Radote klaidą svetainėje?
2018-03-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013940392
Mero pavedimai
0000493391
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinės Centro poliklinika švenčia veiklos 10-metį


Prieš 10 metų sostinės centre įsikūrė Centro poliklinika. Šiandien – tai modernus diagnostikos centras, kuriame sukoncentruotos antrinio lygio specialistų pajėgos, diagnostinė aparatūra ir keturi poliklinikos filialai, kuriuose dirba pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys gydytojai ir kai kurių sričių gydytojai specialistai. Šiandien čia – beveik 140 tūkst. pacientų ir apie 700 kvalifikuotų medicinos darbuotojų. Poliklinika pirmoji ėmėsi įgyvendinti e. sveikatos technologijas Lietuvoje: elektroninė pacientų registravimosi sistema, elektroninė laboratorija, elektroninės vaiko raidos istorija ir kt.

Pasak, poliklinikos vadovų, per pastaruosius metus paslaugų spektras plečiamas taip, kad pacientas ir jo šeima visas reikalingas paslaugas gautų vienoje vietoje. Taip atsirado Moterų klinika, o šalia jos – sukoncentruotos ambulatorinės paslaugos vaikams. Didžiulę pagalbą šeimai teikia Slaugos, paliatyviosios medicinos ir socialinių paslaugų klinikos darbuotojai. Jie ne tik slaugo sunkius ligonius namuose, bet ir suteikia naudingų žinių šeimos nariams.

Nuo 2011 metų pabaigos šeimos gydytojo paslaugos suaugusiems ir vaikams teikiamos visą parą ištisus metus. Ją teikia naujai suformuota Budinčio gydytojo tarnyba. Centro poliklinika – pirmoji ir kol kas vienintelė poliklinika sostinėje, aptarnaujanti pacientus be išeiginių dienų. Pats naujausias 2012 metų padalinys – Psichiatrijos dienos stacionaras, kurio pacientai turės galimybę naudotis naujausiais gydomosios ir menų terapijos būdais.

Daugelį paslaugų poliklinika pradėjo teikti atsižvelgdama į pacientų poreikius. Pradėtos teikti invazinio skausmo malšinimo dienos stacionaro paslaugos. Bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, Centro poliklinika pradėjo įgyvendinti osteoporozės profilaktikos programą „Tylioji epidemija Osteoporozės ankstyvoji diagnostika". Viena naujausių paslaugų – specialūs genetiniai tyrimai kūdikio besilaukiančioms, rizikos grupei priklausančioms, moterims.

Nemažai dėmesio skiriama pacientų informavimui interneto svetainėje, leidžiant įvairius leidinius, organizuojant akcijas ir renginius, kurių metu stengiamasi suteikti kuo daugiau informacijos apie pacientams rūpimus klausimus. Atliekamų apklausų, kurias dažnai rengia poliklinikos specialistai, metu surinkta informacija – būdas išsiaiškinti pacientų pageidavimus ir lūkesčius.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt
FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Gripo epidemijos metu pailgintas sostinės poliklinikų darbo laikas
Kol sumažės gripo sergamumas ir oficialiai bus paskelbta gripo epidemijos pabaiga, sostinės sveikatos priežiūros įstaigos dirbs prailgintu darbo laiku, kad visi gautų reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Slaugos namuose elektroninė paslauga
Filmavimas
Pilaitėje baigiama įrengti biblioteka bei poliklinika
Sostinės Pilaitės mikrorajono gyventojai netrukus galės lankytis naujai pastatytame Karoliniškių poliklinikos filiale. Iki šiol gyvenamojo namo patalpose įsikūrusią polikliniką į naujas patalpas planuojama perkelti iki kitų metų pradžios. Pilaitėje iki gruodžio pabaigos taip pat bus atidarytas miesto viešosios bibliotekos filialas.
Atgal
Vilnius skaičiuoja 631 savivaldos metus

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277