2015 m. kovo 31 d., antradienis
Paieška
Lietuviškai English
France Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems
Statistika
Aptarnauta interesantų
0000673942
Mero pavedimai
0000029377
Suteikta e. paslaugų
0000067971

 

Vilniaus ženklas

tarybos ataskaita

Dovana Vilniui

E. paslaugos e. mieste. Negaišk laiko eilėse

Viskas apie renovaciją

Sumažinkite sąskaitas už šildymą

Viešojo transporto maršrutai ir tvarkaraščiai

Vilniečio kortelė

Problemos Vilniuje

Vilniaus architektūros parkas

Gyvūnų registracija


E. demokratija. Kokia jūsų nuomone?

Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

 

Pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galios keliuose mikrorajono darželiuose


BFL nuotr.

Iki šiol galiojusi tvarka, pagal kurią pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galiojusi dažniausiai viename-dviejuose konkrečiam adresui priskirtuose darželiuose pakeista patogesne ir paprastesne – pirmumas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą galios daugelyje mikrorajono darželių. Sostinės taryba patvirtino miesto mikrorajonų ir jiems priskiriamų darželių sąrašą.

Pavyzdžiui, anksčiau visi, deklaravę gyvenamąją vietą Gabijos gatvėje, galėjo pirmumo teise pasinaudoti tik lopšelyje-darželyje „Gabijėlė“ (lietuvių kalba) bei „Vėjelis“ (lietuvių, lenkų ir rusų kalbos). Pagal naująją tvarką, Pašilaičiuose esančios Gabijos gatvės gyventojams pirmumo teisė galios dar 7 Pašilaičiuose ir Viršuliškėse įsikūrusiuose darželiuose.

Naujas teritorinis priskyrimas įsigalioja nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, tad šiuo metu formuojamoms ir rugsėjo 1 pradėsiančioms veikti grupėms šis priskyrimas negalios.

Vilniaus savivaldybė birželį taip pat patvirtino naująją priėmimo į miesto darželius tvarką, pagal kurią priimant į darželius pildomas tik vienas prašymas ir taip įgyvendinta centralizuoto priėmimo sistema. Prašyme galima nurodyti iki 5 pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.

Darželių eilės bus sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis.

Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.

Prašymai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra priimami Vilniaus savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), nuo rugpjūčio 1 dienos prašymą į darželį bus galima pateikti internetu.

Šiuo metu sostinės darželiuose baigiamos formuoti grupės, duomenys įvedami į naująją sistemą. Rugpjūčio 10 dieną bus paskelbtos laisvos vietos naujai formuojamose grupėse ir bus galima pateikti prašymą į šias vietas.

Prašymai į kiekvienų metų rugsėjį formuojamas grupes priimami nuo tų metų sausio 1 iki birželio 1 dienos. Pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas darželį pradėtų lankyti 2013 metų rugsėjį, jie prašymą galės pateikti nuo 2013 metų sausio iki birželio. Į laisvas vietas prašymai priimami nuolat.

Jau pateikę prašymus tėvai, norintys, kad jų vaikai pradėtų lankyti darželį nuo 2013 ir vėlesnių metų, nuo kitų metų sausio turės atnaujinti savo prašymą ir surašyti pageidaujamus lankyti darželius prioriteto tvarka. Prašymo nepateikę tėvai galės jį užpildyti nuo kitų metų sausio.

Darželių teritorinio susiskirstymą galite rasti čia (.pdf, 78.5 kb).

 

Anton Nikitin, el. p. vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Per pirmą registracijos į sostinės darželius dieną užregistruota daugiau kaip 7200 vaikų, pernai per tokį pat laiką – apie 2500 (32)
Pirmąją registracijos į Vilniaus darželius dieną internetu tėveliai užregistravo daugiau kaip 7200 vaikų. Praėjusiais metais tiek prašymų užregistruota per 3 paras.
Registracija į Vilniaus darželius bus atnaujinta iki kovo mėnesio pabaigos (17)
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad registraciją į sostinės darželius planuojama atnaujinti iki kovo mėnesio pabaigos.
Tėveliai apie atnaujintą registraciją į darželius bus informuojami ne vėliau kaip prieš 7 dienas (15)
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien nusprendė pakeisti registracijos į darželius tvarką ir numatyti, kad apie naują registracijos datą vilniečiai bus informuojami prieš 7 dienas ir registracija bus skelbiama administracijos direktoriaus įsakymu.
Dėl sutrikdytos registracijos į Vilniaus darželius Savivaldybė kreipsis į teisėsaugą
Dėl sutrikdytos registracijos į Vilniaus darželius Savivaldybė kreipsis į teisėsaugą (91)
Vilniaus miesto savivaldybė kreipsis į teisėsaugos institucijas ir perduos IT specialistų surinktus įrodymus apie sausio 12 d. surengtą kibernetinę ataką, sutrikdžiusią registraciją į Vilniaus darželius.
Santariškėse atidarytas naujas darželis, Vilniuje sukurta 3,4 tūkstančio naujų vietų vaikams darželiuose (11)
Santariškėse atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis. Tai – antrasis darželis Vilniuje, suplanuotas bei pastatytas jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu ir svarbi dalis Vilniaus miesto savivaldybės programoje, kuri numato užtikrinti visiems vaikams galimybę lankyti darželį.
Priėmimas į darželius, kaip ir skelbta, prasidės sausio 12 d. (54)
Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad sausio 1 dieną buvo testuojama priėmimo į darželius sistema, ruošiantis prašymų į darželius priėmimui nuo sausio 12 dienos.
Atgal
 

 

Tarybos posėdžiai
Teisės aktų projektai
Pateikti e. peticiją
Pateikti oficialų raštą
Pranešti apie problemą mieste
Užduoti klausimą
   
Vaizdo naujienos

Vilniuje planuojama atnaujinti Misionierių sodą, Reformatų parką, sukurti Pasaulio Teisuolių parką,sutvarkyti Rasų kapines

Vilniuje baigti Šv. Roko ligoninės rekonstrukcijos darbai

Lukiškių aikštėje iškelta įspūdinga istorinė vėliava

Evangelijos komentaras
 


Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis numeris 1664
piktnaudžiavimai soc.parama (8 5) 211 2040

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Biudžetinė įstaiga
Kodas 188710061
PVM kodas LT887100610
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2000, trumpasis nr. 1664
Faksas (8 5)  211 2222
el. p. e.vicemeras@vilnius.lt
Pastabas dėl svetainės rašyti tinklalapio administratoriui

© Vilniaus miesto savivaldybės administracija Privatumo politika