2018-01-16
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems 

Naujas šiuolaikiškas ir greitas viešasis transportas sostinėje – 150 autobusų jau rudenį


nuotr. Sauliaus Žiūros

Sostinės Taryba nusprendė atnaujinti Vilniaus viešojo transporto parką – dar šių metų rudenį „Vilniaus viešasis transportas“ lizingo būdu galės įsigyti 150 naujų – 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių autobusų. Finansavimo būdas buvo pasirinktas gavus nepriklausomų ekspertų vertinimą. Taip bus atnaujinta apie 40 proc. viso autobusų parko.

„Mano vizija – patogus, šiuolaikiškas ir greitas viešasis transportas. Viešojo transporto atnaujinimas yra vienas iš prioritetinių uždavinių. Esame paskelbę privataus vežėjo konkursą, o artimiausiu metu pirksime naujus, modernius autobusus“– sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Artimiausiu metu bus paskelbtas atviras tarptautinis konkursas, kurio rezultatai bus vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijus – lizingo kainą, autobusų degalų sąnaudas ir autobusų pristatymo terminus. Planuojamų įsigyti autobusų kaina paaiškės tik konkurso metu.

„Įsigijusi naujus autobusus ir troleibusus bendrovė galės gerokai sumažinti eksploatacijos sąnaudas, teikti inovatyvias, greitas ir kokybiškas paslaugas miestiečiams ir lygiomis sąlygomis konkuruoti su privačiais vežėjais Vilniaus miesto savivaldybės skelbiamuose maršrutų nuomos konkursuose”, – sakė „Vilniaus viešojo transporto” vadovas Gintaras Maželis.

Savivaldybė yra suplanavusi atnaujinti ne tik autobusų, bet ir troleibusų parką. Per ateinančius dvejus metus iš ES struktūrinių fondų lėšų ketinama įsigyti ir apie 40 troleibusų. „Vilniaus viešasis transportas“ šį pavasarį pateiks Savivaldybės tarybai patvirtintą priemonių planą, kaip užtikrins elektrinių transporto priemonių parko ir jo infrastruktūros atnaujinimą iki 2020 metų. Skaičiuojama, kad apie 40 troleibusų kainuos per 15 mln. 829 tūkst. Eur, iš kurių 13 mln. 455 tūkst. Eur ES investicijų lėšos, o 2 mln. 374 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšos, sudarančios 15 proc. projekto biudžeto. Mero Remigijaus Šimašiaus siūlymu, Taryba įpareigojo bendrovę „Vilniaus viešasis transportas“ per 2018-2020 metus sukaupti įmonės pertvarkos dėka ne mažiau kaip 2 mln. Eur lėšų papildomai įsigyti troleibusus.

„Vilniaus viešasis transportas” yra didžiausia Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė, kasdien pervežanti apie pusę milijono keleivių. Šiuo metu sostinės gatvėmis važiuoja 389 autobusai, kurių amžiaus vidurkis – 13,9 metų ir 252 troleibusai, kurių amžiaus vidurkis – 21,6 metų. Įmonėje dirba 2096 darbuotojų. Paskutinį kartą viešojo transporto parkas buvo atnaujintas 2004-2006 metais įsigijus 90 autobusų ir 45 troleibusus, o vėliau tik po septynerių metų kai įmonė nusipirko 58 autobusus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Per Kūčias dalis viešojo transporto važiuos ilgiau
Gruodžio 24 d. Vilniaus mieste ilgiau važiuos dalis viešojo transporto. Kasmet Kūčių vakarą Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyksta Piemenėlių mišios, kurioms pasibaigus SĮ „Susisiekimo paslaugos“ yra numačiusi papildomus reisus tam tikrais maršrutais.
Antrąją šv. Velykų dieną – autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio tvarkaraščius
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, jog balandžio 6 d. (pirmadienį) autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio tvarkaraščius.
Sausio 13-oji. Laisvės gynėjų dienos minėjimas
Viešojo transporto darbas švenčių metu, naujųjų metų naktį važiuos naktiniai autobusai (2)
SĮ “Susisiekimo paslaugos” informuoja, kad gruodžio mėn. 24, 25 ir 26 dienomis autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio tvarkaraščius, po Bernelių Šv. Mišių Vilniaus arkikatedroje kursuos renginių maršrutų , o Naujųjų metų naktį - naktinių maršrutų autobusai.
“Vilniaus viešasis transportas” pardavė 15 nebenaudojamų troleibusų
Įmonė “Vilniaus viešasis transportas” šiandien aukciono būdu pardavė 15 jau pusantrų metų nebenaudojamų troleibusų. Juos įsigijusi Ukrainos įmonė planuoja juos remontuoti.
Dėl Laisvės pr. ir Pilaitės pr. sankryžoje įvykusio eismo įvykio nevažiuoja dalis viešojo transporto
SĮ "Susisiekimo paslaugos" informuoja keleivius, kad dėl nuo benzinvežio atsikabinusios ir apvirtusios cisternos ir dėl to uždarytos dalies Laisvės prospekto bei Pilaitės prospekto bei šalia esančių gatvių sutriko viešojo transporto darbas.
Vilniaus meras sveikina prezidentę vetavus Metropoliteno įstatymą (1)
Vilniaus meras Artūras Zuokas sveikina, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Metropoliteno įstatymą ir jį grąžino Seimui svarstyti pakartotinai.
Praplatinus gatves, Vilniuje įrengta beveik 1,5 km naujų A juostų
Vilniuje, praplatinus gatves, įrengta beveik 1,5 km naujų A juostų. Jomis kas valandą keliauja daugiau nei keturi tūkstančiai viešojo transporto keleivių, važiuojantys septyniolika maršrutų: 1G, 5G, 10, 26, 34, 35, 36, 43, 46, 48, 49, 50, 66, 73, 75, 87 autobusų ir 10 troleibusų maršrutas.
Nuo pirmadienio Vilniaus viešasis transportas pradės dirbti pagal vasaros tvarkaraščius
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad nuo birželio 16 d., prasidėjus atostogų metui ir pasikeitus viešojo transporto keleivių srautams, kaip ir kasmet, keičiami visų autobusų ir troleibusų tvarkaraščiai.
Sekmadienį laikinai keičiama 88 maršruto autobusų trasa
Gegužės 11 dieną nuo 9.00 iki 15.30 val. dėl renginio „Sekmadienis-sporto diena”, keisis 88 maršruto autobusų trasa.
Atgal

Vilniaus meras

Remigijus Šimašius

„Įsiklausyk, argumentuok, veik!“
Gyvenimo aprašymas

meras@vilnius.lt
 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 188710061
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
El. paštas e.vicemeras@vilnius.lt
E. pristatymo dėžutės adresas – 188710061
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija 

Privatumo politika

Struktūra ir kontaktai

Kontaktų paieška