Radote klaidą svetainėje?
2018-05-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014834332
Mero pavedimai
0000524620
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Moderni registracija į sostinės mokyklas – be naktinių eilių ir su interaktyviuoju žemėlapiu


Vilniaus savivaldybės taryba šiandien patvirtino naują interaktyvų mokyklų teritorijų žemėlapį. Jis sukurtas tam, kad sostinės tėvams būtų patogiau išsirinkti mokyklą: jame paprasta susirasti artimiausias mokyklas pagal savo gyvenamą vietą, kalbą, kuria norima mokytis ir klasę. Įvedus namų adresą, mokymo kalbą ir klasę, žemėlapis parodys tą mokyklą, į kurią registruotis suteikiamas prioritetas pagal gyvenamąją vietą.

Interaktyviame žemėlapyje kiekvienai iš 122 bendrojo ugdymo mokyklų priskirta konkreti teritorija, atsižvelgiant, kiek moksleivių gali priimti įstaiga, toje teritorijoje registruotų šešiamečių vaikų skaičių, susisiekimą su mokykla ir kitus svarbius veiksnius. Toks teritorinis suskirstymas galiojo ir ankstesniais metais, tik šias metais skiriasi jo pateikimo forma: vietoj gatvių ir namų numerių sąrašo, pateikiamos mokyklų teritorijų schemos.

Tokia sistema patogesnė, nes atsiradus naujoms gatvėms ar namams bus aišku, kurios mokyklos aptarnavimo teritorijai jie priklauso. Teritorijos mokykloms nustatytos įvertinus, kiek moksleivių gali priimti įstaiga, susisiekimą su mokykla ir kitus svarbius veiksnius. Pagrindinis žemėlapio tikslas ne tik nustatyti patogiai pasiekiamą mokyklą, bet ir šioje teritorijoje gyvenantiems vaikams suteikti pirmenybę patekti į tokią mokyklą.

Beveik visą mėnesį vilniečiai galėjo susipažinti su žemėlapio projektu, teikti savo siūlymus, kaip žemėlapį padaryti patogesnį – į didžiąją dalį siūlymų buvo atsižvelgta.

Šis žemėlapis – neatskiriama modernios registravimo į mokyklas sistemos dalis – jau nuo kovo 1 dienos vilniečiai prašymą lankyti mokyklą galės pateikti elektroniniu būdu, todėl jiems nebereikės būriuotis eilėse prie mokyklų. Prašymo priėmimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, o registracija į bendrojo ugdymo įstaigas vyks nuolat. Todėl tėvai kviečiami neskubėti ir kol kas ramiai išsinagrinėti interaktyvųjį žemėlapį

Primename, kad nuo kovo 1 dienos pateikdami prašymą elektroniniu būdu ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai galės nurodyti iki penkių įstaigų – mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją ir keturias kitas mokyklas, į kurias norėtų leisti savo vaiką.

Pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tie, kurie deklaravę savo gyvenamąją vietą mokyklai priskirtoje teritorijoje dvejus metus. Taip pat šis pirmumo kriterijus taikomas mokiniams, kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje įsigytame ar išsinuomotame būste, kuriame faktiškai gyvenama. Nuomos atveju nuomos sutartis turi būti užregistruota Registrų centre.

Tėvams, kurių vaikai pradės lankyti mokyklą jau šį rudenį, rekomenduojama prašymus pateikti dar iki gegužės 26 d. Užpildyti internetu prašymai bus automatiškai perduoti prašyme nurodytoms mokyklos ir mokinių priėmimą mokyklos toliau vykdys savarankiškai, kaip ir buvo iki šiol. Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje.

Tėvai, kurie neturi galimybės užpildyti prašymo elektroniniu būdu namuose, tai padaryti galės ir atvykę į mokyklą. Savivaldybės klientų aptarnavimo centre registracija nevyks. Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta pagal gyvenamąją vietą, priklausys nuo to, ar bus likusių laisvų vietų, priėmus prašymus iš tų, kuriems mokykla priskirta pagal teritoriją. Jei liks laisvų vietų, mokiniai bus priimti į norimą mokyklą.

Prašymus elektroniniu būdu turės pateikti būsimųjų pirmokų, taip pat keičiančių mokyklas arba atvykusių gyventi į sostinę vaikų tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą (penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klasę) toje pačioje mokykloje, kaip ir pagal dabar galiojančią tvarką, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus apie naują registracijos sistemą galima rasti čia: 


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Ką svarbu žinoti registruojantis į sostinės mokyklas (10)
Elektroninė registracija į sostinės mokyklas sėkmingai renka būsimus pirmokus ir gimnazistus į mokyklas.
Viskas apie registraciją į mokyklas – svietimas.vilnius.lt (25)
Siekdami, kad registracija į Vilniaus mokyklas nuo kovo 1 d. vyktų sklandžiai, kviečiame susipažinti su aktualia informacija.
Moksleivių tėvams prašymus į mokyklas rekomenduojama papildyti iki liepos 10 d. (1)
Liepos 18-25 dienomis tėvai gaus informaciją, į kurią mokyklą yra priimtas jų vaikas ir apsisprendę turės patvirtinti savo pasirinkimą.
Į mokyklas nuo rugsėjo ruošiasi 6464 pirmokai, neužsiregistravusius kviečiame suskubti iki gegužės 26 d. (1)
Primename, kad būsimų pirmokų tėvams prašymus, naudojantis šiemet pradėjusia veikti modernia registravimo į mokyklas sistema, rekomenduojama pateikti iki gegužės 26 dienos.
Registracija į sostinės mokyklas prasidėjo sėkmingai – pirmą dieną pateikta daugiau kaip 2700 prašymų (2)
Šiandien prasidėjusi registracija į sostinės mokyklas vyksta sėkmingai. Pateikta jau daugiau nei 2700 prašymų lankyti mokyklas – tai beveik trečdalis visų būsimų pirmokų. Šiais metais Vilniaus mokyklas pradės lankyti apie 7800 pirmokų.
Nuo kitų metų – dėmesys profilaktinėms higienos patikroms Vilniaus mokyklose
Sostinės savivaldybė visoms mokykloms pateikė rekomendacijas dėl efektyvesnės pedikuliozės (utėlėtumo) profilaktikos priežiūros nuo 2016 metų sausio 1 dienos.
Paskirtos 4 bazinės mokyklos, kuriose brandos egzaminus galės laikyti eksternai
Vilniaus savivaldybė informuoja kad iki 2015 m. kovo 3 d. dienos eksternai gali teikti prašymus mokyklų vadovams laikyti brandos egzaminus šiose keturiose bazinėse Vilniaus mokyklose:
Atgal
Festivalis PaVINGiuojam

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277