Radote klaidą svetainėje?
2018-01-18
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012951352
Mero pavedimai
0000458041
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Kovo 16 – 23 d. visuose Vilniaus pastatuose vyks karšto vandens sistemų terminė dezinfekcija


Vilniuje sušauktas ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis  – dėl karšto vandens saugos mieste užtikrinimo ir tolimesnių legioneliozės prevencijos priemonių visame Vilniuje.

Komisija nusprendė įpareigoti visų miesto pastatų prižiūrėtojus ir valdytojus bei savininkus visuose miesto pastatuose – ne tik daugiabučiuose gyvenamuose namuose, bet ir ugdymo, globos, gydymo įstaigose (išskyrus individualius namus), – prevenciškai  atlikti karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją. Termo šokai palaipsniui bus atliekami  visuose pastatuose nuo kovo 16 iki 23 dienos. Toks terminas numatytas pasitarus su pastatų prižiūrėtojais ir valdytojais, komunalinių butų asociacija.

Taip pat visų miesto pastatų valdytojai ir šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai Komisijos nuo šiandien įpareigojami  nedelsdami informuoti visus karšto vandens vartotojus – kada jų namuose, įstaigose bus atliekama  terminė dezinfekcija,  kaip elgtis jos metu, įspėti apie galimas rizikas dėl itin karšto vandens, kad neįvyktų nelaimių.

Ekstremaliųjų situacijų komisija taip pat įpareigojo ir karšto vandens vartotojus – laikytis pastatų prižiūrėtojų nurodymų ir instrukcijų terminės dezinfekcijos metu, kai būtina nuleisti karštą vandenį, geranoriškai bendradarbiauti bei sudaryti sąlygas atliekantiems  termo šoką  patikrinti  vandens temperatūrą bute.

Atlikę terminę dezinfekciją, pastatų prižiūrėtojai valdytojai ar savininkai informaciją apie atliktus darbus Operacijų centrui  privalės pateikti ne vėliau kaip iki kovo 30 d. (12 val.). Apie atliktus veiksmus ir karšto vandens temperatūros matavimus (pagal pateiktą akto formą) privaloma informuoti Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą el. paštu civsauga@vilnius.lt  

Komisija taip pat nusprendė įpareigoti šilumą vilniečiams tiekiančias bendroves (UAB „Vilniaus energija“, UAB „Balterma ir Ko“ bei UAB „Vilniaus valda“ padidinti tiekiamo termofikacinio vandens temperatūrą  iki 80 laipsnių, sudarant galimybes šildymo ir karšto vandens sistemų  prižiūrėtojams atlikti karšto vandens tiekimo sistemos terminę dezinfekciją kovo 16-23 dienomis.

Valstybinės energetikos inspekcija įpareigota atlikti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų veiklos neeilinius patikrinimus, išmatuojant karšto vandens temperatūrą pastatuose.

Svarbi informacija karšto vandens prižiūrėtojams:

Karšto vandens sistemų terminės dezinfekcijos atlikimo Vilniaus daugiabučiuose namuose instrukcija:

1. Informuokite namo gyventojus apie tikslią numatomos terminės dezinfekcijos datą ir laiką, būtinybę nurodytu laiku 5 minutes nuleisti iš visų čiaupų vandenį. Parinkite gyventojams tinkamiausią laiką (geriausiai ne darbo valandomis), kad jie turėtų galimybę atsukti čiaupus baigus dezinfekciją.

2. Pakelkite karšto vandens temperatūrą visoje karšto vandens sistemoje, kad toliausiai nuo vandens šildytuvo nutolusiuose čiaupuose temperatūra siektų +66oC, ir išlaikykite ne trumpiau kaip vieną valandą.

3. Iš viso trijuose namo butuose, esančiuose pirmajame, viduriniame ir viršutiniame aukštuose, terminės dezinfekcijos metu išmatuokite termometrais, skirtais matuoti vandens temperatūrą. Temperatūra matuojama taip: atsukite karšto vandens čiaupą, leiskite vandeniui nubėgti 1 min, tuomet jau matuokite. Užpildykite matavimo protokolą ir paprašykite pasirašyti buto gyventoją.

4. Pasibaigus terminės dezinfekcijos laikui, iš visų namo butų čiaupų +66oC temperatūros vandenį nuleiskite ne trumpiau kaip 5 min.

5. Atlikus terminę dezinfekciją, nuolat palaikykite ne žemesnę kaip 50-55oC karšto vandens temperatūrą visuose gyventojų čiaupuose. Nesumažinkite temperatūros nakties metu.

Svarbi informacija karšto vandens vartotojams, kurių pastate bus atliekamas termo šokas

Terminės dezinfekcijos metu, apie kurią jus iš anksto informuos pastato prižiūrėtojas, karšto vandens temperatūra Jūsų buto čiaupuose pasieks +66 oC ir bus išlaikyta visą valandą. Administratorius ar karšto vandens prižiūrėtojas nustatytą valandą paprašys Jūsų  vidutiniškai stipriai atsukti visus bute esančius karšto vandens čiaupus ir palikti vandenį bėgti 5 minutes.

Terminės dezinfekcijos metu rekomenduojame nesinaudoti karštu vandeniu.

Atminkite – prevencinė dezinfekcija efektyvi tuomet, kai gyventojai laikosi šios instrukcijos.

Po terminės dezinfekcijos rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas ir pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę.

Būkite atsargūs – nenusiplikykite patys, ypač saugokite vaikus ir vyresnio amžiaus artimuosius.

Stebėkite santechnikos įrangos (čiaupų, maišytuvų, žarnelių) būklę. Jeigu atsiranda gedimo, nesandarumo ar kitų požymių, skubiai užsukite įvadinį čiaupą.

Kviečiame geranoriškai bendradarbiauti ir terminę dezinfekciją atliekančiam prižiūrėtojui paprašius, leisti pamatuoti vandens temperatūrą bute. 

Daugiau informacijos ir rekomendacijų dėl prevencinės  karšto vandens sistemų terminės dezinfekcijos kituose pastatuose artimiausiu metu pateiks Operacijų centro informacijos valdymo grupė.

Kontaktinė Operacijų centro informacija:  Lina Grinytė-Jauniškienė Dokumentų valdymo ir konsultavimo skyriaus patarėja  mob. +370 659 56255, El. p. lina.grinyte@nvsc.lt

 Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Nuo rytojaus Vilniuje atšaukiama ekstremalioji situacija dėl legioneliozės atvejų (1)
Atšaukta ekstremalioji situacija dėl legioneliozės atvejų. Po atliktų likvidavimo darbų trijuose daugiabučiuose ir prevencijos priemonių visame mieste, nuo kovo 26 d. susirgimų legionelioze Vilniuje neregistruota.
Svarbi informacija pastatų valdytojams – ką būtina atlikti po terminės dezinfekcijos
Primename, kad centralizuotai tiekiamo karšto vandens sistemų terminė dezinfekcija visuose Vilniaus pastatuose turėjo būti atlikta iki kovo 23 d. 12.00 val.
Vilniaus savivaldybė siūlo maksimalias baudas trims daugiabučių valdytojams (5)
Sostinės savivaldybė siūlo skirti maksimalias baudas trims daugiabučių valdytojams (UAB „Adminsta”, UAB „Žirmūnų būstas“ ir 830-oji DNSB), kurie savo prižiūrimuose daugiabučiuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos. g 3, Architektų g. 79) neužtikrino tinkamos karšto vandens sistemų priežiūros.
Atgal
Signatarų sentencijos papuošė Vilniaus viešąjį transportą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277