Radote klaidą svetainėje?
2018-05-25
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014877444
Mero pavedimai
0000526138
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Ant Rotušės sienos atidengta lenta primins, kad Vilnius buvo 2009 m. Europos kultūros sostine


VEKS vaizdo klipas: http://youtu.be/V30d6mNHjck

Vilniaus rotušės sienoje atidengta lenta, skirta „Vilniui – Europos kultūros sostinei 2009“ atminti,  kuri vilniečiams ir miesto svečiams primins: Vilniuje buvo surengta 1500 renginių, juose apsilankė 1,5 mln. žmonių, atidarymo renginiuose dalyvavo per 200 tūkst. vilniečių ir  miesto svečių,  vien atidarymo renginiuose apsilankė daugiau nei 200 tūkst. Lt. Vizualiųjų menų programoje dalyvavo 1500 menininkų, buvo eksponuoti 3747 darbai. Daugiau nei 60 tarptautinių televizijos kanalų informavo apie Europos kultūros sostinę: pasiekta auditorija – apie 65 mln. žmonių.

„Šis žymuo ne tik  primins, kad 2009 metais Vilnius buvo Europos kultūros sostinė, bet bus padėka visiems, kurie kūrė, darė, savo darbais prisidėjo, kad Vilnius turėtų ir pateisintų šį garbingą, iškilų vardą. Iš tikrųjų, Vilnius turėjo ypatingą garbę ir šlovę, išskirtinę atsakomybę, kai tapo vienu iš pirmųjų postsovietiniu miestu, gavusių šį garbingą statusą“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.  

Meras atkreipė dėmesį, kad praktiškai po kiekvieno VEKS projekto buvo vykdomos ikiteisminio tyrimo apklausos (apklausta beveik 100 žmonių)   bandant tendencingai  primesti neesamus nusižengimus. VEKS darbuotojai privalėjo visus šiuos metus nuolat varstyti Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duris, nebuvo rasta jokių pažeidimų.  „Beje, menininkai ir šiandien prisimena,  kad  po O. Koršunovo spektaklio "Hamletas” pastatymo prokuratūros pareigūnai  skaičiavo pėdkelnes – kiek jų buvo panaudota spektaklyje”, – prisiminė A. Zuokas.

Kertiniai VEKS programos renginiai „Kultūros naktis“, “Gatvės muzikos diena“,“ Šv. Baltramiejaus“ mugė su didžiausiu pasisekimu vyksta iki šiol. Atrastos naujos erdvės, kuriomis iki šių dienų gali naudotis vilniečiai ir sostinės svečiai. Menininkai atkreipė dėmesį į Neries vietą miesto gyvenime.

VEKS programa aprėpė visus žymiausius Lietuvos kultūros atstovus, teatro režisierius, kompozitorius, kurie programos įgyvendinimo metu visuomenei pateikė naujų spektaklių, muzikos kūrinių, sulaukusių pripažinimo ir užsienyje. Tokie teatro pastatymai, kaip „Hamletas", „Idiotas", „Tolima šalis" sėkmingai gyvuoja ir yra Lietuvos kultūros ir meno ambasadoriais pasaulyje.

„Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" programą parėmė daugiau nei 300 įmonių.

 

Viešųjų ryšių skyrius

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Už prasmingus darbus Vilniui – 100 sostinės mero padėkų
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Sostinės garbės piliečiui Tomui Venclovai – vilniečių sveikinimai Rotušėje 80–mečio proga
Šįvakar miesto Rotušėje vilniečiai pasveikino savo miesto garbės pilietį profesorių Tomą Venclovą 80-mečio sukakties proga. Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo T. Venclovai už meilę ir kūrybą Vilniui.
Nuo penktadienio Vilniuje kursuos Kalėdų traukinukas (4)
Jau penktadienį, gruodžio 5 d., nuo 13 val. į Vilniaus centrines gatves ir Senamiestį išriedės išpuoštas Kalėdų traukinukas. Traukinukas šiemet vežios vilniečius ir svečius visa savaite ilgiau, nei praėjusiais metais – iki kitų metų sausio 11 d.
Pasveikinti geriausi Vilniaus abiturientai
Dešimtą kartą Vilniaus rotušėje susitiko beveik pusė tūkstančio būsimų mamų
Tradiciškai gegužės mėnesį vykstančio nėštukių renginio metu Vilniaus Rotušės Didžioji salė būna sausakimša – čia susirenka iki pusės tūkstančio būsimų mamyčių, kurios bendrauja, dalinasi įspūdžiais, sveikatos ypatumais, ateities planais.
"Kino pavasaris" svečių pagerbimas
Vilniaus rotušėje - šventinis Klaipėdos muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių koncertas
Spalio 29 d., antradienį, 17 val. Vilniaus rotušėje vyks šventinis „Muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių“ koncertas-susitikimas su Klaipėdos miesto jaunaisiais muzikais ir svečiais-kraštiečiais.
Profesoriui Josifui Rebelskiui Vilniuje atidengta atminimo lenta
Vilniuje Žygimantų gatvėje ant 6-uoju numeriu pažymėto namo sienos atidengta atminimo lenta profesoriui Josifui Rebelskiui, įkūrusiam Vilniaus žydų našlaičių namus ir mokyklą.
Atgal
Pergalė prieš ilgai vešėjusį godumą – žemė palei Nerį grįžo vilniečiams

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277