Radote klaidą svetainėje?
2018-03-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0013871920
Mero pavedimai
0000490946
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilnius perka 150 modernių „Solaris“ autobusų


nuotr. Sauliaus Žiūros

Sostinės savivaldybės valdomas „Vilniaus viešasis transportas“ atnaujina beveik pusę savo autobusų parko ir įsigyja 150 modernių žemagrindžių „Solaris“ autobusų. Šiandien „Vilniaus viešojo transporto“ ir „Solaris Bus&Coach S.A.“ vadovai Vilniuje pasirašė tai numatančią sutartį. Sandorio vertė – 40,5 mln. eurų.

Pirmuosius naujus „Solaris“ autobusus Vilniaus gatvėse išvysime 2018 metų gegužės pradžioje, o visi 150 autobusų į sostinės gatves išriedės tų pačių metų rugpjūčio mėnesį.

„Tai yra didžiausia po Nepriklausomybės atgavimo sutartis dėl miesto viešojo transporto parko atnaujinimo. Naujieji „Solaris“ autobusai atitinka aukščiausius kokybės standartus ir, neabejojame, patenkins vilniečių ir miesto svečių lūkesčius. Komfortas ir kokybė paskatins daugiau gyventojų naudotis viešuoju transportu, o mes pajusime sumažėjusias eksploatacijos sąnaudas“, – teigia VVT generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Rimantas Markauskas.

VVT perka 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių autobusų, už kuriuos atsiskaitys per 8 metus. Sandorį finansuoja bankas „Luminor“.

„Sutartis su didžiausia Lietuvoje viešojo transporto įmone žymi naują mūsų bendradarbiavimo etapą. Pirmieji „Solaris“ autobusai Vilnių pasiekė dar 2004 metais, po dešimties metų – ir ekologiški dujomis varomi autobusai. O jau netrukus vilniečiams pristatysime net 150 pačių moderniausių naujausios kartos „Urbino“ autobusų“, – sako „Bus & Coach S.A.“ už pardavimus atsakingas viceprezidentas Zbignev Palenica.

„Solaris“ atstovai pripažįsta, kad Vilniaus miesto užsakymas gamyklai yra išskirtinis.

„Šiandien pasirašyta sutartis dėl 150 autobusų yra viena didžiausių įmonės istorijoje: toks skaičius autobusų vienam klientui ir tik per vienerius metus. Tai unikalus įvykis mums ir didelė garbė, kad kartu su finansiniu partneriu banku Luminor galime dalyvauti Vilniaus viešojo transporto atsinaujinime. Parodytas didelis „Vilniaus viešojo transporto“ pasitikėjimas mus motyvuoja augti“, - tvirtina „Solaris Bus & Coach Latvia“ valdybos narys Krzysztof Kowalski.

Naujuose „Solaris“ autobusuose bus įrengti kondicionieriai ir keleiviams skirtame salone, ir vairuotojo darbo vietoje. Keleivių saugumui užtikrinti vaizdo kameros įrašinės tiek autobusų viduje, tiek išorėje. Taip pat vairuotojų darbo vietoje bus įrengti alkoblokai, kurie užtikrins vairuotojų kontrolę ir nulinę toleranciją.


„Naujieji „Solaris“ autobusai išsiskirs ir tuo, kad juose bus įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Atsižvelgta ir į dažną bei intensyvų išmaniųjų įrenginių naudojimą – keleiviai turės galimybę kelionės metu įkrauti tokius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis“, – teigia R. Markauskas.

„Solaris“ autobusai turės naujausios technologijos EURO 6 emisijos standarto variklius, kurie atitinka griežtus aplinkosaugos reikalavimus, todėl kur kas mažiau terš aplinką, palyginti su dabar eksploatuojamais.

VVT kasdien eksploatuoja 345 autobusus. Per dieną VVT autobusais perveža daugiau kaip 200 tūkst. keleivių. Per metus VVT autobusai nuvažiuoja apie 27 mln. kilometrų.

Didžiausias Vilniaus istorijoje viešojo transporto atnaujinimas prasidėjo dar šį rugsėjį, kai į gatves išridėjo pirmieji iš 100 naujojo vežėjo UAB „Transrevis“ autobusų. Iš esmės atnaujinus sostinės viešojo transporto parką – įskaičiuojant tiek naujo vežėjo autobusus, tiek ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ įsigytus autobusus, Vilniaus gatvėse kasdien važiuos jau 250 naujų viešojo transporto priemonių (53 proc.) – tokiu viešojo transporto atnaujinimu tikriausiai negali pasigirti jokia kita Europos sostinė.

„Solaris Bus&Coach S.A.“ autobusų ir troleibusų gamykla įsikūrusi Lenkijoje, netoli Poznanės. Nuo įmonės įkūrimo 1996 metais, „Solaris Bus&Coach S.A.“ 32-iems šalims pagamino apie 15 tūkst. transporto priemonių. Solaris autobusai daugiausiai eksploatuojami Europoje, taip pat – Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

 

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Vilniuje – 50 naujų triašių „Scania“ autobusų
Vilniaus dovana – nemokamas viešasis transportas sostinėje Vasario 16-ąją
Vilnius kviečia švęsti Valstybę ir į gausybę 100-mečio renginių mieste patogiai atvykti viešuoju transportu nemokamai.
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vadovaus Rimantas Markauskas
Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) valdyba išrinko naująjį įmonės vadovą.
Nuo spalio 30 d. – daugiau patogių pokyčių Vilniaus viešajame transporte (2)
Nuo pirmadienio, spalio 30 d., keisis 9-ojo, 20-ojo, 28-ojo, 30-ojo, 32-ojo, 54-ojo, 66-ojo, 75-ojo, 116-ojo, greitojo 4-ojo G bei naktinio 103-iojo N maršrutų autobusų tvarkaraščiai, o nuo lapkričio 1 d. keisis ir visų maršrutų troleibusų eismo tvarkaraščiai.
Prasideda didžiausias Vilniaus istorijoje viešojo transporto atnaujinimas (11)
Šiandien Vilnius mini tikrai istorinį įvykį – prasideda didžiausias, precedento neturintis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas. Į Vilnių atvažiuoja pirmas pusšimtis 250 naujų autobusų, kuriais nuo šiol kasdien po sostinę keliaus vilniečiai ir miesto svečiai.
Nuo balandžio 1 d. Vilniuje – naujos viešojo transporto stotelės, keisis dalis tvarkaraščių
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad nuo 2017 m. balandžio 1 d. keičiami 4G, 27, 37, 55, 63, 73 maršrutų autobusų ir 12, 14, 21 maršrutų troleibusų tvarkaraščiai. Tvarkaraščiai tikslinami dėl viešojo transporto vėlavimų ir atsižvelgiant į keleivių siūlymus.
Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai (2)
Sostinės savivaldybės skelbtą atvirą tarptautinį vežėjų parinkimo konkursą vežti keleivius privežamųjų maršrutų grupėje nurodytais maršrutais laimėjo ūkio subjektų grupė, kurią sudaro dvi bendrovės – „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir UAB „Transrevis“. Šie vežėjai, kuriems priskirta apie 10 proc. visų maršrutų , atnaujins šeštadalį (daugiau kaip 15 proc.) dabartinio viešojo transporto autobusų parko.
VVT nuostolius keičia pelnu (6)
UAB “Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) per 2016 m. metus uždirbo 3,4 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno, kai 2015 metais buvo patirtas 1,2 mln. eurų nuostolis. Bendrosios pajamos 4,3 proc. sumažėjo iki 47,5 mln. eurų dėl mažėjusių keleivių srautų, tačiau pelnas augo mažinant išlaidas.
Debesų technologijos – vairuotojų kasdienybė
Didžiausioje Lietuvoje keleivių vežimo bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) nuo gruodžio mėnesio įdiegta inovatyvi biometrinė alkoholio patikra.
Vilniaus savivaldybė atnaujins dešimtadalį autobusų parko (6)
Vilniečiai viešuoju transportu galės važiuoti dar patogiau ir saugiau. Vilniaus miesto savivaldybė šį pavasarį planuoja skelbti konkursą 40 naujų ekologiškų autobusų įsigijimui.
Atgal
Sostinę garsinantiems moksleiviams – mažojo šv. Kristoforo apdovanojimai
Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277