Radote klaidą svetainėje?
2018-04-23
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014389264
Mero pavedimai
0000508990
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Baigtas antrasis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo etapas


nuotr. Sauliaus Žiūros

Baigtas antrasis sostinės autobusų parko atnaujinimo etapas. Jį, bendradarbiaudamas su savivaldybes įmone „Susisiekimo paslaugos“, įgyvendino Lietuvos ir Latvijos privačių vežėjų –  UAB „Transrevis“ ir „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS) – konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės viešojo transporto paslaugų konkursą. Nuo lapkričio 23 d. privatūs vežėjai aptarnauja visus sutartyje su Vilniaus miestu numatytus 18 privežamųjų maršrutų, kuriais kursuoja 52 nauji „Isuzu Citibus“ autobusai.

Kaip numatyta 7 metų trukmės sutartyje su Vilniaus savivaldybe, privačių vežėjų konsorciumo pristatyti nauji autobusai pakeitė šeštadalį, arba daugiau nei 15 proc., Vilniaus viešojo autobusų parko.

„Džiaugiamės, kad didžiausias Vilniaus istorijoje viešojo transporto atnaujinimas vyksta sklandžiai ir būtent taip, kaip planavome. Keleiviai pastebi ir vertina, kad sostinės gatvėse važiuoja vis daugiau naujų autobusų, kurie kursuoja dažniau, o tai skatina miestiečius dažniau rinktis viešąjį transportą ir taip prisidėti prie darnesnio miesto plėtros. Įskaičiuojant UAB „Transrevis“ ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ perkamus autobusus, Vilniaus gatvėse 2018 m. kasdien važiuos daugiau kaip pusė naujų (53 proc.) viešojo transporto priemonių“, – primena Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas.

Pirmieji aštuoni nauji autobusai trimis privežamaisiais maršrutais Vilniuje pradėjo vežti keleivius rugsėjo pradžioje. „Per du mėnesius keleivių pervežimui paruošėme moderniausių rinkoje miesto autobusų parką, subūrėme profesionalių vairuotojų, dispečerių komandą ir vilniečiams esame pasirengę teikti aukštos kokybės susisiekimo paslaugas 18 populiarių maršrutų“, – sako UAB „Transrevis“ direktorius Vladas Dapkus.

Privačių vežėjų investicija į Vilniaus autobusų parko atnaujinimą siekė 6,8 mln. eurų. Naujuose autobusuose keleiviai turi galimybę nemokamai naudotis belaidžiu internetu, įkrauti telefonus, pačios transporto priemonės pritaikytos žmonėms su negalia ir tėvams su kūdikių vežimėliais, keleivių saugumui įrengtos stebėjimo kameros, o vairuotojai vilki uniformas.

Planuoja investicijas į darbuotojus ir autobusų plovyklą 

Pasak UAB „Transrevis“ direktoriaus, didžiausia šių metų investicija buvo ne tik naujų autobusų įsigijimas, bet ir naujų darbo vietų sukūrimas. Šiuo metu bendrovėje dirba 96 vairuotojai.

„Iki metų pabaigos priimsime dar 40 vairuotojų, o 2018 m. pavasarį mūsų vairuotojų komanda turėtų išaugti iki 300. Tai didelis iššūkis – jau dabar pastebime profesionalių vairuotojų, turinčių D kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir 95 kodo profesinę kvalifikaciją, trūkumą rinkoje, kurį lemia augantys emigracijos tempai. Vairuotojams, kurie prisijungia prie nuolat augančio mūsų kolektyvo, siūlome ne tik darbą naujais autobusais bei konkurencingą atlyginimą, bet ir galimybę kelti savo kvalifikaciją. Siekiame, kad mūsų teikiamos viešojo transporto paslaugos taptų nauju kokybės standartu, kurio privalumus pajustų ne tik keleiviai, bet ir mūsų darbuotojai“, – pažymi V. Dapkus.

Kitąmet Vilniaus gatves pasieks 43 nauji ilgieji triašiai autobusai, kuriais privačių vežėjų konsorciumas aptarnaus keturis maršrutus Vilniuje.

Pasak UAB „Transrevis“ vadovo, nuolat augant bendrovės autoparkui, įmonė planuoja investicijas į didelio našumo autobusų plovyklą, kuri kitais metais turėtų iškilti šalia įmonės autoparko S. Dariaus ir S. Girėno g., Vilniuje. Naujoji plovykla, į kurią numatoma investuoti apie 150 tūkst. eurų, per valandą galės nuplauti apie 30 autobusų. Šalia autobusų parko įrengta plovykla leis sumažinti autobusų priežiūros kaštus ir laiko sąnaudas. Šiuo metu bendrovė autobusų plovimo paslaugas perka iš kitų tiekėjų.

Naujais autobusais keleiviai vežami šiais 18 maršrutų Vilniuje:

1    1    Stotis–Vikingų g.–Oro uostas
2    11    Žvėrynas–Senamiestis–Užupis
3    13    Žemasis Pavilnys–Markučiai–Stotis–Vilkpėdė
4    14    Grigaičiai–Parko–Arimų g.
5    15    Žolyno g.–Antakalnis–Turniškės
6    20    Žemieji Paneriai–Mūririnė Vokė–Lazdynai
7    26    Ozo–Kalvarijų–Bajorai–Didžioji Riešė–Didieji Gulbinai
8    28    Žemieji Paneriai–Grigiškės
9    38    Antakalnis–Dvarčionys–Šilėnų g.
10    41    Stotis–Eišiškių pl.–Užusienis
11    51    Žemieji Paneriai–Trakų Vokė–Daniliškės
12    57    Fabijoniškės–Ateities  g.–Jeruzalė-Bajorai
13    61    Stotis–Nemėžis–Kuprioniškės
14    65    Ožkiniai–Naujieji Verkiai–Balsių g.–Pagubė
15    88    Oro uostas–Centras–Europos aikštė
16    88N    Oro uostas–Centras–Europos aikštė
17    114    Antakalnis–Mileišiškių –S.Kerbedžio g.–Dvarčionys–Vinciūnišės
18    116    Žvėrynas–Gudelių šilas–Lazdynai–Ungurių g.

Primename, kad šį rudenį prasidėjo didžiausias Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas. Jo įgyvendinimui buvo skelbti du konkursai – naujo vežėjo parinkimo konkursas, kurį laimėjo dviejų bendrovių – UAB „Transrevis“ ir Latvijos „Rīgas mikroautobusu satiksme“ – konsorciumas, bei UAB „Vilniaus viešojo transporto“ 150 naujų autobusų pirkimo konkursas, kurį laimėjo „Solaris Bus&Coach S.A.“

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt


FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Vilniaus meras populiarina ploggingą - šiukšlių rinkimą bėgant

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277