Radote klaidą svetainėje?
2017-11-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012043464
Mero pavedimai
0000425890
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu


nuotr. Mantvydo Drevinsko

Vilniaus savivaldybė, priimdama sprendimus dėl sostinės ateities plėtros, kviečia gyventojus į dialogą – antradienį pristatytos Bendrojo miesto plano keitimo koncepcijos. Jų tikslas – ne tik supažindinti miestiečius su būsimomis permainomis Vilniuje, bet ir paskatinti juos aktyviau dalyvauti kuriant visiems patrauklų sostinės veidą.

Didžiausias dėmesys ruošiantis keisti Bendrąjį miesto planą skirtas gyvenimo kokybei gerinti, veikloms reglamentuoti, plėtros galimybėms urbanizuotoje miesto dalyje, sudaryti sąlygas integruotai transporto sistemai bei nustatyti ilgalaikius darnaus miesto plėtros kriterijus ir rodiklius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina vilniečius aktyviai domėtis, kas mieste labiausiai pasikeis, kas išliks, o kas pagerės. Bendrojo plano pokyčiai tiesiogiai siejasi ir su Vilniaus ateities vizija.

„Vilnius jau yra geras, patogus ir sėkmingas ateities miestas, nes yra greitesnis ir atviresnis naujovėms, įvairovei. Tačiau gali būti dar geriau. Dinamiškas Vilnius turi aiškią orientaciją į lyderystę IT technologijų, lazerių industrijos, finansinių paslaugų centrų srityse. Taip pat turi ambiciją tapti patogiu vaikams auginti miestu, gyvenimo kokybės sostine. Augantis miestas susidurs su gyvenimo komforto iššūkiais, todėl apie bendrojo plano pokyčius reikia pradėti galvoti jau dabar“, – sako Vilniaus meras.

Pasak Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės, prieš 10 metų parengto miesto Bendrojo plano kai kurios nuostatos jau atgyveno ir susidarė svarios priežastys atnaujinti planą.

„Suskubti rengti naują Bendrąjį planą lėmė trys pagrindinės priežastys, kurias mes nustatėme kartu su esamo plano įvertinimą atlikusia grupe – Savivaldybės padalinių vadovais, specialistais, taip pat mokslininkais ir ekspertais – padėjusiais mums atlikti galiojančio plano vertinimą. Pirma – mieste tam tikros erdvės ir teritorijos turi būti geriau išnaudotos, nes ten jau yra sukurta atitinkama inžinerinė ir socialinė infrastruktūra, antra – akivaizdu, kad yra poreikis, jog tam tikrose miesto teritorijose atsirastų daugiau aukštybinių pastatų ir jų atsiradimas turės didelę įtaką aplinkai, trečia – bet kuris vilnietis nori žinoti, kur ateityje mieste galės kurtis pramonės ar smulkios bei vidutinės įmonės, o kur galės ramiai gyventi žmogus, žinodamas, kad šalia jo nebus pastatytas daug triukšmingesnis viešasis objektas“, – teigia A. Vaitkunskienė.

 

Anot Vilniaus mero, jau šiuo metu aišku, kuriose miesto dalyse per artimiausią dešimtmetį įvyks didžiausi pokyčiai.

„Tam, kad turėtume gyvą, žalią, daugiafunkcį miestą – ateities sostinę – reikalingas ir atitinkamas vilniečių nusiteikimas, todėl norime išklausyti jų nuomones ir pageidavimus. Kita vertus, plane jau dabar paliestos tos miesto dalys, kuriose per artimiausius 10 metų vyks didžiausi pokyčiai: daugiabučių kvartalai, dešinysis Neries krantas, Naujoji Vilnia ir Grigiškės, stoties, Naujininkų ir oro uosto teritorija bei priemiesčiai“, – išskiria R. Šimašius.

Pristačius Bendrojo miesto plano koncepciją, tolimesniuose susitikimuose su atskiromis rajonų, teritorijų bendruomenėmis bus svarstomi jo sprendiniai, o tam tikros plano dalys bei nuostatos bus tikslinamos pagal vilniečių pastabas. Gruodžio mėnesį su Vilniaus bendruomene išdiskutuotą planą planuojama pateikti svarstyti miesto Tarybos nariams.

Viešo pristatymo metu buvo sutarta, kad pasiūlymų dėl Bendrojo plano keitimo koncepcijų plano rengėjai ir organizatoriai lauks dar 10 dienų (iki birželio 30 d.). Tuo metu pasiūlymus dėl Vilniaus miesto teritorijos Bendrojo plano keitimo sprendinių galima teikti visą planavimo laikotarpį.

Savo pasiūlymą galite teikti čia:

Išsamiau susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcija galite čia:

Savivaldybė įmonė „Vilniaus planas“, įsteigta 1996m. gegužės 14d., turinti didžiulį privalumą – darnią aukštos kvalifikacijos architektų bei inžinierių komandą, parengusią ne tik daugybę miesto plėtros projektų, bet ir unikalią miesto GIS (geoinformacinę sistemą), rengia strateginius miesto ilgalaikę darnią miesto plėtrą užtikrinančius planus ir projektus – šiuo metu atnaujinamą miesto Bendrąjį planą, Darnaus judumo ( susisiekimo) planą, taip pat rengia vaikų darželių, miesto viešųjų erdvių, gatvių, viadukų ir kitus strateginių miesto objektų projektus. Svarbiausia užduotis ir iššūkis įmonei – laiku parengti planus ir projektus, kad kuo geriau ir greičiau patenkinti svarbiausius miesto bendruomenės lūkesčius.

Daugiau informacijos rasite čia: 

Žemėlapis 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sostinės savivaldybė kviečia menininkus kurti Vilnių – skirs pusę milijono
Sostinei bei jos viešosioms erdvėms neabejingi menininkai norintys, kad Vilnius pasipuoštų unikaliais meniniais projektais nuo šiandien gali prisidėti prie miesto gražinimo.
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Vilniaus TE-3 jėgainė perduota „Lietuvos energijai“ (1)
Valstybės valdoma energetikos bendrovė „Lietuvos energija“ ir „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) šiandien pasirašė Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) pardavimo sutartį.
Vilniaus mokytojams – šventinis koncertas ir metų mokytojų apdovanojimai (1)
Tarptautinės mokytojų dienos proga Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė sostinės mokytojus į šventinį koncertą „Siemens“ arenoje ir apdovanojo metų geriausiuosius.
Savivaldybėje – iš paukščio skrydžio įamžinta sostinė
Šiandien sostinės savivaldybėje atidaryta ypatinga fotografijų paroda „Vilnius ViršVisko“, kurioje apsilankę gyventojai bei miesto svečiai gali pasigrožėti iš paukščio skrydžio užfiksuotomis gražiausiomis Vilniaus miesto bei apylinkių vietomis.
Meras Rygoje su kitais ES sostinių vadovais diskutuoja apie Europos ateitį
Vilniaus meras Remigijus Šimašius dalyvauja kasmetiniame Europos sostinių vadovų susitikime Rygoje. Į susitikimą Latvijos sostinėje atvyko daugiau kaip 19-os Europos Sąjungos šalių sostinių vadovai arba jų atstovai
Vilnius sveikina Donatą Katkų – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovui 75-eri!
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasveikino visų mylimą profesorių, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovą Donatą Katkų, rytoj švęsiantį 75-erių metų jubiliejų!
Japonijos finansų inovacijų bendrovė „The NEM.io Foundation“ tapo pagrindine Vilniaus „Lietuvos ryto“ rėmėja (1)
Paaiškėjo, kas tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ generaliniu rėmėju – Japonijos bendrovė „The NEM.io Foundation”. Įmonė sostinės klubui skirs daugiau nei 500 tūkst. eurų paramos.
Kviečiame susipažinti su savivaldybės kontroliuojamų įmonių ataskaita
Galime pasidžiaugti tikrai įspūdingais įmonių veiklos rezultatais: nuostolingos įmonės nustojo būti našta ir uždirba lėšas vilniečių poreikiams tenkinti, mažinami paslaugų įkainiai, plečiamos darbų apimtys, sumažėjo veiklos sąnaudos.
Pėstiesiems draugiškoje A. Savičiaus gatvėje savaitgalį bus ribojamas transporto eismas (5)
Nauju traukos centru ir „gyvąja“ gatve po rekonstrukcijos praminta A. Savičiaus gatvė savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems.
Atgal
Moderniai apšviečiami Vingio parko takai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112