Radote klaidą svetainėje?
2018-03-17
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013825638
Mero pavedimai
0000489308
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu


nuotr. Mantvydo Drevinsko

Vilniaus savivaldybė, priimdama sprendimus dėl sostinės ateities plėtros, kviečia gyventojus į dialogą – antradienį pristatytos Bendrojo miesto plano keitimo koncepcijos. Jų tikslas – ne tik supažindinti miestiečius su būsimomis permainomis Vilniuje, bet ir paskatinti juos aktyviau dalyvauti kuriant visiems patrauklų sostinės veidą.

Didžiausias dėmesys ruošiantis keisti Bendrąjį miesto planą skirtas gyvenimo kokybei gerinti, veikloms reglamentuoti, plėtros galimybėms urbanizuotoje miesto dalyje, sudaryti sąlygas integruotai transporto sistemai bei nustatyti ilgalaikius darnaus miesto plėtros kriterijus ir rodiklius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina vilniečius aktyviai domėtis, kas mieste labiausiai pasikeis, kas išliks, o kas pagerės. Bendrojo plano pokyčiai tiesiogiai siejasi ir su Vilniaus ateities vizija.

„Vilnius jau yra geras, patogus ir sėkmingas ateities miestas, nes yra greitesnis ir atviresnis naujovėms, įvairovei. Tačiau gali būti dar geriau. Dinamiškas Vilnius turi aiškią orientaciją į lyderystę IT technologijų, lazerių industrijos, finansinių paslaugų centrų srityse. Taip pat turi ambiciją tapti patogiu vaikams auginti miestu, gyvenimo kokybės sostine. Augantis miestas susidurs su gyvenimo komforto iššūkiais, todėl apie bendrojo plano pokyčius reikia pradėti galvoti jau dabar“, – sako Vilniaus meras.

Pasak Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės, prieš 10 metų parengto miesto Bendrojo plano kai kurios nuostatos jau atgyveno ir susidarė svarios priežastys atnaujinti planą.

„Suskubti rengti naują Bendrąjį planą lėmė trys pagrindinės priežastys, kurias mes nustatėme kartu su esamo plano įvertinimą atlikusia grupe – Savivaldybės padalinių vadovais, specialistais, taip pat mokslininkais ir ekspertais – padėjusiais mums atlikti galiojančio plano vertinimą. Pirma – mieste tam tikros erdvės ir teritorijos turi būti geriau išnaudotos, nes ten jau yra sukurta atitinkama inžinerinė ir socialinė infrastruktūra, antra – akivaizdu, kad yra poreikis, jog tam tikrose miesto teritorijose atsirastų daugiau aukštybinių pastatų ir jų atsiradimas turės didelę įtaką aplinkai, trečia – bet kuris vilnietis nori žinoti, kur ateityje mieste galės kurtis pramonės ar smulkios bei vidutinės įmonės, o kur galės ramiai gyventi žmogus, žinodamas, kad šalia jo nebus pastatytas daug triukšmingesnis viešasis objektas“, – teigia A. Vaitkunskienė.

 

Anot Vilniaus mero, jau šiuo metu aišku, kuriose miesto dalyse per artimiausią dešimtmetį įvyks didžiausi pokyčiai.

„Tam, kad turėtume gyvą, žalią, daugiafunkcį miestą – ateities sostinę – reikalingas ir atitinkamas vilniečių nusiteikimas, todėl norime išklausyti jų nuomones ir pageidavimus. Kita vertus, plane jau dabar paliestos tos miesto dalys, kuriose per artimiausius 10 metų vyks didžiausi pokyčiai: daugiabučių kvartalai, dešinysis Neries krantas, Naujoji Vilnia ir Grigiškės, stoties, Naujininkų ir oro uosto teritorija bei priemiesčiai“, – išskiria R. Šimašius.

Pristačius Bendrojo miesto plano koncepciją, tolimesniuose susitikimuose su atskiromis rajonų, teritorijų bendruomenėmis bus svarstomi jo sprendiniai, o tam tikros plano dalys bei nuostatos bus tikslinamos pagal vilniečių pastabas. Gruodžio mėnesį su Vilniaus bendruomene išdiskutuotą planą planuojama pateikti svarstyti miesto Tarybos nariams.

Viešo pristatymo metu buvo sutarta, kad pasiūlymų dėl Bendrojo plano keitimo koncepcijų plano rengėjai ir organizatoriai lauks dar 10 dienų (iki birželio 30 d.). Tuo metu pasiūlymus dėl Vilniaus miesto teritorijos Bendrojo plano keitimo sprendinių galima teikti visą planavimo laikotarpį.

Savo pasiūlymą galite teikti čia:

Išsamiau susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcija galite čia:

Savivaldybė įmonė „Vilniaus planas“, įsteigta 1996m. gegužės 14d., turinti didžiulį privalumą – darnią aukštos kvalifikacijos architektų bei inžinierių komandą, parengusią ne tik daugybę miesto plėtros projektų, bet ir unikalią miesto GIS (geoinformacinę sistemą), rengia strateginius miesto ilgalaikę darnią miesto plėtrą užtikrinančius planus ir projektus – šiuo metu atnaujinamą miesto Bendrąjį planą, Darnaus judumo ( susisiekimo) planą, taip pat rengia vaikų darželių, miesto viešųjų erdvių, gatvių, viadukų ir kitus strateginių miesto objektų projektus. Svarbiausia užduotis ir iššūkis įmonei – laiku parengti planus ir projektus, kad kuo geriau ir greičiau patenkinti svarbiausius miesto bendruomenės lūkesčius.

Daugiau informacijos rasite čia: 

Žemėlapis 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atvira ir greita sostinė: seniūnai su vilniečiais bendrauja ir feisbuke!
Sostinės seniūnijos tapo dar artimesnės vilniečiams – dvidešimt vienas virtualus seniūnijų priimamasis įsikūrė socialiniame tinkle „Facebook“, kur vilniečiai betarpiškai bendrauja su savo seniūnais, pirmieji susižino savo rajono naujienas, gauna atsakymus į užduotus klausimus.
Kanuose pasirašytas memorandumas dėl naujo rekreacijos parko Vilniuje (2)
Vakar didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasirašė susitarimo memorandumą su tarptautinio nekilnojamojo turto holdingo „Vastint Holding B.V.“ tarybos nariu Steen Sodemann bei grupei Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Vastint Lithuania“ direktoriumi Kęstučiu Vedeckiu.
Vilniaus triumfas Kanuose: atsiėmėm Europos ateities miesto apdovanojimą! (2)
Šiandien didžiausioje pasaulio nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM 2018” Kanuose, vykusiuose apdovanojimuose, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atsiėmė Vilniaus miestui skirtus apdovanojimus.
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Vienuolikai sostinės moksleivių šimtmečio kovo 11-oji išties ypatinga ir įsimintina – Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimus daugiausiai pasiekusiems sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse.
Vilnius sieks įamžinti iškilius rusų demokratus
Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien priėmė sostinėje besilankančius žymius Rusijos demokratus.
Vilniuje mažėja savižudybių – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai
Šiandien Vilniaus Tarybos nariai patvirtino atnaujintą savižudybių prevencijos planą iki 2019 metų – miestas skirs dar daugiau dėmesio psichinei sveikatai gerinti.
„Financial Times“: Vilnius – ateities miestų trejetuke
Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.
Pradėta statyti Vilniaus kogeneracinė jėgainė kurs švaresnę aplinką sostinėje ir Lietuvoje
Šiandien, pažymint oficialią naujosios Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbų pradžią, Jočionių g. esančiame jėgainės sklype buvo įmūryta atminties kapsulė.
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku!
Vilnius kviečia į 100-mečio kelionę laiku: Senamiesčio restoranai ir kavinės jau puošiasi 1918-ųjų iškabomis ir reklamomis, vaišina to meto patiekalais, mieste vyksta istorinės ekskursijos Valstybės atkūrimo takais.
Vilniaus meras naujai atvertame turizmo informacijos centre konsultavo turistus
Senamiesčio širdyje šią savaitę pradėjęs veikti naujas Vilniaus turizmo informacijos centras miesto svečiams pasiūlys ne tik patarimus, bet ir galimybę pailsėti ir išgerti kavos.
Atgal
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277