Radote klaidą svetainėje?
2017-10-19
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0011556552
Mero pavedimai
0000408623
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniuje – Lietuvos ir Japonijos labdaros koncertas


Japonijos atlikėjai, jau 15-tus metus iš eilės atvykstantys į Lietuvą už savo lėšas kviečia visus lapkričio 10-11 d. į Nacionalinį dramos teatrą, kuriame vyks nemokamas Lietuvos -Japonijos labdaros koncertas skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus Lietuvoje bei cunamio aukas Japonijoje.

Bendradarbiaujant su „Tokyo Associates Corporation“ , Vilniaus miesto savivaldybe, kelionių agentūra „Baltic Clipper“ organizuoja labdaringus dviejų dienų renginius Vilniaus mieste.

Lapkričio 10 d. koncerte pasirodys du Japonijos chorai - „Chiyoda“ ir „Green Harmony“ ir trys Lietuvos chorai – „Libro“, „Ave Vita“ bei „Ugnelė“.

„Chiyoda“ moterų ansamblis įkurtas 1970 m. Šis ansamblis atlieka kūrinius kartu su tradiciniais japonų instrumentais grojančiais muzikantais. Iki šiol yra koncertavę ne tik Japonijoje, bet ir užsienio koncertų salėse (Vilniuje, Vienoje, Kijeve, Miunchene, San Fransiske, Niujorke ir t.t.).2016 m. kovo mėn. Chiyoda rengė 25 metų jubiliejaus koncertą „Tokyo Opera City Recital Hall”. Choro dirigentas - Naoki Ota, pianistė - Kana Morimoto.

Moterų choras „Green Harmony“, kurio pagrindinė veikla vykdoma Fujisawa mieste Kanagawa prefektūroje. Choras kasmet dalyvauja Fujisawa chorų ir Furusato (gimtinės) festivaliuose.

Vilniaus Karoliniškių seniūnijos mišrus choras „Libro“ devintąjį sezoną dirbti pradėjęs chorinės dainos mylėtojų ir entuziastų kolektyvas. Choras aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, skleisdamas lietuviškų, sakralinių, įvairių tautų pasaulietinių, Kalėdinių dainų bei giesmių dvasią savo klausytojams.

Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, aštuoniolikos tarptautinių konkursų, vykusių Vokietijoje, Olandijoje, Maltoje, Šveicarijoje, ir daugelyje kitų laimėtojas. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.


Vaikų choras „Ugnelė“ Lietuvos kultūrą yra pristatęs penkiolikoje užsienio šalių nuo Nyderlandų iki Pietų Korėjos. Choro ištakos siekia 1954 m., kai buvo įkurtas dainų ir šokių ansamblis „Ugnelė“. Šiuo metu tai yra savarankiškai veikianti choro mokykla.
Lapkričio 11 d. klausytojus pakvies Japonijos instrumentiniai bei šokių ansambliai. Tai bus unikali galimybė susipažinti su tradiciniais Japonijos instrumentais bei šokių tradicija.

Japoniškų varpelių ansamblis „Nihombashi Bell Orchestra“ nustebins neįprasta skambėjimo harmonija.
Dirigentas Akira Nagaoka pradėjo mokytis groti varpeliais būdamas 12 metų. Studijuodamas universitete priklausė varpelių chorui „Glee Handbel Choir”, vyko į gastroles JAV. Baigęs studijas perėjo į kitą varpelių chorą – „Echo Handbell Ringers”. Šiuo metu aktyviai dalyvauja muzikinėje veikloje bei stengiasi ugdyti jaunuosius muzikantus.

„Minenokai“ - Japoniškų kanklių atlikėjų grupė iš Ikuta mokyklos, esančios Čiboje. Vadovė - Toshiko Okamoto. Toshiko Okamoto yra „koto” maestro iš „Sawai Koto“ instituto, kuris priklauso Ikuta mokyklai, vienai didžiausių „koto“ mokyklų Japonijoje. Jų veiklos centras yra Čiba prefektūroje. Ši grupė koncertavo Vokietijoje, Australijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Turkijoje, Havajuose, Taityje bei Kinijoje.


„Kinyukai“ - Japoniškų kanklių „koto“ atlikėjų grupė iš Ikuta mokyklos, esančios Hirošimoje. Vadovė - Yuko Hayashidani. Japonų muzikos instrumentų atlikėjų grupė susikūrė prieš 45 metus Hirošimoje. Iki šiol savo pasirodymus rengė septyniose šalyse. Japoniškomis kanklėmis „koto” groti moko ir užsienio studentus Japonijoje. Atlikėjai visuomet stengiasi užmegzti ryšį su savo klausytoju bei tikisi, kad šis koncertas padės išvysti mūsų šalių ir žmonių draugystę.

„Chidorikai“ - Tradicinio japoniško šokio (Nihon bujo) grupė iš Hanayagi mokyklos, esančios Japonijoje. Šokio vadovė -Hanayagi Katsuchidori. Tradicinis japoniškas šokis siejamas su mitologijos laikais. Jis susiformavo prieš 400 metų, Edo laikotarpyje. Hanayagi mokykla yra viena didžiausių tradicinio japoniško šokio mokyklų. Vilniuje klasikinius japoniškus šokius pristatys dvi šokėjos, iš kurių viena yra šokio maestro Katsuchidori. Jos iki šiol pristatė japoniškus šokius įvairiose pasaulio šalyse. Mėgaukitės grakščiais ir švelniais jų judesiais.

RENGINIO PROGRAMA:

LAPKRIČIO 10 D., KETVIRTADIENIS
Renginio pradžia: 18 val.
Koncertuoja du Japonijos chorai - CHIYODA, GREEN HARMONY bei trys Lietuvos chorai - LIBRO, AVE VITA, UGNELĖ

LAPKRIČIO 11 D., PENKTADIENIS
Renginio pradžia: 18 val.
Koncertuoja Japonijos varpelių ansamblis NIHOMBASHI BELL ORCHESTRA, du japoniškų kanklių ansambliai MINENOKAI, KINYUKAI bei tradicinio japoniško šokio grupė CHIDORIKAI

Koncertų metu bus renkamos aukos labdaros ir paramos fondui „Rugutė” bei cunamio aukoms.

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Atgal
Vilniaus sporto festivalis 2017

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija Doverija  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112