2018-02-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

5000 moksleivių pamatys spektaklį apie Vilnių – „Žalia gyva“


nuotr. Sauliaus Žiūros

Artėjant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, sostinės savivaldybėje vaikai buvo pakviesti į  nemokamą spektaklį „Žalia gyva“. Tai vienas iš valstybės šimtmečio Vilniuje renginių akcentų. Nemokamai spektaklis sostinės vaikams bus parodytas 46 kartus.  Spektakliai pradinukams bus rodomi tiek mokyklose, tiek savivaldybėje ir juose apsilankys apie 5000 moksleivių. 

Spektaklis vaikams „Žalia gyva“ sukurtas pagal tikras Vilniaus istorijas:  jame žaismingai ir interaktyviai pasakojama Vilniaus bei visos Lietuvos istorija – nuo kunigaikščio Gedimino laikų. Pradinių klasių moksleiviams kūrybiškai ir įdomiai papasakojamos skirtingų tautybių mažųjų vilniečių gyvenimo akimirkos, svarbiausi istoriniai įvykiai.

„Sveikinu ir džiaugiuosi, kad šiandien galėsite pasižiūrėti spektaklį, kurį Vilniaus vaikai galės pamatyti daugiau negu keturiasdešimt kartų: visus šiuos metus kalbėsime apie tai, kaip Lietuva iš naujo atkūrė savo nepriklausomybę, kas buvo nuveikta per šimtą metų. Apie tai galėsite išgirsti ne tik jūs, bet ir daug jūsų draugų. Tegul ši žinia sklinda per Vilnių!”  – sveikindamas apie tris dešimtis „Vilnios“ pagrindinės mokyklos pradinukų kalbėjo savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

Spektaklį vaikams  sukūrė„Teatriukas”. Inscenizacijos autorė ir režisierė –  Agnė Sunklodaitė, kompozitorius –  Žilvinas Ramanauskas. Vaidina: Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas. Spektaklio pastatymą parėmė Lietuvos kultūros taryba.
2016 m. Varėnoje vykusiame VII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šis spektaklis buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Šešiose sostinės mokyklose – inovacijų ir kūrybinių dirbtuvių erdvės
Vilniaus Žemynos progimnazija šiandien gali didžiuotis tapusi pirmąją sostinės mokymosi įstaiga, kurioje duris atvėrė FAB LAB dirbtuvės.
Vilniaus mokytojams – šventinis koncertas ir metų mokytojų apdovanojimai (1)
Tarptautinės mokytojų dienos proga Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė sostinės mokytojus į šventinį koncertą „Siemens“ arenoje ir apdovanojo metų geriausiuosius.
Jaunimas kviečiamas kurti Vilniui
Vilniaus Antakalnio atvirame jaunimo centre vyko išplėstinis jaunimo reikalų tarybos posėdis.
Sostinės Savivaldybė leis gimnazijoms pačioms spręsti, kada pradėti pamokas
Sostinėje atšaukiamas privalomas mokslo įstaigų darbo pradžios laikas nuo 9.00 val. Prieš metus 17 Vilniaus miesto gimnazijų sostinės savivaldybės buvo įpareigotos pamokas pavėlinti ir pradėti nuo 9.00 val.
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška