Radote klaidą svetainėje?
2018-01-21
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012992562
Mero pavedimai
0000459441
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

„Sostinės dienų“ variklis – Gedimino pr. scenų muzikinė programa


Organizatorių nuotr.

Šiųmetinio festivalio „Sostinės dienos“ pramogų epicentras „Dūzgiantis prospektas“, kaip ir kasmet šurmuliuosiantis Gedimino prospekte, žada itin malonių staigmenų muzikos mylėtojams. Didžiojoje prospekto scenoje VEIKSMAI, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi pučiamųjų kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai. Jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje KUŽDESIAI, kurioje vyks bardų pasirodymai, koncertuos džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kursiantys romantišką ir jaukią atmosferą.

Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės rugsėjo 1-3 d. įrengtų VEIKSMŲ ir KUŽDESIŲ scenų muzikinė programa – pagrindinis „Sostinės dienų“ variklis. „Tai bus nesibaigiantis įvairių muzikos žanrų, skambesių, emocijų, šilumos, meilės, tikrumo pripildytas trijų dienų koncertas „Dūzgiančiame prospekte“, kuriame kiekvienas galės atrasti dalelę savęs, prisiminti senus gerus laikus, šokti, džiaugtis bei šypsotis. Šios trys dienos neabejotinai bus ypatingos ir nepaprastos“, – pasakoja scenų VEIKSMAI ir KUŽDESIAI muzikinių programų koordinatorė Gintarė Šiaulytė.

Energingieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, stebinantis Vidas Bareikis ir „Foje“ muzikantų sugrįžimas

Pirmąją festivalio dieną – rugsėjo 1-ąją – scenoje VEIKSMAI pasirodys net keturios puikiai žinomos grupės, kurios sukurs tikrų tikriausią ir smagiausią mokslo metų pradžios vakarėlį. Šventę atidarys nuotaikingas VRM pučiamųjų orkestro pasirodymas, o iš karto po jo į sceną žengs grupė „Deeper Upper“, kuri ryškių sintezatorių bei įmantrių gitarų efektais išjudins net šokiams abejingus festivalio lankytojus. Vėliau tikrą pirtį šokių aikštelėje užkurti žada grupė „Kūjeliai“, o smarkiai išpopuliarėjęs „Solo Ansamblis“, šiuolaikinės lietuviškos muzikos pasaulyje išsiskiriantis elektra pulsuojančiais, low-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais, leis į muziką pažvelgti visai kitu kampu.

Antrąją festivalio dieną VEIKSMŲ scenoje dar labiau karaliaus muzikos žanrų įvairovė ir linksmybes tęsti nusiteikę atlikėjai. Daugelį pradžiugins ne tik visų pamėgtas „Kamanių šilelis“, bet ir Estijos džiazroko grupė „Heavy Beauty“ su mūsų saksofono virtuozu Liudu Mockūnu, bei smagus ir karštas „Rakija Klezmer Orkestar“. Ypač laukiamas „Baltasis kiras“ į klausytojų širdis belsis dainomis apie gyvenimo tikrumą, taip pat paragins mėgautis šia akimirka. Neatsiliks ir reperis „Omerta“ su grupe, kurio repertuare – gilūs, gyvenimiški tekstai, persmelkti stiprių potyrių. Šiek tiek jaunatviško entuziazmo bei vėjavaikiškos šilumos įneš grupė „Jauti“, savo muzikos stilių apibūdinanti kaip art rock. Vakarą užbaigs „scenos išsišokėliais“ save vadinantys, energijos bombą žadantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės trečiąją dieną – rugsėjo 3 d. – VEIKSMŲ scenos klausytojus linksmins grupė „Poliarizuoti stiklai“, kurie sugros legendinėmis tapusias dainas „Medžiai be lapų“ ar „Stase“ ir padovanos naujų kūrinių. Taip pat pradžiugins „The Dities“ merginos bei lyriškasis Gabrielius Vagelis. Didžiausia staigmena – buvusių „Foje“ narių sugrįžimas, kurie su savo nauja grupe „Kiti Kambariai“ pristatys intriguojančias ir dar negirdėtas dainas. „Ką reiškia „Kiti Kambariai“? Įsivaizduokite, kad pereinate fojė: prieš jus atsiveria kiti kambariai – dar nepažinti, pilni paslapčių ir atradimų. Štai tuose kambariuose ir esame“, – teigia grupės nariai. Vakaro kulminacija – originalus „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus, komizmo ir ironijos kupino „Šventinio Bankucheno“ pasirodymas ir fantastiškai stebinančio Vido Bareikio koncertas.

Norintiems poetiškesnės nuotaikos – KUŽDESIŲ skambesiai

Nuo miesto šurmulio pavargusius, poetiškai nusiteikusius ar rudens melancholijos prisilietimą jau spėjusius pajusti klausytojus kvies prie Nacionalinio dramos teatro įsikūrusi KUŽDESIŲ scena, kuri paskatins leistis į svajas, pasinerti į dainų tekstus ir atrasti kur kas gilesnes egzistencines prasmes.

Pirmąjį vakarą širdis virpins „Migloko“, kurios muzika skirta klausyti ir žiūrėti, o Gytis Ambrazevičius su grupe bei Krisitijonas Ribaitis dovanos unikalios post dainuojamosios poezijos.

Antrąją festivalio dieną į sceną žengs grupė „Vandenynas“, kviesianti pasinerti į kelionę laivu po nesamas salas, tamsius miestus ir pakrikusius vaizdinius. Pasirodymus surengs ir „Mindaugas Ancevičius ir  Apokaliptinis Bardakas“, bandysiantys per muziką suvokti vyrišką poeziją, šiltieji „Strings of Earth“ bei „Flash Voyage“. Šetadienio vakaro akcentas – solinis Domanto Razausko koncertas. „Sostinės dienos“ nepamirš ir mažųjų dalyvių – „Stalo teatras“ jiems paruoš interaktyvų spektaklį, kuriame pasitelkiant įvairiausius virtuvinius rakandus atgis pasakos, o „Bad Rabbits“ pradžiugins gatvės teatro pasirodymu „Tomorrow Belongs To Me“.

Paskutinę festivalio dieną šioje scenoje klausytojus pakvies „Netikėti svečiai“ bei įdomioji ir originalioji atlikėja „Tamsaulė“, kuri padovanos atmosferinės, elektroninės, etninės bei chillout muzikos skambesius. Sekmadienio KUŽDESIŲ scenos akcentai – Mindaugas Briedis su grupe bei Andrius Zalieska-Zala, pukiai žinomos grupės „Arbata“ lyderis.

Prospekto dūzgesys skirtingose veiksmų erdvėse

Jau 11-ą kartą „Sostinės dienose“ Gedimino prospektas taps tikra kūrybinių sumanymų bei bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Be „Menų ir muzikos gatvės“, kurioje ne tik skambės muzika, tačiau bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos bei profesionalių dailininkų parodos, vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat galės apsilankyti stiliumi ir mada alsuojančiame „Dizaino skvere“, literatūros mylėtojus vienijančioje „Knygų alėjoje“ bei skaniajame „Gardžių lauktuvių kelyje“.

Šių metų „Dūzgiančio prospekto“ staigmena – „Turizmo gatvė“, kurioje Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis turizmo departamentas į vieną vietą suburs Vilniaus, Druskininkų, Birštono, Anykščių ir Alytaus turizmo informacijos centrus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ bei VĮ „Kaunas IN“. Turizmo gatvė – tai  spalvinga naujiena, kurios idėja – skatinti „Sostinės dienų“ lankytojus keliauti po Lietuvą ir pristatyti kiekvieno regiono ypatybes bei įdomiausias vietas. Šioje šurmuliuojančioje erdvėje festivalio lankytojai galės nemokamai gauti informacijos apie įvairius atostogų, savaitgalių maršrutus ir pramogas, naujus turistinius objektus, o taip pat bus galimybė savo žinias apie Lietuvą pasitikrinti skirtingose viktorinose, virtualiai keliauti po mūsų šalį, dalyvauti loterijose bei išbandyti kitas atrakcijas.

 „Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1–3 dienomis.
Visa festivalio programa: www.sostinesdienos.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sostinės dienos 2017
Jau šiandien atidaromos „Sostinės dienos“, vakarais – unikali 3D videoprojekcija „Neries baletas“
Šiandien, rugsėjo 1 d., startuoja didžiausios Vilniaus miesto šventės ir masiškiausio kultūros festivalio „Sostinės dienos“ renginiai.
Nauji vėjai išjudino sostinę – atidarytas 22-asis „Kino pavasaris“
Didžiausias Lietuvoje kino festivalis iškilminga ceremonija pradėjo dviejų savaičių kino šventę penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Atidaryme sostinės Filharmonijoje pasirodė ir ką tik Lietuvos atstovais „Eurovizijoje“ Kijeve tapusi grupė „Fusedmarc“. Kino mylėtojus jau su 22-uoju Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“ pasveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.
Prasidėjo 3 dienas truksianti didžiausia Vilniaus kultūros šventė – „Sostinės dienos"
Dokumentikos festivalyje – 9,5 val. trunkantis filmas apie Holokaustą
Rugsėjo 22 d., antradienį, Lietuvos žydų genocido dienos išvakarėse, daugelyje Lietuvos miestų bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Šiemet prisidėti prie Holokausto aukų atminimo kviečia ir Vilniaus dokumentinių filmų festivalio rengėjai, kartu su Gaono Vilniaus žydų muziejumi rengiantys Vardų skaitymus ir „Skalvijos“ kino centre. Jie truks nuo 17 iki 21 val. Dalyvauti kiečiami visi norintys.
Sostinės dienos 2015
Daugiau kaip 100 „Sostinės dienų“ renginių – jau kitą savaitgalį
Jau kitą savaitgalį (rugsėjo 4–6 dienomis) Vilniuje vyks didžiausia tradicinė miesto šventė – „Sostinės dienos". 21 kartą organizuojamas renginys pasklis po sostinės gatves, skverus ir aikštes ir kvies visą savaitgalį mėgautis nemokamais išskirtiniais koncertais ir menų projektais.
43-iasis „Skamba skamba kankliai" festivalis - atidarymo akimirkos iš Simono Daukanto aikštės
Šiandien Simono Daukanto aikštėje oficialiai atidarytas festivalis "Skumba skumba kankliai". Šiųmetinis festivalis skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams. Festivalio dalyvius ir svečius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Spalio 24– lapkričio 9 d. Vilniuje – festivalis „GAIDA 2014“
Pripažintas kaip vienas svarbiausių šiuolaikinės muzikos forumų ne tik Baltijos kraštuose, bet ir Vidurio bei Rytų Europoje, 24-tąjį kartą rengiamas festivalis nuo spalio 24 iki lapkričio 9 d. kvies į dvylika išskirtinių renginių – koncertų, spektaklių, audiovizualinių projektų įvairiose sostinės erdvėse.
Vilniuje nuo šiol kas vakarą moderniai švies Žvėryno tiltas
Savaitgalį vykusio Šviesos festivalio Vilniuje metu moderniai apšviestas sostinės Žvėryno tiltas. Netradicinis Žvėryno tilto apšvietimas yra ilgalaikio Vilniaus miesto savivaldybės projekto dalis.
Atgal
Signatarų sentencijos papuošė Vilniaus viešąjį transportą

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277