Radote klaidą svetainėje?
2017-11-18
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012025712
Mero pavedimai
0000425285
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Savivaldybėje atidaryta paroda – „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu"


nuotr. Sauliaus Žiūros

Artėjant gegužės 21-ajai – Tautinių bendrijų dienai – sostinės savivaldybėje atidaryta paroda –  „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu".


Paroda pasakoja apie tautinių bendrijų Lietuvoje susikūrimą, jų veiklą. Daugiataučio daugiakultūrio Vilniaus savivaldybėje įvairios tautinės bendrijos šiandien pristatė ir savo tautinius kostiumus. Parodą  atidaręs  Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasidžiaugė pasipuošusiais, spalvingais svečiais ir puikiu bei reikalingu susibūrimu: „Jūsų daug, tad savo įvairove bei gera nuotaika nušviečiate visą Vilnių! Rūbas yra svarbus tautos identiteto atspindys, todėl džiugu, kad jais pasipuošėte. Man labai svarbu palaikyti glaudų ryšį su Vilniuje gyvenančiomis tautinėmis bendrijomis, tai įrodo vykdoma dekoratyvinių gatvių lentelių akcija, kuria pagerbiame Vilniuje gyvenančias ar gyvenusias tautas. Vilnius – atviras ir draugiškas miestas visiems, todėl dėkojame, kad esate!”


Šios parodos idėja kilo Tautinių bendrijų tarybai, kurią labai palaikė ir parėmė savivaldybės Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetas.  Tautinės bendruomenės kruopščiai  rengėsi parodai – rengė tekstus, rinko iliustracijas ir kūrybiškai pateikė tai, kas joms šiandien yra svarbu ir aktualu.


Parodos sudarytojos – Tautinių bendrijų tarybos narė, Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė doc. dr. Galina Miškinienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų centro vyr. specialistė Tatjana Girniuvienė.


Maloniai  kviečiame vilniečius ir miesto svečius į parodą „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu", kurią savivaldybėje (II a.) galėsite pamatyti iki birželio 1 d.Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Moderniai apšviečiami Vingio parko takai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112