Radote klaidą svetainėje?
2018-03-24
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013940392
Mero pavedimai
0000493391
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Aiškėja, kaip atrodys sutvarkyta Lukiškių aikštė sostinėje


Lietuvos architektų sąjungoje visuomenei pristatyta – kaip atrodys rekonstruota Lukiškių aikštė. Atnaujinta aikštė taps ir reprezentatyvi, ir jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje bus daug žaliųjų erdvių ir vietos iškilmingoms Lietuvos šventėms, minėjimams.


Architektai G. Čaikauskas, L. Naujokaitis pristatė naują Lukiškių aikštės sutvarkymo idėją ir koncepciją. Aikštė taps daugiafunkce Lietuvos laisvės ir demokratijos erdve, kurioje atsispindės ir nuolatinė lietuvių kova už laisvę, ir šiuolaikinė demokratija, vienybė. Iš pristatyto projekto matyti, jog atnaujintoje Lukiškių aikštėje vietos atsiras kiekvienam, ir kiekvienas čia ras save – ar atėjęs susikaupti, pagerbti, ar tiesiog pasivaikščioti ir pailsėti.

„Pagrindinė idėja – didžiulėje erdvėje išpildyti visų socialinių grupių lūkesčius. Lukiškių aikštės erdvė išliks žaliojo charakterio, tačiau joje bus aiškiai išreikštos funkcinės zonos. Aikštė pavirs savotišku gyvybės medžio simboliu. Medis – tai takelių forma, perauganti į smulkesnes šakeles žaliojoje zonoje ir savotiškai įsiliejanti į miesto erdves“, - sakė architektas G. Čaikauskas.


Pristatytoje aikštės koncepcijoje brėžiama įtampos meninė linija - riba tarp okupacijų ir laisvės. Ši riba dalija aikštę į dvi dalis reprezentatyvią kietąją aikštės zoną, kurioje galės vykti reprezentacinės šventės bei miesto mugės, ir žaliąją demokratinę zoną, kurioje daug gyvybės ir žalumos - vietos piknikams, lauko kavinės, vaikų žaidimų aikštelės, mankštinimosi aikštelės, pasivaikščiojimų takai, dviračių takas, nauji šviestuvai.


„Stengsimės, kad aikštė ir vėl taptų vilniečių mėgstama vieta, įgautų istoriškai adekvatų ir šiandienos poreikius atitinkantį pavidalą. Aikštėje bus patogu atsipūsti po darbų, ar tiesiog pasiklausyti šalia esančios bažnyčios kariljono muzikos“, - sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Pasak architektų, aikštės sprendiniai turi tapti tam tikru monumentu, kelių istorinių sluoksnių sankloda ir svarbu išsaugoti žaliąjį aikštės charakterį. Lukiškių aikštė tampa žaliųjų miesto jungčių nuo Taurakalnio iki Neries dalimi.


„Projekte labai svarbi ir reprezentatyvioji dalis, ir dabartinių vilniečių poreikiai. Aikštėje turi atsirasti daugiau spalvų, čia turi būti ta vieta, kur malonu būti ir kiekvienas atranda ką veikti“, - sako savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis.

Aikštei sutvarkyti valstybė skirs 2 mln. eurų: 1,5 mln. šiemet, 0,5 mln. eurų kitąmet. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Visuomenė su Lukiškių aikštės sutvarkymo projektu turėjo galimybę susipažinti ir savo pastabas teikti iki 2016 05 23. 

Projekto pristatymo skaidrės:


LUKIŠKIŲ AIKŠTĖS SUTVARKYMO PROJEKTO AIŠKINAMASIS RAŠTAS, ARCHITEKTŪROS DALIS:

 

 

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Vilnius skaičiuoja 631 savivaldos metus

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277