Radote klaidą svetainėje?
2018-05-22
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014826090
Mero pavedimai
0000524336
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Sostinės savivaldybė sieks supaprastinti viešųjų pirkimų tvarką


nuotr. Sauliaus Žiūros

Pernelyg sudėtinga viešųjų pirkimų tvarka, komplikuotos procedūros trukdo savivaldybei įsigyti svarbiausiems vilniečių poreikiams būtinų pastatų – naujiems darželiams, mokykloms steigti, ar aprūpinti socialiniu būstu.  Sostinės savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę dėl viešųjų pirkimų tvarkos supaprastinimo.

Raštas dėl Vyriausybės nutarimo keitimo

„Viešųjų statybų sritis yra kupina korupcinių rizikų, taip yra iš dalies dėl to, kad procedūros yra labai komplikuotos. Savivaldybės darbuotojai turi rūpintis sudėtingomis statybų subtilybėmis, gilintis į techninius projektus, užsakinėti papildomas ekspertizes ir pan. O mums reikia rezultato – naujo darželio ar mokyklos Perkūnkiemyje, Pilaitėje ar kitoje Vilniaus vietoje“, – sako Povilas Poderskis, Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius.

Dabartinė tvarka leidžia pirkti tik jau pastatytą nekilnojamąjį turtą, o norėdama jį statyti, savivaldybė susiduria su sudėtinga tvarka – pirmiausiai reikia pirkti žemės sklypą arba spręsti žemės sklypo paėmimo visuomenės poreikiams klausimus, o tai tikrai ne visada racionalu ir užtrunka labai ilgai. Pavyzdžiui, šiuo metu Pilaitėje ir Perkūnkiemyje įsikūrę labai daug jaunų šeimų, todėl labai išaugo darželių ir mokyklų poreikis. Su dabartiniu reglamentavimu to greit neišpildysi.

Savo kreipimesi į Vyriausybę sostinės savivaldybė prašo keisti Viešųjų pirkimų įstatymą taip, kad  savivaldybė turėtų galimybę pirkti ne tik jau esamus pastatus, bet ir būsimą rezultatą. Pasak P. Poderskio, viskas būtų kur kas efektyviau, jei savivaldybė turėtų pasirinkti teritoriją, pateikti sąlygas dėl pastato pajėgumo, higienos normų ir tuomet paskelbti konkursą.  O potencialūs rangovai pasiūlyme pateiktų kainą ir įgyvendinimo trukmę.

„Pasirinkę vieną pasiūlymų, mes lauktume iš rangovo raktelių nuo naujo darželio sutartą dieną. Žinoma, tai idealus scenarijus, rangovą kontroliuoti taip pat reikėtų. Statybų sektoriuje atsirastų stipri konkurencija, kuri taip pat mažintų korupciją. Tikimės palankaus Vyriausybės sprendimo dėl paprastesnės tvarkos.”  – sako P. Poderskis.

Per artimiausius kelerius metus Vilniaus savivaldybė planuja statyti net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus Vilniuje. Apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams  atsiras tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų – Pilaitėje, Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje ir  Žirmūnuose.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Festivalis PaVINGiuojam

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277