Radote klaidą svetainėje?
2017-09-26
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0011219264
Mero pavedimai
0000396367
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniečiai tampa savo namų šeimininkais – patys pasirinks namo administratorių


nuotr. Sauliaus Žiūros

Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių. 

„Vilniečiai pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs, kas prižiūrės jų daugiabučius namus. Gyventojai galės rinktis iš beveik 40 pretendentų susipažinę su kiekvieno įkainiais, patirtimi ir nuspręs, kuris jiems tinkamiausias. Labai raginu gyventojus balsuoti ir būti atsakingais savo namų šeimininkais“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Savivaldybė daugiabučių namų administratorių paskyrimą organizuoja vadovaudamasi LR Civilinio kodekso 4.84  straipsniu Vyriausybės nustatyta tvarka.

Rugsėjo mėnesį administratorių pasirinkimas pirmiausia prasidės Senamiesčio daugiabučiuose, vėliau balsavimai vyks visose Vilniaus seniūnijose palaipsniui. Planuojama, kad daugiau kaip 4 tūkstančių daugiabučių rinkimai sostinėje baigsis 2019 m. pradžioje. Apie balsavimą namo gyventojai sužinos skelbimų lentose ir gavę pranešimus į pašto dėžutes.

Vilniuje yra 4 044 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais. Visų šių namų patalpų savininkai (134 839 asmenys) gaus balsavimo biuletenius į pašto dėžutes. Gavę balsavimo biuletenius ir informaciją apie pasirinkimo tvarką, gyventojai  turės nuspręsti, kurį administratorių renkasi, ir užpildyti balsavimo biuletenį. Balsavimo biuletenius seniūnijai bus galima grąžinti elektroniniu būdu, įmesti į balsadėžę savo seniūnijoje ar atnešti į Vilniaus miesto savivaldybę.


Namo administratoriumi bus paskirta įmonė, kuri surinks daugiausia namo butų ir kitų patalpų savininkų balsų, tačiau jeigu pirmame balsavime dalyvaus mažiau nei 50 proc. namo gyventojų – bus skelbiamas pakartotinis balsavimas. Pakartotinis balsavimas bus laikomas įvykusiu, kai jame dalyvaus daugiau kaip ketvirtis gyventojų. Jeigu ir pakartotinis balsavimas raštu neįvyks – administratorių savo nuožiūra paskirs savivaldybė atsižvelgdama į įmonės paslaugų įkainius, administravimo patirtį ir pasirengimą teikti paslaugas. Daugiabučių namų  administratoriai bus paskirti penkeriems metams.

Sostinės daugiabučių gyventojai interaktyviame žemėlapyje  gali rasti visą reikiamą informaciją  apie daugiabučius namus, jų valdytojus, šildymo duomenis, namo priežiūros tarifus, gali palyginti –  kiek kainuoja namo priežiūra jų ir kaimyniniuose namuose, kiek ji kainuoja kituose rajonuose, kas yra namo administratorius ar bendrijos pirmininkas.

Primename, kad daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą – steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį.  Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas – teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt).

Pranešame, kad Vilniaus savivaldybės darbuotojai po butus nevaikšto ir patalpų savininkų neagituoja pasirinkti konkretaus administratoriaus. Jeigu susidursite su tokia situacija – nedelsdami praneškite savivaldybei e. paštu e.vicemeras@vilnius.lt.

Vilniaus miesto savivaldybė jau kreipėsi į Prokuratūrą, kad administratorių rinkimų procedūros vyktų sklandžiai ir sąžiningai, todėl bet koks dokumentų klastojimas bus baudžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

Norite pakeisti namo administratorių ar įsteigti bendriją? Spauskite ČIA.

VILNIAUS MIESTO DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ ADMINISTRATORIAI  (dokumentas atsisiųsti)

Pretendentai, galintys tapti Jūsų namo administratoriumiRinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Dėl daugiabučių namų Žemaitės g. 11 ir Šaltkalvių g. 66 administratoriaus skyrimo
Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija organizavo daugiabučių namų Žemaitės g. 11 ir Šaltkalvių g. 66 bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo procedūras.
Daugiabučio namo Elnių g. 20 butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolas
dokumentas atsisiųsti
Daugiabučio namo Rinktinės g. 26 butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolas
dokumentas atsisiųsti
Daugiabučio namo Krivių g. 5 (unikalus Nr. 4000-0199-4585) butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolas
dokumentas atsisiųsti
Daugiabučio namo Krivių g. 5 (unikalus Nr. 4000-0445-2124) butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolas
dokumentas atsisiųsti
Daugiabučio namo Krivių g. 5 (unikalus Nr. 4000-0445-2168) butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolas
dokumentas atsisiųsti
Dėl balsavimo raštu, pasirenkant daugiabučių namų Subačiaus 6, Subačiaus 8, Subačiaus 10, Šiltadaržio 2, Pilies g. 38, Polocko g. 4, Polocko g. 13, Polocko g. 20, Sodų g. 11, Stiklių g. 5, Subačiaus g. 6, Pylimo g. 38, Pilies g. 38, Pilies g.
Pranešame, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija nuo 2017-09-22 iki 2017-10-12 organizuoja balsavimą raštu dėl daugiabučių namų Subačiaus 6, Subačiaus 8, Subačiaus 10, Šiltadaržio 2, Pilies g. 38, Polocko g. 4, Polocko g. 13, Polocko g. 20, Sodų g. 11, Stiklių g. 5, Subačiaus g. 6, Pylimo g. 38, Pilies g. 38, Pilies g. 36, Pilies g. 12, Pilies g. 7, Baltasis skg. 3, Bazilijonų g. 6, Geležinkelio g. 3, Gėlių g. 3, Gėlių g. 7, Paupio g. 18, Šv. Stepono g. 28. Šv. Stepono g. 23, Šv. Stepono g. 20A, Užupio g. 27, V. Šopeno g. 1, Vokiečių g. 6, Didžioji g. 21 bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo.
Dėl informacijos pateikimo daugiabučio namo K. Ulvydo g. 7 butų ir kitų patalpų savininkams
Savivaldybės administracija neturi teisinio pagrindo poilsio paskirties pastato Kazio Ulvydo g. 7 valdymui skirti administratorių
Dėl balsavimo raštu, pasirenkant daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administratorius, organizavimo
Dėl balsavimo raštu, pasirenkant daugiabučių namų (esančių
Karaliaučiaus g. 7A, 9, 13A,
Vydūno g. 20,
Tolminkiemio g. 17, 19,
Rygos g. 36,
Kazio Ulvydo g. 7,
S. Žukausko g. 35,
Blindžių g. 5,
Apolinaro Juozo Povilaičio g. 3,
Lazdynų g. 28)
bendrojo naudojimo objektų administratorius, organizavimo.
Dėl balsavimo raštu, pasirenkant daugiabučio namo Karaliaučiaus g. 13 bendrojo naudojimo objektų administratorių, organizavimo
Pranešame, kad nuo 2017-09-08 iki 2017-09-29 organizuojamas balsavimas raštu dėl daugiabučio namo Karaliaučiaus g. 13 bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo.
Atgal
Pirmoji „Uperio“ kelionė per Nerį!

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112