Radote klaidą svetainėje?
2018-05-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014834332
Mero pavedimai
0000524620
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Šiandien Grigiškėse rengiamos civilinės saugos pratybos


nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniečių saugumas – vienas iš svarbiausių savivaldybės uždavinių. Šiandien savivaldybės administracijos darbuotojams neįprasta diena – vyksta civilinės saugos pratybos, kurių tikslas įvertinti kaip savivaldybės administracijos darbuotojai yra pasirengę organizuoti Vilniaus miesto gyventojų ir svečių evakuaciją iš miesto galimos nelaimės atveju. Pratybų metu dirba už ekstremaliųjų situacijų likvidavimą atsakingi subjektai: gyventojų evakavimo ir priėmimo komisija, ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, vienas iš gyventojų surinkimų punktų, įkurtas Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijoje.

Šių mokymų esmė – įvertinti, ar esame pasiruošę masiniam gyventojų evakavimui, ar turime pakankamai žmogiškųjų ir materialinių resursų, ar pakankamai geras tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Tam savivaldybė dalyvauti pratybose pakvietė Vilniaus mieste veikiančių civilinės saugos sistemos pajėgų (Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM ir VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotis) atstovus. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ paprašyta pagalbos vykdant gyventojų (pratybų dalyvių) transportavimą į pagal pratybų scenarijų numatomą saugią teritoriją – Trakų rajono savivaldybę.

Malonu, kad evakuojamų gyventojų vaidmenį panoro išbandyti per 250 vilniečių, tarp kurių Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai, Lietuvos jaunųjų ungiagesių sąjungos nariai, bendruomenių atstovai, taip pat ir savivaldybės administracijos darbuotojai, kuriems suteikta proga įvertinti skubiai išvykstančių iš pavojingos teritorijos gyventojų poreikius ir savijautą.

Ką būtina žinoti realios evakuacijos atveju:
- informacija apie vykdomą evakuaciją būtų skelbiama visomis savivaldybės turimomis gyventojų perspėjimo ir informavimo priemonėmis:
Radijos stoties „Radiocentras“ transliuojamų programų metu;
Įjungiant garso sirenas;
Siunčiant trumpuosius pranešimus į mobiliuosius telefonus (gpis.vpgt.lt).
- gyventojai turėtų evakuotis savarankiškai savivaldybės nurodyta kryptimi arba atvykti į gyventojų surinkimo punktus, iš kurių jie būtų evakuojami centralizuotai. Informacija apie veikiančius surinkimo punktus taip pat būtų paviešinta visuomenės informavimo priemonių pagalba;
- išvykstant į saugią teritoriją reikėtų pasiimti savarbiausius daiktus (dokumentus, vaistus, ryšio priemones ir kt.)
- vykdyti evakuaciją organizuojančių savivaldybės darbuotojų ir jiems padedančių pareigūnų nurodymus, nes jų tikslas yra jums padėti.

Daugiau informacijos civilinės saugos klausimais Jums suteiks Savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Civilinės saugos skyriaus darbuotojai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Festivalis PaVINGiuojam

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277