Radote klaidą svetainėje?
2017-11-17
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012010496
Mero pavedimai
0000424723
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinės meras pakvietė vilniečius į didžiausią rudens kino šventę


nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiandien Vilniuje atidarytas 14-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Į lapkričio 3-20 dienomis vyksiantį kino festivalį kino mylėtojus iš visos Lietuvos pakvietė sostinės meras Remigijus Šimašius. Šių metų festivalio repertuare – daugiau nei šimtas žiūrovų emocijas žadinančių filmų, susitikimai su režisieriais, kūrybinės dirbtuvės ir daug kitų pramogų kino mylėtojams.

„Noriu padėkoti „Scanoramos“ direktorei Gražina Arlickaitei už tai, kad ji jau keturiolika metų organizuoja šį festivalį. Organizatoriai dažnai mėgsta sakyti, kad mes nepataikaujame žiūrovams: kokį gerą filmą žiūrėti ar kaip jį išsirinkti. Akivaizdu, kad vis daugiau vilniečių ateina pažiūrėti filmų ir nenusivilia, nes kiekvienais metais atranda vis naujų dalykų. Tad visiems noriu palinkėti gero festivalio“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Šiemet festivalis žiūrovus pasitinka pakeitęs savo įvaizdį ir siekia galutinai įtvirtinti dar 2009 metais pasirinktą festivalio raidos kryptį – rodyti ne tik Šiaurės šalių kiną, bet kultūriškai kirsti visą Europą nuo Šiaurės iki Pietų.

Europos šalių kino forumą „Scanorama“ nuotaikingai atidarė šmaikšti santykių drama „Šeimos šventė“ (Ernelláék Farkaséknál, 2016). Karlovi Varų kino festivalyje geriausiu filmu pripažintoje ir Krištolinį gaublį pelniusioje dramoje pasakojama apie jauną vengrų šeimą, kurios kasdienybę sudrumsčia netikėtai į namus pasibeldę giminaičiai.

„Festivalis pirmą kartą prasidėjo vengrų filmu. Šis žmogus yra tikras orkestras – režisierius, aktorius, dėstytojas. Filmas „Šeimos šventė“ – naujausias režisieriaus darbas, pelnęs ne vieną apdovanojimą. Šioje šmaikščioje santykių dramoje jam pavyko sukurti labai brangų, svarbų ir nykstantį bendro buvimo jausmą“– kalbėjo „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė.


14-ajame Europos šalių kino forume „Scanorama“ jau dvyliktą kartą organizuojamas kino industrijos renginys „Scanoramos kryptis“ prasidės lapkričio 4-ąją. Šiemet renginių ciklas kūrybinio įkvėpimo pakvies pasisemti susitikimuose su pripažintais skirtingų kino rūšių režisieriais ir eksperimentinio, dokumentinio bei animacinio kino meistriškumo dirbtuvėse.

Festivalyje tradiciškai vyks ir konkursinė programa „Naujasis Baltijos Kinas“, tradicinė programa „Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015“. Festivalyje apsilankančioms šeimoms skiriama programa „Atsivesk mama ir tėtį“.


Pristatyti savo filmų bei susitikti su „Scanoramos“ žiūrovais atvyks ir užsienio kūrėjai – daugelio A. Wajdos filmų prodiuseris Michal Kwiecinski, filmo „Tėvas“ režisierius Visar Morina, britų režisierius Andrew Steggall ir kiti. Industrijos renginyje „Scanoramos kryptys“ su kino mylėtojais meistriškumo dirbtuvėse susitiks aiškias kryptis savo kūryboje turintys vokiečių dokumentinio kino režisierė Ulrike Ottinger ir portugalų režisierė Salomé Lamas bei Italų animatorius Mauro Carraro.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 3–20 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Moderniai apšviečiami Vingio parko takai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112