikurs integruotas darželis, kurį dar šiemet lankys iki 70 vaikų
Vilniaus savivaldybės taryba nusprendė skirti Žolyno gatvėje esančias patalpas Žmonių su dauno sindromu ir jų globėjų asociacijai, kuri ten įsteigtų darželį-pradinę mokyklą. Planuojama, kad darželis-mokykla dar šiemet priims apie 50-70 vaikų.
Atgal

 

Vaizdo naujienos

Vilniuje dalijamos nemokamos kompostavimo dėžės

Pradėta Kalvarijų turgaus rekonstrukcija

Renginių kalendorius
P A T K Pn. Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Balandis
    2014     


Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis numeris 1664
piktnaudžiavimai soc.parama (8 5) 211 2040

Vilniaus miesto savivaldybės
administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas 188710061
PVM kodas LT887100610
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridiniu asmenų registre
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
el. p. e.vicemeras@vilnius.lt
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui
Vilniaus miesto savivaldybės administracija naudojasi fiksuotu „CSC Telecom“ ryšiu

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija
Privatumo politika