Radote klaidą svetainėje?
2018-04-23
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014389264
Mero pavedimai
0000508990
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniaus miesto savivaldybė: vienos ligoninės vatą perka už 9, kitos – už 53 litus


 Vilniaus miesto savivaldybė pagal jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų pateiktas viešųjų pirkimų sutartis atliko išsamią analizę, kurioje buvo vertinamos ir lyginamos dažniausiai medicinos įstaigose naudojamų ir perkamų produktų – vaistų, medicinos, dezinfekcijos priemonių ir vakcinų – kainos. Duomenys parodė, kad, pavyzdžiui, už vatą Greitosios medicinos pagalbos stotis moka 8,8 Lt, o Sapiegos ligoninė ją įsigyja už 53 Lt.

„Būtina kuo greičiau centralizuoti pirkimus, kad visi galėtume sutaupyti pinigų. Suskaičiavome, kad per šiuos metus Savivaldybei pavaldžios sveikatos priežiūros įstaigos vaistams išleido 8,2 mln. Lt. Vykdant vaistų pirkimus centralizuotai, sutaupytume iki 1 mln. litų“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Išanalizavus gautus duomenis nustatyta, kad neefektyviausiai viešuosius pirkimus vykdo Sapiegos ligoninė ir Odos ir veneros ligų centras. Palyginus medicinos įstaigų vaistų pirkimo įkainius, matyti, kad Sapiegos ligoninė net 44 proc. brangiau pirko tuos pačius vaistus, Odos ir veneros ligų centras – 38 proc. O visų sveikatos priežiūros įstaigų perkamų vaistų krepšelio kainų skirtumas su analogišku CPO vaistų krepšeliu siekia iki 40 proc.

Pavyzdžiui, už lidokaino hidrochlorido pakuotę (vaistai, kuriuos perka visos medicinos įstaigos) Vilkpėdės ligoninė mokėjo – 74 ct, o Odos ir veneros centras bei Sapiegos ligoninė mokėjo beveik 1,053 Lt. Arba už tas pačias dezinfekcijos priemones vienos įstaigos mokėjo apie 11 Lt, kitos – iki 40 Lt.

„Analizė parodė, kad medicinos įstaigos nesidalina tarpusavyje geriausia turima viešųjų pirkimų patirtimi. Labai svarbu girdėti vieniems kitus, išgirsti jūsų nuomonę, juk pagrindinis tikslas – pirkti kuo pigiau, gauti laiku ir tuos vaistus, kurių jums reikia“, – sako mero pavaduotojas sveikatos klausimams mieste Jonas Pinskus.

Siekiant sveikatos priežiūros įstaigų vykdomų pirkimų veiksmingumo, Vilniaus miesto savivaldybėje artimiausiu metu bus priimti sprendimai dėl konkrečių pirkimų per CPO ir VMSA viešųjų pirkimų komisiją, taip pat dėl didesnės apimties pirkimų vykdymo centralizuotai. Savivaldybė taip pat svarsto galimybę artimiausiu metu sveikatos įstaigoms pirkti centralizuotai ir medicininę įrangą.

Prezentacija (atsisiųsti)


Viešųjų ryšių skyriaus
vedėjo pavaduotoja Daiva Savickienė
Konstitucijos pr. 3
LT-09601 Vilnius
Tel. 211 23 36
El. p. vrt@vilnius.lt
http://www.facebook.com/vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
A.Zuokas: „Viešasis sektorius turi skirti ypatingą dėmesį gyventojų pajamų augimui“
Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumu ir aptarė konfederacijos pateiktus pasiūlymus partijoms. Susitikimo metu meras pabrėžė, kad pateikti siūlymai yra labai svarbūs ir atkreipė ypatingą dėmesį į gyventojų pajamų didinimo klausimą.
Vilniuje įregistruota 26 proc. daugiau įmonių
Per pirmąjį šių metų pusmetį Vilniuje buvo įregistruota ketvirtadaliu arba 26 proc. daugiau įmonių nei tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais. 2012 metais iki liepos buvo įregistruotos 3064 įmonės, tuo tarpu 2011 metais – 2421 įmonė.
Šią vasarą Vilniuje – penkios naujos lauko kavinės
Nuo šios vasaros sostinėje veiks 5 naujos lauko kavinės, dar 17 – tęs darbą jau įprastose miesto vietose.
A.Zuokas su Sankt Peterburgo gubernatoriumi sutarė steigti bendrą miestų įmonę
Vilniaus meras Artūras Zuokas šiandien susitiko su Sankt Peterburgo (Rusija) gubernatoriumi Georgijumi Poltavčenko.
Gegužę Vilniuje veiklą pradės dvi naujos lauko kavinės
Sostinėje jau gegužę pradės veikti dvi naujos lauko kavinės – Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės bei prie Balsio ežero.
A. Zuokas Europos Komisijos atstovams būtinas investicijas į susisiekimą sostinėje parodė iš sraigtasparnio (2)
Vilniuje svečiavęsi Europos komisijos atstovai Luis Boris Sanchez ir Johan Magnusson palankiai įvertino Lietuvos sostinės susisiekimo plėtros projektus, planuojamus įgyvendinti iki 2020 metų. A. Zuokas kartu su svečiais iš Europos Sąjungos insti
Vilniaus savivaldybės taryba apribojo prekybą alkoholiniais gėrimais trims sostinėms barams
Vilniaus savivaldybės taryba dėl gausių gyventojų skundų nusprendė apriboti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiką uždarosios akcinės bendrovės „Lirasta“ barui Savanorių pr. 44, „Likortas“ barui Žirmūnų g. 106 ir „802L
Atgal
Vilniaus meras populiarina ploggingą - šiukšlių rinkimą bėgant

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277