Radote klaidą svetainėje?
2017-12-17
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0012465708
Mero pavedimai
0000440696
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galios keliuose mikrorajono darželiuose


BFL nuotr.

Iki šiol galiojusi tvarka, pagal kurią pirmumo teisė patenkant į sostinės darželius galiojusi dažniausiai viename-dviejuose konkrečiam adresui priskirtuose darželiuose pakeista patogesne ir paprastesne – pirmumas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą galios daugelyje mikrorajono darželių. Sostinės taryba patvirtino miesto mikrorajonų ir jiems priskiriamų darželių sąrašą.

Pavyzdžiui, anksčiau visi, deklaravę gyvenamąją vietą Gabijos gatvėje, galėjo pirmumo teise pasinaudoti tik lopšelyje-darželyje „Gabijėlė“ (lietuvių kalba) bei „Vėjelis“ (lietuvių, lenkų ir rusų kalbos). Pagal naująją tvarką, Pašilaičiuose esančios Gabijos gatvės gyventojams pirmumo teisė galios dar 7 Pašilaičiuose ir Viršuliškėse įsikūrusiuose darželiuose.

Naujas teritorinis priskyrimas įsigalioja nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, tad šiuo metu formuojamoms ir rugsėjo 1 pradėsiančioms veikti grupėms šis priskyrimas negalios.

Vilniaus savivaldybė birželį taip pat patvirtino naująją priėmimo į miesto darželius tvarką, pagal kurią priimant į darželius pildomas tik vienas prašymas ir taip įgyvendinta centralizuoto priėmimo sistema. Prašyme galima nurodyti iki 5 pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.

Darželių eilės bus sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis.

Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.

Prašymai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra priimami Vilniaus savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), nuo rugpjūčio 1 dienos prašymą į darželį bus galima pateikti internetu.

Šiuo metu sostinės darželiuose baigiamos formuoti grupės, duomenys įvedami į naująją sistemą. Rugpjūčio 10 dieną bus paskelbtos laisvos vietos naujai formuojamose grupėse ir bus galima pateikti prašymą į šias vietas.

Prašymai į kiekvienų metų rugsėjį formuojamas grupes priimami nuo tų metų sausio 1 iki birželio 1 dienos. Pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas darželį pradėtų lankyti 2013 metų rugsėjį, jie prašymą galės pateikti nuo 2013 metų sausio iki birželio. Į laisvas vietas prašymai priimami nuolat.

Jau pateikę prašymus tėvai, norintys, kad jų vaikai pradėtų lankyti darželį nuo 2013 ir vėlesnių metų, nuo kitų metų sausio turės atnaujinti savo prašymą ir surašyti pageidaujamus lankyti darželius prioriteto tvarka. Prašymo nepateikę tėvai galės jį užpildyti nuo kitų metų sausio.

Darželių teritorinio susiskirstymą galite rasti čia (.pdf, 78.5 kb).

 

Anton Nikitin, el. p. vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Efektyviau valdomos sostinės švietimo įstaigos sutaupys 58 tūkst. Eur per metus
Sostinės švietimo įstaigos bus valdomos efektyviau – miesto Taryba pritarė nedidelių sostinės darželių administracijų sujungimui – taip bus sutaupyta iki 58 tūkstančių eurų per metus.
Vilnius švenčia dar vieną pergalę: šiemet į darželius pateks visi 3-7 metų vilniečiai!
Vilniaus savivaldybė didina atlyginimus darželių auklėtojams (10)
Vilniaus miesto savivaldybė darželių auklėtojoms didina atlyginimus - nuo liepos 1 dienos darželinukus ugdantys pedagogai gaus 150 eurų didesnę algą.
Šiltnamį laimėję Vilniaus darželinukai kartu su meru sodino daržoves
Atidarytas naujas valstybinis 145 vietų darželis „Žolynas“
Vilniuje 2017 metais planuojama sukurti beveik 1 000 naujų vietų darželiuose
Šiemet rudenį – 713 daugiau vietų Vilniaus darželiuose
Vilniuje auga vietų darželiuose skaičius: šį rudenį atsiras dar beveik 900 (1)
Nauja registracija į sostinės darželius leis tėvams ramiai pasitikti šventes
Nuo rugsėjo privačiuose ir valstybiniuose sostinės darželiuose sukurta apie 2 200 naujų vietų
Atgal
Sostinėje šventes pirmieji pasitiko bėgikai

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277

    Slidu gatvėje?
    Duobė ar kliūtis kelyje?
    Nuvirtęs medis?
    Praneškite tel. 1355
    arba (8 5) 215 2112